En iyi Hint filmleri hangileri?

En iyi Hint filmleri hangileri?
En iyi Hint filmleri hangileri?
Canım sıkıldı film izleyeceğim. En iyi Hint filmleri hangileri? Konuları ile birlikte yazar mısınız rica etsem? Sıkılmadan izleyebileceğim, izledikçe saran bunlar en iyi hint filmleri kesinlikle izlemelisin dediğin filmleri önerirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
9 9

Çok Süper Cevap

 • En İyi Hint Filmleri Hangileri?

  Merhabalar ^^Hint filmleri kareografi harmanlı danslı müzikleriyle, kendilerine has akışlarıyla, bazılarının sıkıcı bulmasına sebep çok uzun olmalarıyla ve kesinlikle Hindistan’dan farklı kültürel öğelere rastlayacağımız detaylarla ve daima içlerinde duygu öğeleri barındıran filmlerdir.

  Ben de gerçekten bir Hint filmi hayranıyımdır, soruyu görünce de tebessüm edip ‘’ bence ‘’ en iyi Hint filmlerini öneri olarak yazmak istedim ^^

  1 – Dangal

  Gerçek bir hayattan uyarlama, güreş üzerine işlenen harika bir filmdir.

  Ana karakterimiz bir güreş hayranıdır, gençliği boyunca da güreşle ilgilenmiş, çeşitli başarılar kazanmış ama ülkesi için dünya şampiyonluğu getirememiştir. Film başlangıcında yaşadıkları yere gelen profesyönel bir güreşçiyle oracıkta olan müsabakalarını gösteriyor ve ana karakterimiz olan Mahavir Singh Phogat’ın rakibini yenişini görüyoruz. Sonrasında ise içindeki en büyük uktenin bir erkek evlat sahibi olduğunu görüyoruz ama doğan çocuklar teker teker kız olmaktadır. Bu durum çok üzüyor Mahavir Singh Phogat’ı ve Hindistan’a dünya madalyası getirme umudu git gide azalıyor. O hüzünü hissedebiliyoruz hayatında. Sonra kızları elbette büyüyor ve kızlarının bir erkek gibi güçlü ve cesaretli olabildiğini gören babamın aklında bir fikir parlıyor : Neden Hindistan’dan kız güreşçiler çıkmasın?

  İşte bu aşamadan sonra baba ve kızlarının inanılmaz bir gayretli güreşe olan tutkuları ve başarılarını izliyoruz. İlerleyiş, verdiği mesajlar ve oyunculuklarla harika bir filmdir. Başroldeki Aamir Khan’ın ise sırf bu film için 6 ayda 25 kilo alarak göbekli bir baba rolüne bürünüyor.

  En iyi Hint filmleri hangileri?

  2 - 3 Idıots (3 aptal)

  Hindistan’ın en iyi mühendislik okuluna başlayan bir grup öğrencinin çok enteresan olan hayatını anlatıyor film. Aamir Khan ve Kareena Kapoor’un belkil de ünlendiği en belirgin yapımdır. Filmde ise okul sisteminin ve başarılı olmanın not üzerine kurulu olduğu ve şiddetli bir yarışı tasvir eden bir atmosfer içinde aykırı öğrenciler ve eğlenceli hayatlarına tanıklık ediyoruz.Filmin gidişatı o kadar eğlenceli ki, ülkemizde de en çok izlenen Hint yapımıdır. Finale doğru filmde adrenalin ve merak artsa da hiç sıkılmadan izleyip finali görmek istiyoruz. Aslında bu film orta öğretim düzeyindeki öğrencilere içerdiği mesajlardan ötürü muhakkak izletilmelidir.

  En iyi Hint filmleri hangileri?

  3 - Bajrangi Bhaijaan

  Film Pakistanlı dünyalar tatlısı Shahida'nın annesinden ayrılıp kaybolmasıyla çok dramatik bir ilerleyişle başlıyor ve sahneye Hindistan’ın en popüler isimlerinden Salman Khan giriyor. Tedavi için geldikleri Hindistan’da başrol Salman Khan, Pavan rolüyle küçük kızla karşılaşır ve yardım etmek ister. Ama ortada büyük bir problem vardır : Kız konuşamıyordur! Bu karşılaşma sonrasında kızın konuşmaması büyük bir sıkıntı olsa da Pavan’ın gayretleriyle heyecan dolu dakikalara eşlik ediyoruz film boyu. Gerçekten küçük kıza film boyu hayran kalmıştım, şiddetle tavsiye ederim.

  En iyi Hint filmleri hangileri?

  4 - Lagaan: Bir zamanlar Hindistan’da

  Film Hindistan’ın İngiliz sömürgesi altında olduğu dönemi tasvir ediyor. İnanılmaz bir yokluk vardır ülkede ve vergilerden de muzdariptirler. Ama onca yokluk ve zor zamanlara rağmen köylülerin tek eğlencesi vardır : Kriket! Başrolünde Aamir Khan’ı gördüğümüz film 20 sene önce çekilmiştir ve Aamir Khan’ın en genç rol aldığı filmlerdendir aslında. Filmin devamında kıyasıya bir mücadele başlayacaktır çünkü vergilerden kurtulmak için bir iddiaya girerler ve karşı İngiliz takımla kriket oynarlar , finale dek harika bir işleyişi olan film gerçekten çok sürükleyicidir.

  5 -My name is Khan

  Hindistan’ın bir diğer popüler film yıldızı Shah Rukh Khan’ın başrolde olduğu ‘’ Benim Adım Khan ‘’ filmi çok farklı bir hikayeyi anlatmaktadır. Başroldeki kişinin asperger hastalığı vardır ve derdini anlatabilmek adına çok uzun ve sürprizlerle dolu bir yolculuğa çıkmaktadır. Yolculuğa çıkarken tüm ülkeye gezmeyi ve aradığını bulmayı kafasına koysa da yolculukta başına gelenler, sebep oldukları, karıştığı güzel ve farklı olaylarla tüm film boyunca seyirciyi kilitliyor ekrana film. Gerçekten Shah Rukh Khan’ın mükemmel performansıyla izlenmesi gereken bir filmdir.

  6 -PK

  P. K isimli gezginimiz başka bir gezegenden yanlışlıkla dünyaya düşer. Düştüğü andan itibaren de dünyayı anlamaya çalışır ama o kadar komik ve enteresan şeylerle karşılaşır ki, dünyayı anlarken, insanlara ve kullandıkları dile hayret ederken de içindeki saflık, masumluk ve esprili yanlarını çok net görebiliriz. Gerçekten ilerleyiş ve özgün senaryosu ile bambaşka bir filmdir. Uzaylı rolündeki efsane performasıyla Aamir Khan yine alkışları topluyor bu filmde. Aşk yok mu peki? Aşkın çok ama çok farklı hallerine de tanıklık ediyoruz film içerisinde, bilhassa finaliyle de şaşırtıcı bir işleyişe sahip film muhakkak izlenmelidir.

  En iyi Hint filmleri hangileri?

  7 -Taare Zameen Par (Yerdeki yıldızlar)

  Harfleri, sayıları görüp algılamada şiddetli problemler yaşayan Ishaan isminde bir çocuğun ailesi tarafından, okul tarafından dışlanması, garip görülmesi ve kimsenin onu anlamamasıyla başlayan filmde hüzün hakimdir ilk anlarda. Sonrasında Ishaan’ın okuluna son derecede sıra dışı bir resim öğretmeni gelir. Henüz gelmesiyle tüm öğrencilerin dikkatini çeker ve kendine has yöntemlerle adeta çocuklar yeni öğretmene aşık olur. Başroldaki Aamir Khan’ın canlandırdığı öğretmenin en büyük özelliği çocuklara kendini iyi hissettirmesi ve onları birer birey olarak incelemesidir. Ishaan’ın durumunu da çok geçmeden anlayacak, filmin devamında bambaşka şeylere yol açacaktır bu fark ediş ise…

  En iyi Hint filmleri hangileri?

  Bilhassa Türkiye’de izlenilen en gözde ‘’ eğitim ‘’ ve kişilerin özel oluşuna dair filmlerdendir Yerdeki Yıldızlar.

  8-Hichki – Hıçkırık

  Naina Mathur isimli bir öğretmen sürekli kekemelik, tıkanıklık, takılıp cümlenin devamını getirememe gibi sıkıntılar çekmektedir. Hayatı boyunca bu durumdan ötürü bilhassa babası tarafından ‘’ öğretmen olamazsın ‘’ damgasını yemiş ama asla pes etmemiş biridir. Sonunda öğretmen olan Naina Mathur kendisine okul aramaktadır ama hangi okula iş görüşmesine gittiyse kekemelik durumundan ötürü maalesef hiçbir yerde ön görüşmeyi geçememektedir. Pes etmeden okullarla görüşmeye giden bayan öğretmen en son bir okulda derdini anlatma çabasıyla fikirlerini, görüşlerini okul idaresine anlatır ve idealistliğini gösterir. Okul idaresinin kekeme öğretmene bir şans vermesi ile dünyası tamamen değişir genç bayanın. Ama ortada ciddi bir sorun vardır : Okul çevrenin tüm serserilerin, yaramaz ve dersleri berbat öğrencilerin gittiği, idare anlamında da içeride sınıf ayırımı yapılan bir okuldur. İşte bu aşamada genç öğretmenin ibretlik öyküsünü izliyoruz.

  En iyi Hint filmleri hangileri?

  9-Sultan

  Sultan Ali Khan’ın efsanevi hikayesini anlatan filmde, hiç ilgisi olmamasına rağmen sevdiği kız için güreşçi olan birinin hikayesini anlatmaktadır.

  Kendi mahallesinde, kendi halinde yaşayan ve ailesiyle mutlu olan Ali Khan, mahalledeki uçurtma yarışmalarında birinci olan, mahallenin adeta gözdesi gençtir. Hayatı sevdiği kıza rastlamasıyla tamamen değişir. Sevdiği kızın güreşçi olması münasebetiyle güreşçi olmaya karar verir. Ama asla bu sporu yapmamıştır, antrenörünün ve sevdiği kızın gözüne girmek adına didinir de durur. Ve en sonunda öğrenci olarak kabul edilir ve onun için bambaşka bir hayat başlamıştır artık. Güreşte kendini geliştirdikçe başarılar da gelir ve filmin seyirlik keyfi katlanarak artar.

  En iyi Hint filmleri hangileri?

  10-İğne İplik

  Görücü usulü evlenen Mauji ve Mamta ailesiyle yaşamaktadır. Maddi anlamda zor geçinen aileye bir de yeni evlenen çift eklenince durumları daha da vahim hale gelir ve bu onların aile içi ilişkilerine zarar vermeye de başlar. Fedakarlık, hoşgörü, hayatta ayakta kalma, refah seviyesi ve en önemlisi birlik olma konularının çok güzel işlendiği filmde, yeni evli çiftin kendilerine ve ailelerine çok güzel bir gelir kapısı bulmalarını izleyeceğiz filmde, o gelir kapısı ise : iğne ve ipliktir.

  En iyi Hint filmleri hangileri?

  11- Pi'nin Yaşamı

  Hindistan’dan Kanada’ya giden bir yük gemisi, içindeki tüm canlılarla birlikte batar. Bu trajik kaza sonrası bir can kurtaran filika okyanusta tek başına kalmıştır. O filikanın içerisinde ise film başrolü, bir adet sırtlan, kırık bacağı olan bir zebra, bir orangutan ve en önemlisi, 300 kiloluk bir Bengal Kaplanı vardır. Başrol oyuncumuz Pi isminde 16 yaşında bir çocuktur ve bu yolcuklukta hayatta kalmaya çalışacaktır. Ama bunca vahşi hayvan içerisinde bu hiç kolay değildir. Bu yolculuk esnasında sadece vahşi hayvanlarla olan hayatta kalma mücadesini değil, aynı zamanda Pi’nin yaşamına da farklı pencerelerden bakacak, filikanın uğradığı yerlerde de çok farklı şeylere tanıklık edeceğiz. Her bölümüyle çok farklı bir hikayesi olan filmi muhakkak izlemelisiniz.

  En iyi Hint filmleri hangileri?

  12- Ghajini

  Aslında temel itibariyle zamanında çekilmiş ‘’ Momento ‘’ filminin bir Hindistan uyarlaması olsa da, Ghajini çok enteresandır ki birçok manada Akıl Defteri’nden çok daha kaliteli bir filmdir.

  Hindistan’ın en zengin iş adamlarından birinin nişanlısı ile olan mutluluğu ile başlar film, yakın zamanda da evlenmeyi düşünüyorlardır ama hiç beklenmedik bir saldırıya maruz kalırlar ve dünyaları değişir. İşte bu aşamada olaylar değişirken aşk, hüzün ve şiddetle beraber çok farklı şeyler hissediyoruz film boyu. Ortadaki en büyük problem ise ana karakterin kafasına aldığı darbeyle beraber kısa aralıklarla hafızasını yitirmesidir.

  En iyi Hint filmleri hangileri?

  Çok keyifle hazırladığım bir yazı oldu, beğenilmesi ümidiyle ^^

  • Ağlayacağım mutluluktan, bu nasıl güzel bir görüş böyle <3

  • Merhaba 🌸 Görüş Fırsatı'nın kazananı sen oldun! 🥳 500 XPER hediyeni hesabına tanımlıyoruz. Sevgiler. 🙏🏻

  • @ksFırsat Merhabalar, keyif alarak iştirak ettim ^^ Teşekkürler.

  • Hepsini Göster

En İyi Erkek Görüşleri

 • En İyi Hint Filmleri Hangileri?

  Merhaba,
  Açılın ben doktorum diye konuya girmek istiyorum. Eskiden inanılmaz antipati duyduğum Hint sinemasına son dönemlerde izledikçe çok büyük haksızlık yaptığımı anladım.

  O yüzden bunu kültüre ilgi duyan herkesten çok özür dilerim. Gerçekten çok çok kaliteli filmler yaptıklarını izledikçe anladım. Şimdi benim de favorim olan bir kaç güzel yapımdan size bahsedeceğim.

  3 Idiots (3 Aptal)

  En iyi Hint filmleri hangileri?

  Filmin başrollerinde Hint sinemasının usta isimleri Aamir Khan, Kareena Kapoor, Sharman Joshi yer alıyor. Mühendislik fakültesinde yokluk için okumaya çalışan 3 arkadaşın birbirinden eğlenceli hikayesini konu alan harika bir yapım. Ayrıca Hint sinemasının en popüler filmlerinden biridir diyebilirim.

  Barfi!

  En iyi Hint filmleri hangileri?

  Başrollerini Ranbir Kapoor, Priyanka Chopra, Haradhan Banerje'n paylaştığı bu romantik komedi film yine Hint sinemasının en iyi filmlerinden biridir bana göre. İşitme engelli bir gencin aşık olduğu genç kız ile güzel hikayesini konu alıyor. Çok tatlı bir film.

  PK (Peekay)

  En iyi Hint filmleri hangileri?

  Üstat Aamir Khan'ın harika filmlerinden biridir. Dünyaya geldikten sonra kendi tanrılarını arayan bir uzaylının eğlenceli, komik ve sıradışı hikayesini konu alıyor. Gerçekten çok keyifli bir film

  Queen (Kraliçe)

  En iyi Hint filmleri hangileri?

  Başrollerini Kangana Ranaut, Lisa Haydon, Rajkumar Yadav paylaştığı film çok eğlenceli bir film bana göre. Dans, müzik ve eğlencenin ön planda olduğu çok keyifli bir film. Mutlaka tavsiye ederim herkese.

  Bhaag Milkha Bhaag

  En iyi Hint filmleri hangileri?

  Gerçek bir hayat hikayesini konu alan film 400 metre koşucusu olmak için elinden geleni yapan Milkha'nın müthiş mücadelesini konu alıyor. Bu filmde yine Hint sinemasının temel taşlarından biridir.

  Dangal

  En iyi Hint filmleri hangileri?

  Yine harika bir Aamir Khan filmi ile karşınızdayız. Hindistan'ın spora verdiği az değeri eleştiren bu filmde. İstenince yoksulluk içinde bile nasıl olimpiyat sporcu yetiştirileceğini gösteren müthiş bir film. Gerçekten tavsiye ederim.

  Ghajini

  En iyi Hint filmleri hangileri?

  Bol ödüllü Hint filmlerinden biridir. Filmin başrolünde Aamir Khan, Asin Thottumkal, Jiah Khan gibi usta oyuncular yer alıyor. Memonto filminde esinlenen bu film de yine harika Hint yapımlarından biridir.

  Her Çocuk Özeldir

  En iyi Hint filmleri hangileri?

  Yine müthiş bir Aamir Khan filmi ile karşı karşıyayız. Bir öğretmen ile anlama güçlüğü çeken öğrencisinin hikayesini konu alan duygusal bir filmidir. Hiç bir zaman ondan vazgeçmeyen öğretmeni ve öğrencisinin bu güzel hikayesini muhakkak izlemelisiniz.

  Jab We Met

  En iyi Hint filmleri hangileri?

  Müzikal tarzda olan bu film Hint kültürünün eğlenceli dans figürlerini konu alan sonra derece keyifli bir film. Ben çok severek izledim. eminim sizde beğeneceksiniz.

  Ben kendimce favori filmlerimi yazdım. Yazdıklarımın hepsini de izledim. Gayet hoşuma giden ve tavsiye edebileceğim filmler.

  • Bayıldımmmm! <3

 • Kaho Naa Pyaar Hai

  Merhaba;

  Son dönemlerin bilindik Hint filmlerindense, ben size izlemeye başladığınızdan yaklaşık yarım saat sonra 'Nasıl Yani?' sorusunu soracağınız bir film önerisinde bulunayım.

  Kaho Naa... Pyaar Hai
  Kaho Naa... Pyaar Hai

  Yaklaşık 20 yıl öncesine ait bir film ve benim de yukarıda bahsettiğim şekilde tuhafla karışık 'Nasıl yani?' sorusunu sormama neden olan durumundan biraz bahsedeyim isterseniz?

  Müziğe tutkuyla aşık bir genç, çok sevdiği küçük yeğeni ve onun ailesi ile birlikte yaşamaktadır.
  Kendi imkanlarıyla yaptığı besteleri plak şirketlerine beğendirme, işsizlik, hayata tutunma ve onun getirdiği sıkıntılarla yaşayıp dururken bir gün küçük yeğenini okula bıraktığında tesadüfen okul yolunda hoş bir rastlantıyla hayatının aşkıyla karşılaşır.

  Yine yeğenini okula bıraktığı bir gün evinin yolunu tutan genç, yolda kendini istemsizce bir durumun içerisinde bulur ve durumdan sıyrılmaya çalışırken hayatını kaybeder.

  Evet. Doğru okudunuz.
  Başrolün hayatı filmin dörtte biri olmadan son buluyor. Filmin sürükleyiciliği ve enerjisine zaten bu yarım saatlik zaman diliminde kapılıp gidiyorsunuz. Ardından merak ettiğiniz cevaplanmamış sorular, başlamadan yarım kalan aşk ve ilahi adalet öyle güzel bir şekilde işlenmiş ki filmin geriye kalanında.

  Seyre değer bir film olduğundan emin olabilirsiniz.
  Aşağıya alt yazılı bir şekilde izleyebilmeniz için link bırakıyorum
  ( açılmadan önce peş peşe bir kaç reklam izlemeniz gerekebiliyor,
  şimdiden söyleyeyim ).

  Film bittikten sonra şarkılar bir süre dilinize takılı kalacak panik yapma :)
  Filmi buradan izleyebilirsin KS can

  İyi seyirler
  Sevgiler

  • Çok merak ettim filmi :)

  • Bence izlemelisin... İzlersen yorumunu bekliyorum:)

En İyi Kız Görüşleri

 • En İyi Hint Filmleri Hangileri?

  Uuuuvvvv Hint filmlerine bayılıyorum hemen liste yapayım😍😍

  1- 3 İdiots

  Yani Türkçesi 3 aptal. Bakmayın 3 aptal dediğime zeka küpeleri aslında konusu ise mükemmel🥰
  Üniversiteye yeni başlayan 3 tane adamın üniversite hayatı boyunca ezbere dayatılan bir sistem de meslekleri belirli kalıplara maruz bırakarak öğrencileri körleştiren bir konudan bahsediyor. Bu mükemmel 3 adamımız ise yapmış olduğu bir takım şeylerle bütün mesleklerin dışına çıkarak öğrencileri ezbere sisteme dayatılmamasını onların körelmemesini hayallerinde ki hayatı yaşayabilmelerini teşvik edecek, pozitif düşünceleri empoze eden harika ötesi bir filmdir. 😍 Başrolde Aamir Khan olur da bu film sevilmez mi? Herkese tavsiye ederim.

  2- Bodyguard

  Film boyunca acılı, ızdıraplı Aşk filmlerine alıştıysanız böylesine komedi ağırlıklı bir aşk filmine bence hazır olun çünkü bu filme bayılacaksınız😍 Bol kahkaha atabileceğiniz kalbinizi yumuşacık edecek ama daha sonra hüzünlere boğulacağınız kısacası duygu karmaşası yaratan gizli bir aşk hikayesinden bahsediyor. Bence siz bu filmi izleyeceksiniz😊

  3- Dangal

  Erkek güreşçi olurda kadından hiç güreşçi olur mu dediğinizi duyar gibiyim.😊 Heyyyy on yargıları bir kenara atın bakalım çünkü biz kadınlar istedikten sonra her şeye güç yetirebiliriz.💪 Başrolde Aamir Khan gibi bir baba varsa kızlarını erkekler tarafından tercih edilen değil tercih eden güçlü kızlar yapar. Evet evet yanlış duymadınız çünkü bu filmde bir babanın kızlarını güçlü birer sporcu kimliği kazandırımından bahsediyor.
  Kısa bir dipnot; Kız babaları sizler de minik kızlarınıza böylesine bir kimlik kazandırmak istiyorsanız Minnoş kızlarınıza şefkatle sarılarak izleyebilirsiniz.😊

  4- Yerdeki Yıldızlar

  Yine sizlere Aamir Khan filmlerinden biri daha.🤭 Lütfen bıktık başka yok mu demeyin çünkü bu adam izlenir.🥰
  Algı problemi hepimizin karşılaşabileceği bir psikolojik rahatsızlık öyle değil mi? Ama benim bahsettiğim algı probleminin daha üst boyutunu yaşayan küçük bir çocuğun yaşamından bahseden ama sonunda sürprizlere kapı açan bir filmden bahsediyorum burada.😊 Çocuklar nasıl eğitilir? Çocuklarla iletişim nasıl kurulur? Okullar da ezbere dayatılan eğitimlerin dışında öğrencilerin daha kolay anlayabileceği eğitim işleyiş şekli var mı? Bu ve bunun gibi sorulara cevap bulabileceğiniz harika bir film izlemek isterseniz bu mükemmel filme bir göz gezdirin derim.🥰

  5- Ghajini

  Para her şeyi satın alamaz derler yaa bu kesinlikle doğru para gerçek aşkı satın alabilir mi? Asla. Kalpana da Sanjayla gerçek aşkı bulmuş deli dolu pozitif bir genç bayan ama Zalim mafya yüzünden ölüm onları ayırana dek. Güzel başlayan ama üzücü biten bu filmi izlemek belki sizi psikolojikman darmadağın edebilir. Psikolojisi güçlü ve kuvvetli olan herkes izlemeli benim gibi duygusal çöküş yaşarım diyenler uzun süre bu filmin etkisini atlatamayabilir.😥

  Benden bu kadar gençler ve kendini genç hissedenler 🥰 esenlikle izleyin keyifli izleyenlerden olmanız ümidiyle, Esselamü Aleyküm🤲😊

  • Okey

  • Şahane olmuş şahane <3 bi de görsellerini ekleseymişsin tadından yenmezmiş

  • Yazarken o kadar zevkle yazdım ki görsel içerik aklıma bile gelmedi 🥰 çok teşekkür ederim inşallah bildiğim bir konuda yazacak olursam görsel içerik mutlaka ekleyeceğim 🥰❤️@KürkMantoluHayri

 • Sanam Teri Kasam

  En iyi Hint filmleri hangileri?

  Filmin konusu dram. Saru adında kütüphanede çalışan ve kendini çirkin bulan bir kızımız var, evlenemiyor. Sarunun kız kardeşi saru evlenemediği için evlenmeyen sürekli ablasına çemkiren bir kız. Alt komşuları Inder var 8 yıl hapis yatmış biri. Bir gün Saru'nun kız kardeşi Saru'ya baskı yaparken saru dayanamaz ve alt komşusu Inder'ın evine gider. Ondan güzellik uzmanı olan kız arkadaşına rica etmesini ve kendini değiştirmesini ister o sırada Inder'ın kız arkadaşı Saru ve Inder'i aynı anda görünce sinirlenir ve Inder'in sırtında cam şişe kırar. Saru, Inder'i hastaneye götürür ve sabah eve dönerler. Saru'nun babası eve gelince Saru'nun Inder'ın evinde olduğunu öğrenip kızını evden kovar.

  Ek Villain

  En iyi Hint filmleri hangileri?

  Goa kentinde yaşayan Guru (Sidharth Malhotra), Prahlad adlı bir politikacının yanında çalışmaktadır. Sessiz, duygusuz ve acımasız biri olan Guru, karanlık geçmişinden uzaklaşmaya çalışmaktadır. Günün birinde Aisha ile karşılaşınca hayatı değişir, onunla evlenmek ister ve Mumbai'ye taşınır. Ancak bir gün beklenmedik şekilde Aisha bir seri katilin kurbanı olunca Guru için yeniden bir dönüm noktası olacaktır.

  Bajrangi Bhaijann

  En iyi Hint filmleri hangileri?

  Pakistanlı konuşamayan küçük Shahida'nın annesi, Hindistan'da çocuğunun tedavi edileceğini öğrenir. Hindistan'a gidiş yolculuğunda küçük Shahida annesini kaybeder. Hindistan'da küçük Shahida'ya yardım edecek ise Pavan'dır.

  2 States

  En iyi Hint filmleri hangileri?

  Konusu: Farklı kültürlerden gelen iki kişinin ilişkilerini sürdürme ve ailelerini evliliğe ikna etme çabaları

  Chennai Express

  En iyi Hint filmleri hangileri?

  Konusu: bir tren yolculuğu esnasında başlayan aşk hikayesi

  My Name Is Khan

  En iyi Hint filmleri hangileri?

  Konusu: Asperger hastası Hindistan asıllı Müslüman bir adam, ABD başkanı ile konuşmak ve derdini anlatmak için bir yolculuğa koyulur.

  Taare Zameen Par

  En iyi Hint filmleri hangileri?

  Konusu: dersleri ve sosyal çevresiyle problemler yaşayan bir çocuk ve onun hayatını değiştiren bir öğretmenin hikayesi

  Yeh Jawaani Hai Deewani

  En iyi Hint filmleri hangileri?

  Bunny ve Naina koleji beraber okumuşlardır fakat onları farklı farklı yerlerde yaşamaya itmiştir. 20'li yaşlarda ortak arkadaşları Aditi sayesindebu iki kişi tekrar birleşir.

  Happy New Year

  En iyi Hint filmleri hangileri?

  Her şeyini kaybetmiş bir ekip, şimdiye kadar kimsenin cesaret edemediği dünyanın en çılgınca hırsızlığına girişmeye karar verirler.
  Not: Spoiler vermemek adına bir yerden sonra azıcık film hakkında bilgileri internetten almış olabilirim biraz daha uzatabilirdim. Bu filmler benim için özel filmler. Umarım sen de beğenirsin.

  • Neden gizli oldugunu hic anlamadim ve boyle gorusler varken 500xperin bize gelmesi zor gibi kskckskck

  • bunların dışında daha güzelleri de var ama sıkı takipçisin bul beni bollywoodfan var karşında. ilk üç dört önerdiği harbiden efsane güzel filmler soran

  • @Hayatnediyorsun teşekkür ederim dur bulayım :D

  • Hepsini Göster
 • En İyi Hint Filmleri Hangileri?

  Hint dizileri özellikle Kanal 7 de sergilenenler tamamen ağır çekim ürünü olsalarda , Hint sinema filmlerinde kaliteli eserlere rastlamak mümkün.

  Hint filmleri yapısı gereği Hollywood filmlerine benzemezler.

  Şimdi Mumbai olarak bilinen, eski adı “Bombay” şehri için yapılan Bollywood filmleri olarak anılırlar.

  Bollywood, Hintçe dilini kullanması için tasarlanmış bir Hint film endüstrisidir.

  Aksiyon, drama, romantizm veya komedi arıyorsanız, bu Bollywood ve Hint sineması klasiklerinde aradığınızı ve daha fazlasını bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

  En iyi 6 hint sineması;

  1. Dilwale Dulhania Le Jayenge

  Bir adamın Avrupa gezisinde tesadüfen tanıştığı bir kadının aşkını kazanma arayışını konu alıyor. Tek sorun, adamın babasının onun başka biriyle evlenmesini çoktan ayarlamış olmasıdır.

  En iyi Hint filmleri hangileri?

  2. Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

  Bu iç açıcı komedi drama, Sweety adlı genç bir kadının gizli bir lezbiyen olarak aşka ve kabule giden yolculuğunu anlatıyor.
  Oldukça muhafazakar ailenin baskısı altında olan Sweety'nin sevdiği kadınla bir ilişki kurma yolu engellerle dolu görünüyor. Ancak, beklenmedik bir yerde bir umut yolu bulunacak mı?

  En iyi Hint filmleri hangileri?

  3. 3 Aptal

  Ergenlik ve eğitim sisteminin komik bir hicvi olan 3 Idiots , üç arkadaşı mühendislik okulunda geçirdikleri zaman boyunca yetişkinliğe kadar takip eder.
  Ancak ikisinin, geçmişle düzgün bir şekilde yeniden bir araya gelmeden önce uzun süredir kayıp olan arkadaşlarını bulmaları gerekecek.

  En iyi Hint filmleri hangileri?

  4. Mughal e-Azam

  Bu tarihi drama, Babür Prensi Salim ve sıradan Anaarkali'nin aşk hikayesini anlatıyor, Prens Salim'in babası İmparator Ekber'in dehşetinden doğan bir romantizm.

  En iyi Hint filmleri hangileri?

  5. Pyaasa

  Pyaasa , genç bir şairin yanlışlıkla ölümünün, erkek kardeşini eserlerini onun onuruna yayınlamaya sevk ettiği , ölümünden sonraki nihai rüyadır. Ancak yeni keşfettiği üne “geri döndüğünde” daha az saygılı bir izleyici kitlesiyle karşılaşır.

  En iyi Hint filmleri hangileri?

  6. Lagaan

  1890'ların başlarında, Hindistan'ın sömürge İngiliz Raj'ının ortasında yer alan Lagaan , bir köyün İngiliz yöneticileri altındaki aşırı vergi borcundan çıkış yolculuğunun hikayesini anlatıyor.

  En iyi Hint filmleri hangileri?
  • E ama bu şahane olmuş <3

  • @KürkMantoluHayri 💚

 • En İyi Hint Filmleri

  1- Her Çocuk Özeldir

  Disleksi rahatsızlığı olan 8 yaşındaki bir çocuğun okulda çektiği zorlukları ve zorlukların üstesinden gelebilmesine yardımcı olan, hayatını değiştiren bir öğretmenin öyküsünü anlatıyor. Öğretmen rolünde Aamir Khan var ve çocuğun hayatındaki en büyük şansı bu öğretmenle tanışmak oluyor bence.

  Taare Zameen Par
  Taare Zameen Par

  2- Üç Aptal

  Raju, Rancho ve Farhan çok samimi üç dosttur. Hindistan'ın önemli bir okulunda mühendislik okurlar ve okulun yurdunda aynı odada kalmaktadırlar. Bu üç arkadaşın kendine göre hayalleri vardır. Ve bunları gerçekleştirmek için çabalarken okuldaki profesörlerinden biriyle aralarında yaşananları anlatmaktadır. Film bütün bunları aktarırken eğitim sistemini de eğlenceli bir şekilde eleştirir ve dostluğu yansıtır.

  3 idiots
  3 idiots

  3- Dangal

  Gerçek hikayeye dayanan bir film. Güreşe hayran bir adam. Tek hayali dünya güreş şampiyonasını kazanmak ya da evlatlarını kazandırmaktır. Dört kızından ikisine çok iyi bir eğitimle güreşmeyi öğretmektedir. Başarıya giden yolda kadın güreşçi olmanın zorluğunu çeken kızlardan biri altın madalya kazanarak güreşte ilk kadın güreşçi olurken diğeri de gümüş madalya kazanmaktır.

  Dangal
  Dangal

  4- Pi'nin Yaşamı

  Hindistan'dan Kanada'ya giden bir yük gemisinin batmasının ardından birkaç hayvan, bir bengal kaplanı ve 16 yaşındaki Pi hayatta kalmayı başarmıştır. Film, Pasifik Okyanusu'nun ortasında kalan Pi'nin yanındaki hayvanlarla birlikte hayatta kalmak için çabalamasını anlatıyor.

  Life Of Pi
  Life Of Pi

  İzlediklerimden en beğendiklerimi sizin için sıraladım. Zaten hemen hemen hepsi çok beğenilmiş filmlerden. Umarım sizde izlerken keyif alırsınız. İyi seyirler.

  • Muhteşem bir görüş olmuş muhteşem <3

 • En İyi Hint Filmleri Hangileri?

  Merhaba 🍀
  Benim izlediğim ve önerdiğim Hint filmleri şunlar;

  1-) Üç Aptal

  Üç üniversite öğrencisinin yıllar sonra birbirlerini tekrar bulmaları ve hangi meslekte olduklarını anlatıyor. (aşırı güzel bir film öneriyorum.)

  2-) Her Çocuk Özeldir

  Yaramaz ama harika resim çizme yeteneğine sahip bir çocuğun yatılı bir okula gitmesini anlatıyor. (Aşırı güzel öneririm.)

  3-) Ghajini

  Zengin bir iş adamının bir kadınla tanıştıktan sonraki ve o kadını kaybettiğinde beyninden aldığı hasarla sevdiği kadını öldüren kişiyi bulmaya çalışıyor. Ancak bir sorunu var? ( Spoiler vermeyeyim 🤭) İlk izlediğimde biraz korkmuştum ama bence çok iyi bir film.

  4-) Dangal

  Başarı hikayesi diyebilirim. İki kız kardeşin güreşçi olmasını ve neler başardığını anlatan bir film. ( Kesinlikle öneriyorum. )

  5-) Aşk Mesafe Tanımaz

  Bu filmi henüz bende izlemedim ama bunuda öneri olarak bir arkadaşım tavsiye etti izlemek isterseniz. (Tavsiye)

  6-) Benim Adım Khan

  Khan özel zorlukları olan bir adam ve hayatı güzelleştirmeye çalışıyor ve elbette ki bazı üzücü olaylar oluyor. Duygusal olanlar film izlerken yanınıza peçete almayı unutmayın. ( Aşırı güzel bir film )


  İyi seyirler ☺️
  Bayan Green 🍀

  • İzledim hepsini çok iyi seçimler

  • Teşekkür ederim 😌

  • Rica ederim başarılar bu arada

  • Hepsini Göster
  • Drishyam
  En iyi Hint filmleri hangileri?
  • Anbe Sivam
  En iyi Hint filmleri hangileri?
  • Black Friday (Kara Cuma)
  • Thani Oruvan
  En iyi Hint filmleri hangileri?
  • 3 Idiots (3 Ahmak)
  • Dangal (Güreşçi)
  • Taare Zameen Par
  En iyi Hint filmleri hangileri?
  • (Her Çocuk Özeldir)
  • Baahubali 2: The Conclusion
  • Khosla Ka Ghosla!
  En iyi Hint filmleri hangileri?
  • Gangs of Wasseypur (Wasseypur Çeteleri)
  • Pink (Pembe)
  • A Wednesday (Bir Çarşamba Günü)
  • Rang De Basanti (Onu Sarıya Boya)
  En iyi Hint filmleri hangileri?
  • Queen (Kraliçe)
  • sen sıkı bollywoodcu muydun ya :)

  • Konularını da yazsaymışsın tadından yenmezmiş <3

  • @KürkMantoluHayri düşünememişim :(

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

138 154
 • Ajab prem ki ghazab kahani
  Anjaana anjaani
  Yeh jawaani hai devaani
  Barfi
  Wake up sid
  Bunların hepsi Ranpir Kapoor filmleri ve Aamir khan’ın tüm filmleri, hepsini yazamayacağım buraya teker teker, herhangi birini izlesen de olur.

 • Ben Ghajini 3 idiot ve talaassh i beğendim. Tavsiye ederim

 • En iyi Hint filmleri

  Bollywood: Hindistan'daki en büyük sinema sektörü
  Bollywood: Hindistan'daki en büyük sinema sektörü

  Şu basmakalıp ama doğru, zevkler ve renkler tartışılmaz yargısını bir yana bırakırsak film, dizi, oyun vb. yapımların değerlendirmelerini içeren IMDB (internet film veritabanı) puanına göre sırasıyla en iyi 3 Hint filmi: Vada Chennai, Taare Zameen Par ve 3 Idiots
  IMDB puanına göre Hint filmlerinin güncel listesinde başı bunlar çekiyor diye biliyorum:

  • Vada Chennai (8.5/10 IMDB) Hindistan yeraltı dünyasından bir kesit sunuyor.
  https://www.youtube.com/embed/q5GG5HJ1hVk

  Konumuz; Hint filmleriyse En iyi Hint filmi, Bollywood olmayandır derim, hiç şaşmaz... Vada Chennai de yeni ve bir Kollywood (Tamil filmi) olmasıyla en beğendiklerimden. Benim gibi yer altından çıkan sanata gereksiz de olsa düşkünseniz kaçırmayın🔫👮‍♂️👮‍♀️

  • Taare Zameen Par (8.4/10 IMDB) bir çocuğu yaklaşımınla değiştirebilirsin, diyor.
  https://www.youtube.com/embed/F-PAI2HnQUo

  Özgün adı Yerdeki Yıldızlar demekse de Türkçe'ye Her Çocuk Özeldir adıyla çevrildi. Lisedeyken okul etkinliği olarak izletmişlerdi. Filmdekini birebir yaşadığım (ız) yıllardı. Herkesin, en azından her çocuğun, Ram gibi - bizimki gibi bir öğretmeni olmalı.

  • 3 Idiots (8.4/10 IMDB) eğitim sistemine eleştirisiyle sıcak bir dostluk filmi.
  https://www.youtube.com/embed/K0eDlFX9GMc

  Bir başka Aamir Khan filmi: Yine eğitim sistemini sorguluyor, bu kez başka yaklaşımla. Michael Jackson'un babası onu boksör olmaya, Muhammed Ali'ninki de şarkıcı olmaya zorlasaydı felaket olurdu. Fotoğrafçılığı seviyorsun ama gidip makinelerle evleniyorsun.

  Kesinlikle izlemelisin dediğim Hint Filmleri

  Hindistan'ın yazgısını alın teriyle sulayan Ghandi'nin çeksem film olur dedirten yaşamı Gandhi, My Father adıyla gerçekten de beyaz perdeye aktarılmış, kesinlikle izlemelisin. Yeşilçam izlemeden Türk, Western izlemeden Amerikan sineması izlemiş sayılmayız. Bir ülkenin sinema kültürünü bilmek için az, biraz gerilere gitmeli diye düşünüyorum. Ben de 1950'ler Hint sinemasından Samadhi'yi bulup çıkardım, kesinlikle izlemelisin.
  Hindistan'da başbakanlık yapmış tek kadın, Indira Gandhi'nin yaşam öyküsüne dayanan Bell Bottom, 2021 yapımı en iyi Hint filmi diye gösteriliyor, bence, kesinlikle izlemelisin Ben bunları nereden izleyeceğim, diyorsan tık tık:

  Bu filmler için Türkçe dil seçeneğine kolay erişemesek de Korsana hayır diyoruz.

 • Karate Kid

 • 3 idiots heralde

 • Fanaa Barfi3 idiots

 • Tabikide iğne iplik tavsiye ederim Hayatlarında çok yoksulken beraber başararak çok iyi bir modacı olan kendi dikimleriyle ünlenen bir çiftin hikayesi

 • Peekay (PK)
  2014 ‧ Romantik/Dram

  En iyi Hint filmleri hangileri?

  3 Aptal
  2009 ‧ Komedi/Romantik

  En iyi Hint filmleri hangileri?

  Benim Adım Khan
  2010 ‧ Dram/Romantik

  En iyi Hint filmleri hangileri?

  En çok beğendiğim Hint filmleri ve çok samimi içten geliyor mutlaka tavsiye ederim, iyi seyirler.

 • Aamir khan filmleri ya
  3 idiots
  gaijin
  her çocuk özeldir falan

 • 3 idiyot fikrimce

 • My name is Khan, çok fazla hint filmi izlemesem de en iyisi buydu sanırım

 • baahubali 2 kesinlikle izle

 • Bir Zamanlar Hindistan
  Avare 1951

  Sangam 1964
  Benim Adım KHAN
  Andaz Apna Apna 1994

  Kuch Kuch Hota Hai 1998

  Kabhi Khushi Kabhie Gham

  Mission Kashmir

  Dilwale Dulhania Le Jayenge

 • Milyoner di sanirim. Yoksul bir cocugun yasadiklarindan cikarak milyonluk soruya ulasip kazanmasini anlatiyordu. Senaryosu muthisti. Oscarda aldi diye hafizamda kalmis.

 • 1/ Dangal 2 / 3 aptal / 4 her çocuk özeldir. Çok güzel filmler izlemeni tavsiye ederim.

 • Her Çocuk Özeldir
  3 Aptal
  Dangal
  Peekay
  Süperstar
  Queen
  Manto
  Article
  Kapoor&Sons
  Kahaani

 • Her çocuk özeldir 💖

 • 3 idiot
  Her çocuk özeldir
  Dangal
  Benim adım Khan

 • Amir Khab

 • 3 idiots’u izlerken salya sümük ağlayan bi ben miyim ya? İmdb de bile komedi kategorisinde. Ben izlerken şirazem kayıyo.

 • Daha Fazla (272)