En i̇yi, en romantik Türk aşk filmleri hangileri? Tavsiyeleriniz var mı?

Arkadaşlar karantina döneminde izlenecek bir şey bırakmadım sanırım. Tavsiyelerinize ihtiyacım var. Sizce en iyi, en romantik Türk aşk filmleri hangileri? Yerli aşk filmi tavsiyelerinizi alabilir miyim? En iyi yabancı komedi filmleri hangileri? sorusundaki gibi bir listeniz varsa harika olur; oraya çok fazla cevap gelmiş, kıskandım. :D

Şimdiden çok teşekkürler.
1 1

Çok Süper Cevap

 • En İyi, En Romantik Türk Aşk Filmleri Hangileridir?

  1- Unutursan Fısılda

  En i̇yi, en romantik Türk aşk filmleri hangileri? Tavsiyeleriniz var mı?

  Benim en sevdiğim yerli aşk filmleri arasında. Konusu, bütün mal varlığını kaybeden bir popçu var, her şeyini kaybettikten sonra baba evine geri dönüyor. Döndüğü zaman bütün anılarını canlandırıyor. Yönetmeni Çağan Irmak. Oyuncuları; Mehmet Günsür, Farah Zeynep Abdullah, Gürkan Uygun, Kerem Bürsin. Ve daha birçok değerli oyuncu var.

  2- Evim Sensin

  En i̇yi, en romantik Türk aşk filmleri hangileri? Tavsiyeleriniz var mı?

  İzlerken ağlamak istiyorsan kesinlikle bunu öneririm. En romantik, en güzel aşk filmleri arasında benim için. Başrollerinde Fahriye Evcen ve Özcan Deniz var. Kalbi kırık iki tane insan birbirine merhem oluyor. Ama esas kızımız maalesef kurtuluşu olmayan bir hastalığa yakalanıyor. Daha fazla spoiler vermeyeyim. İzlemediyseniz mutlaka izleyin.

  3- Bir Aşk İki Hayat

  En i̇yi, en romantik Türk aşk filmleri hangileri? Tavsiyeleriniz var mı?

  Bir konu hakkında yaptığı tercihlerle farklı yönlere savrulan bir adamın hikayesini anlatıyor. Kendi filmlerini çekmeye çalışan, bağımsız bir yönetmen adam köpeği ile birlikte tek yaşıyor. Bir gün dışarı çıktığında hayatının aşkı ile karşılaşıyor ve ondan sonra film başlıyor. Oyuncuları; Bergüzar Korel, Engin Akyürek.

  4- Bir Varmış Bir Yokmuş

  En i̇yi, en romantik Türk aşk filmleri hangileri? Tavsiyeleriniz var mı?

  Türk aşk filmleri arasına bu filmi de ekleyebilirim. Nehir adında genç bir kızımız var. Bir gün arkadaşında kaldığında gelen gitar sesinden çok etkileniyor. Daha sonra bu sesin sahibiyle tanışmak için şarkıcı grubun çaldığı bara gidiyor. Ama bu karşılaşma pek umduğu gibi olmuyor. Kavgayla başlayan bir aşk hikayesine dönüyor olay. Melisa Sözen, Mert Fırat başrollerde.

  5- Sesinde Aşk Var

  En i̇yi, en romantik Türk aşk filmleri hangileri? Tavsiyeleriniz var mı?

  Hayatına yön vermesi gereken bir dönemde aşık olan genç kızın hikayesini anlatıyor. Gençlik filmi diyebiliriz. Ama mutlaka izlenmesi gerekenler listesinize ekleyin. Başrollerinde Burak Tozkoparan, Hayal Köseoğlu, Deniz Barut var.

  6- Aşk Bu mu?

  En i̇yi, en romantik Türk aşk filmleri hangileri? Tavsiyeleriniz var mı?

  Yolları kesişen Umut ve Gülüm'ün hikayesini konu ediyor. Genç bir adam olan Umut, çocukluğundan beri hırsızlık yapıyor. Umut, hayatının fırsatını yakalayıp köşeyi dönmenin hayalini kuruyor. Sonra karşısına Gülsüm çıkıyor ve olanlar oluyor. İzlenmesi gereken Türk aşk filmleri listene ekle mutlaka. Başrollerinde Afra Saraçoğlu ve Kubilay Aka var.

  7- Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku

  En i̇yi, en romantik Türk aşk filmleri hangileri? Tavsiyeleriniz var mı?

  Başrollerinde Erdal Beşikçioğlu ve Sezin Akbaşoğullar var. Konusu kitap yazarı olan Arif’in tesadüfen karşısına çıkan Müzeyyene kapılmasını ve devamında gelen olayları anlatıyor.

  8- Delibal

  En i̇yi, en romantik Türk aşk filmleri hangileri? Tavsiyeleriniz var mı?

  Çağatay Ulusoy ve Leyla Lydia Tuğutlu’nun başrollerinde yer aldığı başarılı film henüz üniversite günlerinde başlayan büyük bir aşk hikayesini konu ediniyor. Romantik Türk filmleri arasında en duygusal olanı diyebilirim. Yıllardır çok güzel bir aşk var fakat mutlu aşka esas oğlanımızın yakalandığı hastalık gölge düşürüyor.

  9- Mucize Aşk 2

  En i̇yi, en romantik Türk aşk filmleri hangileri? Tavsiyeleriniz var mı?

  Mahsun Kırmızgül’ün yazıp yönettiği en iyi Türk aşk filmlerinden biri. Engelli bir adam olan Aziz ilk filmde görücü usulü evlendiği Mizgin ile birlikte yeni bir yere göç ediyorlar. Adam bu engeli yenmeye çalışıyor ona en büyük destekçisi ise Mizgin beslediği büyük aşk. Başrollerinde; Mert Turak ve Biran Damla Yılmaz var.

  10- Karışık Kaset

  En i̇yi, en romantik Türk aşk filmleri hangileri? Tavsiyeleriniz var mı?

  Aşk filmleri yerli listesine Karışık Kaset’i eklemezsem olmaz. 90’lı yıllarda müziğe karşı büyük ilgi duyan Ulaş isimli çocuk, aynı mahallede yaşayan İrem’den hoşlanıyor. Ama bu gencimiz çok utangaç olduğu için bir türlü açılamıyor. Daha sonra mahalleden taşınıyor. Aradan 9 yıl geçiyor ve tekrar karşılaşıyorlar. Bu seferler olaylar gelişiyor. Başrollerinde; Sarp Apak, Özge Özpirinçci var.

  11- Sonsuz Aşk

  Beyin cerrahı olan başarılı ve yakışıklı bir gencimiz var. Hastanede çalıştığı arkadaşı bu yakışıklıya aşık. Doktorumuz bundan kurtulmak için evine gelen temizlikçiyi sevgilisi gibi tanıtıyor. Ama daha sonra aşık oluyor, temizlikçi kızımız da hasta. Olaylar ondan sonra başlıyor. Başrollerinde: Fahriye Evcen ve Murat Yıldırım var.

  12- İncir Reçeli 2

  Türk aşk filmleri arasında en romantik ve en duygusal film. Yaşadıkları yüzünden ağır bir depresyon geçirmekte olan Metin’in en büyük dostu artık içki kadehleri oluyor. Ama o istemese bile matemli günlerini geride bıraktıracak birisi çıkıp geliyor. En az ilki kadar güzel bir film. Başrollerinde; Halil Sezai ve Şafak Pekdemir var.

  13- Issız Adam

  Çağan Irmak’ın en iyi filmlerinden biri olan “Issız Adam” başrollerinde Melis Birkan ve Cemal Hünal var. Henüz aşık olmamış bir adam olan Alper ve kitap dükkanında karşılaştığı Ada’nın aralarında yaşadıkları aşk hikayesini ve drama doğru sürüklenen olayları anlatıyor.

  14- Çat Kapı Aşk

  Hayatının aşkının bir gün gelip kendisini bulacağına inanan Su ile hayatı boyunca herkesten gizlemeye çalıştığı rahatsızlığına engel olamayan, bu yüzden sorunlarıyla yüzleşmekten korkan Aras’ın aşkını anlatıyor. Başrollerinde: Müge Boz ve Jess Molho var.

  15- Aşk Tesadüfleri Sever 2

  Türk aşk filmleri listesine ekleyebilirim. 1960’lı yıllar ve günümüz arasında gidip gelerek her iki dönemde de yaşanan aşk hikayelerini aynı anda izliyoruz. Başrollerinde: Nesrin Cavadzade, Yiğit Kirazcı var.

  16- Sadece Sen

  Sessiz sakin bir hayat yaşayan boksör ile hayatı deli dolu yaşamayı seven bir genç kızın hikayesini anlatıyor. Bu iki gencin arasında çok büyük bir aşk geçiyor. Başrollerinde: İbrahim Çelikkol, Belçim Bilgin var.

  17- Devlerin Aşkı

  Bu listeye Yeşilçam aşk filmlerinden eklemezsem olmaz. Sinema tarihinin en acı ve en güzel aşkını izleyebilirsiniz. Başrollerinde: Türkan Şoray ve Kadir İnanır var. 3 kişilik karışık bir aşk hikayesinin trajik olaylarla harmanlanarak anlatılmasına şahitlik ediyoruz.

  18- Uzun Hikaye

  Birbirlerine delicesine aşık olan Ali ve Münire’nin dillere destan olan aşkını izliyoruz. Balkan göçmeni Bulgar Ali ve Münire’nin kaçarak evlenmesini, bu kaçıştan sonra peşlerine düşen insanlardan korunmak için sürekli şehir değiştirmelerini anlatıyor. Başrollerinde: Kenan İmirzalıoğlu ve Tuğçe Kazaz var.

  19- Deniz ve Güneş

  Benim severek izlediğim Türk aşk filmlerinden biri. Babasının ısrarları sonucu Nurperi ile evlenmenin arifesinde olan Deniz ile katıldığı sualtı etkinliğinde tanıştığı Güneş'in hikayesini anlatıyor. Çok heyecanlı bir film gerçekten. Başrollerinde: Burak Serdar Sanal ve Şafak Pekdemir var.

  20- Masallardan Geriye Kalan

  Üniversitede doçent olan bir adam ve yüksek lisans yapan bir genç kızın aşklarını anlatıyor. İkisi arasında beklenmedik bir hızda aşk kıvılcımları çakıyor. Aşkın karşı taraftan çok kişinin kendisiyle ilgili olduğunu anlıyoruz bu filmde. Mutlaka izlemelisin.

  Türk aşk filmleri önerilerim bunlar, bu bağlamda en iyi, en romantik Türk filmleri hangileridir? Sorusunu yanıtladım. Umarım beğenirsin.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

3 1
 • Sadece sen

 • Delibal 🥺

 • “acı tatlı ekşi” güzel 👍🏻

 • Su ve ateş