En İyi Türk Dram Filmleri Nelerdir?

Bana dram Türk filmi önerir misiniz?

En İyi Türk Dram Filmleri Nelerdir?
1 1

Çok Süper Cevap

 • Son Zamanların En İyi Türk Dram Filmleri

  Türk film endüstrisi son yıllarda yükselişte ve gerçekten mükemmel drama filmleri üretiyor. Türkiye, sinemanın ilk günlerine kadar uzanan uzun ve zengin bir sinema tarihine sahiptir. Türk filmleri yıllar içinde birçok uluslararası ödüle aday gösterildi ve kazandı. Son yıllarda Türk sineması yükselişte, çok sayıda eleştirmenlerce beğenilen ve popüler film üretiliyor. İşte son zamanların en iyi Türk drama filmlerinden bazıları.

  1. Bergen - 2022

  En İyi Türk Dram Filmleri Nelerdir?

  4 Mart 2022 tarihinde vizyona girmiş olan Bergen filmi herkesi derinden etkilemişti. Arabesk'in kraliçesi Bergen'in hayatını konu alan film 7.2 IMDb puanına sahip. Filmde Farah Zeynep Abdullah, Türkiye'de kadına yönelik şiddetin sembollerinden biri haline gelen Bergen'i canlandırıyor. Bergen'in Adana'dan Ankara 'ya gelişini, sevgilisi yüzünden hayatının nasıl değiştiğini ve Bergen'in acılarla dolu hayatını gözyaşlarıyla izliyorsunuz.

  2. Sen Yaşamaya Bak - 2022

  En İyi Türk Dram Filmleri Nelerdir?

  Başrollerinde Aslı Enver ve Kaan Urgancıoğlu'nun olduğu film 5.7 IMDb puanına sahip. Filmde bekar bir annenin yaşadığı zorlukları izliyorsunuz. Melisa (Aslı Enver) oğlunu büyütürken ölümcül bir hastalığı olduğunu öğrenir. Hayatı tamamen alt üst olurken ayaklarını yerden kesecek bir aşk yaşamaya başlar. Tek düşüncesi öldükten sonra oğlunu emanet edebilecek güvenilir biridir.

  3. Gönül -2022

  En İyi Türk Dram Filmleri Nelerdir?

  Başrollerinde Erkan Kolçak Köstendil ve Hazar Ergüçlü'nün olduğu film romantik-dram türündedir. Piroz (Erkan Kolçak Köstendil) kardeşi ile birlikte düğünlerde keman çalıp şarkı söyleyerek geçimlerini sağlıyorlar. Piroz, Sümbül adındaki birine aşık oluyor ve olaylar başlıyor. Bu arada Sümbül başka biri ile evlenmek üzere fakat iki aile arasında çatışma çıkıyor tam bu sırada Piroz devreye giriyor ve Sümbül'ü kaçırıyor. Bu arada da olay kan davasına dönüşür ve Sümbül'ü öldürmek için ailesi onu aramaya başlar.

  4. Aşkın Kıyameti - 2022

  En İyi Türk Dram Filmleri Nelerdir?

  Başrollerinde Pınar Deniz, Boran Kuzum ve Yiğit Kirazcı'nın paylaştığı dram ve romantik türdeki Türk filmidir. Filmin konusu: ölüm ilanı yayınlayan bir reklam şirketinin sahibi olan Fırat'ın iflasını anlatıyor. Daha sonra bir kıza aşık oluyor ve olaylar ilerliyor. Zengin olan fakat bu hayatı bırakıp, başka hayat seçen kızın ve iflas ve borç batağında olan esas oğlanın yaşadıkları sizi hem güldürüyor hem de ağlatıyor.

  5. Beni Çok Sev- 2021

  En İyi Türk Dram Filmleri Nelerdir?

  Başrollerinde Ercan Kesal, Songül Öden, Sarp Akkaya'nın olduğu film 7.0 IMDb puanına sahip. Konusu: sevdiği kadını tacizden kurtarırken hapishaneye düşen mahkum Musa'yı izliyoruz. Bir gün gardiyan olan Sedat'a, Musa'yı memleketine götürme emri verilir. Musa ise 14 yıl sonra ilk defa ailesini görecektir. Kızı ile bir gün geçiren Musa bir şeylerin ters gittiğini anlar ve annesi ona her şeyi anlatır. Aslında kendi kızının öldüğünü ve o kızın Musa'nın olmadığını anlatır. Musa ise kızının başına gelenleri anlamak ve onu kimin öldürdüğünü bulmak için yolları zorlar.

  6. Mucize

  En İyi Türk Dram Filmleri Nelerdir?

  Eski bir film olsa da en çok etkileyen filmlerden biridir. Filmin konusu 1960 yıllarında geçiyor. Mahir isimli öğretmenin İzmir'den doğu illerinden birine tayini ve sonrasında yaşadıklarını anlatıyor. Fakat asıl konu engelli insanlara insanların nasıl davrandığıyla ilgili. Bir öğretmen tüm köyün ve insanların hayatını nasıl değiştirebilir? Eğer izlemediyseniz mutlaka izlemelisiniz. Hem aşkın gücü hem de bir öğretmenin azmini izliyorsunuz.

  7. 7. Koğuştaki Mucize - 2019

  En İyi Türk Dram Filmleri Nelerdir?

  Aras Bulut İynemli, Nisa Sofiya Aksongur başrollerinde olduğu film bir babanın 7 yaşındaki kızı ile aynı zekaya sahip olup, adalet arayışını anlatıyor. Bir kasabada küçük bir kız öldürülüyor ve suçlusu babaannesi ile yaşayan 7 yaşında kızı olan Memo görülüyor. Haksız yere hağse atılan Memo adaleti bulabiliyor mu? Kendisini temize çıkarabiliyor mu? Eğer izlemediyseniz izlemeniz gereken Türk dram filmleri arasında.

  8. Kağıttan Hayatlar - 2021

  En İyi Türk Dram Filmleri Nelerdir?

  Başrolünde Çağatay Ulusoy'un olduğu film gerçekten etkileyici. Geçimini kağıt toplayarak geçiren Mehmet (Çağatay Ulusoy) böbrek nakli bekliyor. Durumu günden güne kötüleşiyor, filmde bütün yaş aralıklarında olan insanların yaşadıkları zorluklar gösteriliyor. Filmin ortalarına doğru Mehmet'in hayatına 8-9 yaşlarında bir çocuk giriyor ve hayatı tamamen değişiyor. Ailesini arayan çocuğa bir yandan yardım eden Mehmet öte yandan bu çocukla farklı bir bağ kuruyor.

  9. Kızım ve Ben - 2018

  En İyi Türk Dram Filmleri Nelerdir?

  2018 yılında gösterime giren filmin başrollerinde Cemal Hünal, İrem Helvacıoğlu, Gizem Hatipoğlu yer alıyor. Gerçek bir hayattan beyaz perdeye uyarlanan filmin konusu: severek evlendiği eşinin bir gün evi terk etmesi ve kızıyla birlikte zorlu bir hayat geçiren polis bir babanın hayatını anlatıyor. Baba annenin yokluğunda hem çalışıp hem de küçük kızına anne ve babalık yapar. Baba ve kızın hayatı ise kadının geri dönmesi ile tekrar tepetaklak olur ve bütün zorluklar asıl o zaman başlar.

  10. Babamın Kemanı - 2022

  En İyi Türk Dram Filmleri Nelerdir?

  Başrollerinde Engin Altan Düzyatan, Belçim Bilgin, Selim Erdoğan olan filmin konusu oldukça etkileyici. Filmin konusu: babasını kaybeden küçük kız Özlem'in bu kaybın üstesinden gelmeye çalışmasıyla başlıyor. Bu sırada küçük kız Özlem babasını kaybettikten sonra arasının çok iyi olmadığı ünlü bir keman virtüözü olan amcasının yanına taşınmak zorunda kalıyor. İkisinin de müzik tutkusu onları bir araya getiriyor. Peki müzik ikisinin arasındaki bağı birleştirebilecek mi? Eğer izlemediyseniz izlemeniz gereken filmler arasında.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

12 7
 • Kırımlı vardı

 • 7. Koğuştaki Mucize

 • Her şey çok güzel olacak

 • Mucıze ,7kogutaki mucize , ayla, kendıme ıyı bak , ask tesaduflerı sever

 • kiz kardeşler
  turk filmi degil ama yonetmeni turk mustang

 • Ayla, 7. Koğuştaki mucize, beni çok sev, halam geldi, nefes vatan sağolsun, dağ1, dağ2, mucize, güneşi gördüm, benim dünyam

 • Canım kardeşim
  Ayla