En iyi Kore filmleri hangileri?

Ay resmen Kore filmlerine taktım... Biraz filmlere göz gezdirdim ama hangisini izleyeceğime karar veremedim. Sizin izleyip beğendiğiniz Kore filmleri var mı? Birkaç öneri verir misiniz?
0 0

Çok Süper Cevap

 • En İyi Kore Filmleri Hangileri?

  1- Parazit (Gisaengchung) - IMDb Puanı: 8,6

  En iyi Kore filmleri hangileri?

  Son dönem kore filmleri arasında en iyi olan filmlerden. 2019 yılında yayınlandı. Zengin ve fakir iki ailenin birbirleri üzerindeki etkilerini anlatıyor. Kim Ki-taek, karısı Chung-sook, oğlu Ki-woo ve kızı Ki-jeong ile küçük bir bodrum katında yaşıyorlar ve durumları iyi değil.. Kızı birtakım olaylara giriyor, zengin bir aileyle tanışıyorlar derken olaylar gelişiyor.

  2- İhtiyar Delikanlı (Oldeuboi) - IMDb Puanı: 8,4

  En iyi Kore filmleri hangileri?

  Benim izlemekten keyif aldığım, en iyi Kore filmlerinden bir tanesi. Yıllarca suçsuz yere hapis edilen adamın intikam almasını anlatıyor. Adamı kaçırıyorlar ve 15 yıl boyunca hiçbir açıklama yapmadan küçük bir hücrede tutuyorlar. Daha sonra eşinin katili olarak anılıyor, ondan sonra da intikam çanları çalıyor.

  3- Umut (So-Won) - IMDb Puanı: 8,3

  En iyi Kore filmleri hangileri?

  2013 yılında vizyona girdi ve çok sevildi. Çok etkileyici bir Kore filmi diyebilirim. 8 yaşındaki bir kızın hayatta kalmaya çalışan bir çocuk olmasını izliyoruz. Çünkü bu mini kız, tecavüze uğruyor ama bunu görmüyoruz. Hastanede yatarken ne kadar acılar çektiğini görüyoruz ama. Kızlarının yaşadığı olay karşısında adalet sistemine güvenmeye çalışan, bu güvenlerinden dolayı perişan olan anne ve babayı da görüyoruz.

  4- Kim’in Adası (Kimssi Pyoryugi) - IMDb Puanı: 8,1

  En iyi Kore filmleri hangileri?

  Romantik Kore filmi arıyorsanız bu filmi öneririm. Konusu, Kim adında bir adam kendini Han Nehri'nin soğuk sularına atıyor. Uyandığında ise üstü başı kum bir yerde yatıyor. Adamın amacı intihar etmek ama uyandığında beceremediğini anlıyor. Nehir kenarındaki binanın birinde yıllarca dışarıya adımını atmayan bir genç kız dürbünüyle bakarken adam dikkatini çekiyor. O kadar merak eder ki yıllar sonra dayanamayıp adamın yanına gider… Mutlaka izlemeniz gerekiyor, çok romantik bir film.

  5- Sessizlik (Do-ga-ni)- IMDb Puanı: 8,1

  En iyi Kore filmleri hangileri?

  Yine etkileyici bir Kore filmi önermek istiyorum. İşitme engellilerinin olduğu bir okulda göreve başlayan öğretmen, öğrencilerin şiddet gördüğüne şahit oluyor. Bu durumdan son derece rahatsız olan öğretmen çocuklara bu işkenceyi yaptıranları görevden arttırmak için elinden gelen her şeyi yapıyor.

  6- Kan Kardeşleri (Taegukgi Hwinalrimyeo) - IMDb Puanı: 8,1

  En iyi Kore filmleri hangileri?

  1950’li yıllarında olan Kore savaşını anlatıyor film. Savaş sırasında kaybolan abisini arayan askerin hayatını izliyoruz. Hem abisini arıyor öte yandan da geçmişine dalıyor. Savaş sahnelerinin gerçekçiliği ve üst düzey oyunculuk ile izlenmesi gereken Kore filmleri arasında. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

  7- Hırçın Sevgilim (Yeopgijeogin Geunyeo) - IMDb Puanı: 8,0

  En iyi Kore filmleri hangileri?

  Kore yapımı romantik komedi bir film arıyorsanız bunu öneririm. Kolej öğrencisi olan genç ve yakışıklı Kyun-woo akşam eve dönüşte çok güzel ama bir o kadar da sarhoş olan kıza rastlıyor.. Kız metroda ayakta durmakta zorlanıyor, tam raylara düşecekken kahramanımız kızı kurtarıyor ve ik görüşte aşk başlıyor.

  8- Ölümcül Takip (Chugyeogja) - IMDb Puanı: 7,9

  En iyi Kore filmleri hangileri?

  Eski polis memuru Joong ho, yeni hayatında pek iyi işlere karışmıyor ve tek derdi para oluyor. Yeni işi telekız toplamak olan Joong bir gün kızların ortadan yok olduğunu fark ediyor. Aklına kaçırıldıkları geliyor. Kaybolon kızlar hep aynı adamlarla oldukları için Joong sadece bir kişiden süpheleniyor ve kovalamaca başlıyor. Dram, gerilim, suç hepsini bir arada izliyorsunuz.

  9- Boş Ev (Bin Jip)- IMDb Puanı: 8,0

  En iyi Kore filmleri hangileri?

  Dram ve romantizm dolu bir Kore filmi izlemek istiyorsanız mutlaka bu filme bir göz atın derim. Filmde genç bir delikanlının tatildeki insanların evine girip onların yokluğunda evlerinde yaşaması anlatılıyor. Girdiği evlerde hırsızlık yapmak yerine ufak tamirat işlerini yapıyor. Yine bir gün boş ev sanarak girdiği evde bir kadınla karşılaşıyor ve aşık oluyor.

  10- Mazisi Olmayan Adam (Ajeossi) - IMDb Puanı: 7,8

  En iyi Kore filmleri hangileri?

  Bu film Türk dizilerine bile ilham oldu :) Tae-sik adında bir adam var bu adamın hayatının anlamı sadece küçük bir kız olan So-mi. So-mi’nin annesi de bir uyuşturucu örgütünde çalışıyor. Tae-sik bir yolunu bulunca hem Hyo-jeong’u hem de So-mi bu örgütün elinden kaçırmak istiyor. Ama olaylar onun istediği gibi gelişmiyor. Olaylar sarpa sarınca işlerin içinden çıkılmıyor. Heyecan ve aksiyon dolu bu filmi daha önce izlemediyseniz mutlaka izleyin. İzlediğiniz zaman konusu size yabancı gelmeyecek :)

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

6 1
 • Parasite

 • Ergenken bir tek bunu izlemiştim boys over flowers

 • Daisy, A Werewolf Boy, Only You Always, More Than Blue...

 • Ayy o kadar cok ki hangi birini saysam bilemedim tam film olsun diyosan:
  Parasite
  A moment to remember
  Finding mister destiny
  Spy girl
  S diary


  Diziler:
  Coffee prince
  One fine day
  GOBLIN
  hello my teacher
  Boys over flowers
  My name is kim sam soon
  Full house
  A love to kill
  KILL ME HEAL ME
  Hyde, jekyll and me
  My girl
  MOONLOVERS: SCARLET HEART RYEO


  Ve daha birsuruu izle izle bitmiyo insani icine cekiyor

 • Allah kurtarsın takılan bırkamıyor hastalık yapıyor hiç vebal almayalım söyleyip

 • Ihtiyar delikanlıyı izle bakalim

 • Kill me heall me
  çok var tabi de ilk aklıma gelen favori filmim