En İyi Türk Yapımı Biyografi Filmleri Nelerdir?

Canım sıkıldı biraz film izlemek istiyorum. Şimdiye dek izlediğiniz en iyi Türk yapımı biyografi filmleri önerir misiniz? Sıkıcı olmasın lütfen.
1 0

Çok Süper Cevap

 • Beni çok etkileyen Türk yapımı biyografi filmlerini söyleyeyim. Umarım beğenirsin, izlediğin filmi söylersen sevinirim :)

  En İyi Türk Biyografi Filmleri Listesi

  1- Cep Herkülü - Naim Süleymanoğlu

  En İyi Türk Yapımı Biyografi Filmleri Nelerdir?

  Bulgaristan doğumlu, Türk asıllı ve tüm dünyaya adını duyuran Naim Süleymanoğlu’nun hayatını anlatıyor. Filmin senaryosunu, Naim Süleymanoğlu’nun kardeşinin yazdığı ‘Kardeşim Cep Herkülü’ adlı kitaptan Barış Pirhasan ele alıyor. Filmin yönetmenliğini Hilal Saral yapıyor. Yapımcılığı ise Mustafa Uslu’ya ait.

  2- Bizim İçin Şampiyon - Halis Karataş

  En İyi Türk Yapımı Biyografi Filmleri Nelerdir?

  Türk yapımı biyografi filmleri arasında izlediğinizde pişman olmayacağınız filmlerden. Beni çok etkilemişti, eminim sizde çok etkileneceksiniz. Bord Pilot adlı yarış atıyla tanınan jokey Halis Karataş’ın hayat hikayesini anlatılıyor. Filmde Bord Pilot’un sahibinin kızı olan Begüm Atman ile Halis Karataş arasındaki ilişkiye yer veriliyor. Bunun yanı sıra Bort Pilot ve onun jokeyi Halis Karataş arasındaki güçlü bağ ve birlikte elde ettikleri başarılar da anlatılmış. Mutlaka izlemelisin son derece etkileyici bir film.

  3- Aşık - Aşık Veysel

  En İyi Türk Yapımı Biyografi Filmleri Nelerdir?

  Aşık Veysel’in hayatını tam olarak ele almasa da onun aşk hikayesini kurmaca olarak bizlere gösteriyor. Aşık Veysel’in Esma’ya olan aşkı ele alınıyor. Filmin yönetmeni Bilal Babaoğlu; Aşık Veysel’i tanıtmaya gerek yok, onu hatırlatmaya ihtiyaç var. Diyerek bize güzel bir film sunmuş.

  4- Müslüm - Müslüm Gürses

  En İyi Türk Yapımı Biyografi Filmleri Nelerdir?

  Usta sanatçı Müslüm Gürses’in hayatını konu ediniyor. Ses sanatçısının iniş ve çıkışlarla dolu yaşamının anlatıldığı filmde, Müslüm Gürses'in milyonları etkileyen müziğine, çocukluğundan ölümüne kadar geçen zamanda yaşamına etki eden kişileri ve çok aşık olduğu eşi Muhterem Nur’u konu ediniyor.

  5- Çiçero - İlyas Bazna

  En İyi Türk Yapımı Biyografi Filmleri Nelerdir?

  2. Dünya Savaşı’nın seyrinin değişmesinde etkili olan Nazi Almanya’sına çalışmış Türk casus İlyas Bazna’nın takma adıyla Çiçero’nun yaşamını konu ediniyor. Savaşta elde ettiği başarıları, savaş sonrasındaki hayatını anlatıyor. Keyif alarak izleyeceğiniz biyografi filmleri arasında.

  İzlenmesi gereken en iyi Türk yapımı biyografi filmleri bunlar. Şimdiden iyi seyirler, umarım beğenirsin.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

5 1
 • Naim sinemada izledim ve ben Naim Süleyman ile gurur duyuyorum Türklük duygumu pekiştiriyor idolüm 😍
  Müslüm gürses de çok güzeldi

 • Müslüm tek geçerim izlemediysen

 • En İyi Türk Yapımı Biyografi Filmleri Nelerdir?

  Müslüm. En iyisi, en güzeli. 🎈

 • Onu bilmem ama The 100 dizisi tavsiye ederim

 • Naim 💪🏼

 • Hülya avşarın filmi adını unuttum