En İyi Vampir ve Kurt Adam Dizileri Hangileri?

Şööyle sıkılmadan izleyeceğim hırtlamalı, tıslamalı bir vampir kurt adam dizileri önerir misiniz? Madem hala evdeyiz, dizi izleyerek geçireceğiz mecbur :(
2 0

Çok Süper Cevap

 • Hırtlamalı, tıslamalı diziler ahahhaa çok güldüm buna :D Kurt adam ve vampir dizilerini seven biri olarak en sevdiğim, en iyi vampir ve kurt adam dizilerini önereyim. Umarım beğenirsin. Ben hepsini severek izledim.

  Netflix'teki Vampir ve Kurt Adam Dizileri

  1- The Originals

  En İyi Vampir ve Kurt Adam Dizileri Hangileri?

  The Vampire Diaries’ın spin-off’u olan dizi ilk vampir ırkı olan kökenlerin hikayesini anlatıyor. Benim en sevdiğim dizilerden biri. Köken kardeş vampirler babaları yüzünden terk ettikleri New Orleans’a geri dönüyor. Şehrin asıl kurucuları olan köken vampirler, şehrin yönetimini Marcel’den almak için savaşmak zorunda kalıyorlar. 2013-2018 yılları arasında ekranlara gelen The Originals, yayınlanan 5 sezonun ardından final yaptı.

  2- Penny Dreadful

  En İyi Vampir ve Kurt Adam Dizileri Hangileri?

  Viktorya dönemi Londra’sının karanlık sokaklarında geçen bu korku dizisi, Dracula, Frankenstein, Dorian Gray ve diğerlerinin iç içe geçen klasik hikayelerini anlatıyor. Dizinin başrollerinde ise Josh Hartnett, Eva Green ve Timothy Dalton gibi isimler yer alıyor. 2014-2016 yılları arasında ekranlara gelen Penny Dreadful, yayınlanan 3 sezonun ardından final yaptı.

  3- Buffy the Vampire Slayer

  En İyi Vampir ve Kurt Adam Dizileri Hangileri?

  Buffy Summers yaşamı tüm genç kızların imreneceği cinsten geçiriyor. Amigo kızlarının başı ve adetten olduğu üzere basketbol takımının da kaptanıyla çıkıyor.. Bunun dışındaysa tüm zamanını arkadaşlarıyla alışveriş yaparak ve eğlenerek geçiriyor. Daha sonra bir takım değişiklikler fark ediyor. Daha fazla spoiler vermeyeyim. Buffy the Vampire Slayer, uzun yıllar geçmesine rağmen unutulmayan diziler arasında yer alıyor. 1997-2003 yılları arasında ekranlara gelen dizi 7. sezonun sonunda final yaptı.

  4- Preacher

  En İyi Vampir ve Kurt Adam Dizileri Hangileri?

  Modern çizgi romanlar arasında başyapıt olarak kabul edilen Preacher çizgi romanından uyarlanan bir dizi. Geçmişte kötü işlere bulaşan Jesse, babası gibi vaizlik görevi yapıyor. Babasının kilisesine dönen Jesse, günahkar insanları doğru yola yönlendirmeyi amaçlar fakat geçmişi peşimi bırakmıyor. İzlemediyseniz mutlaka bakın.

  5- Shadowhunters: The Mortal Instruments

  En İyi Vampir ve Kurt Adam Dizileri Hangileri?

  Benim en sevdiğim dizilerden biri diyebilirim. Cassandra Clare’in çok satan The Mortal Instruments serisinin küçük ekran uyarlaması olan Shadowhunters, Clary Fray isimli genç bir kızın 18. yaş gününde yarı insan yarı melek olan ve şeytanlarla savaşan Shadowhunter soyundan geldiğini öğrenmesiyle değişen hayatını anlatıyor. Dizi 2016-2019 yılları arasında 3 sezon boyunca ekranlar geldi.

  6- Hemlock Grove

  En İyi Vampir ve Kurt Adam Dizileri Hangileri?

  Pennsylvania’nın küçük bir kasabasında genç bir kızın parçalanmış halde bulunan cesedinin sorumlusu olarak bir kurt adamın görülmesi, kasabada büyük korku yaratıyor. Katili bulmak için yola koyulan Roman, aynı zamanda cinayetin şüphelilerinden de biri. Cinayetin şüphelileri arasında yer alan iki genç vampir ve kurt adam söylentilerinden kendilerini sıyırabilmek için bu genç kızın asıl katilinin kim olduğunu bulmaya. Netflix’de yayınlanan dizi Brian McGreevy’nin romanından uyarlandı. Hemlock Grove 2013-2015 yılları arasında 3 sezon yayınlandı.

  7- Dracula

  En İyi Vampir ve Kurt Adam Dizileri Hangileri?

  Dracula’nın bu yeni versiyonunun hikayesinde ikonik vampir karakter Dracula, yüzlerce yıl önce kendisine haksızlık edenlere karşı intikam arayışı için her zaman modern bilimin erdemlerini öven Amerikalı bir girişimci gibi davranarak Londra’ya geliyor. Bununla birlikte, kendisine ölen karısının reenkarnasyon geçirmiş hali gibi gözüken bir kadına aşık olunca tüm planları ters gitmeye başlıyor.. 2013 yılında yayınlanmaya başlayan dizi tek sezon sürdü.

  8- The Strain

  En İyi Vampir ve Kurt Adam Dizileri Hangileri?

  Dizinin ilk bölümünde Berlin’den Amerika’ya doğru bir uçak yolculuğunu izliyoruz. Uçak, yolculuğun ilerleyen dakikalarında kontrolden çıkıyor ve 210 yolcudan sadece 4 kişinin kurtulduğu bir kazaya sebep oluyor. Bu kazanın altındaki gizemler araştırılırken, hayatta kalan 4 kişi çevrelerine ve sevdiklerine saldıran kana susamış vampirlere dönüşüyorlar. Bir süre sonra, uçakta yaşamını yitiren diğer 206 kişi de bir bir dirilmeye başlıyor. Fakat ölümün karanlık ellerinden geri dönerken, hepsi birer vampir oluyor. Şehirde kaos rüzgarları esiyor, yaşlı kurt lakaplı eski bir vampir avcısının haberleri duymasıyla, şehre gelmesi bir oluyor. Yaşlı Kurt, bu kez büyük ve zorlu bir işin ortasında bulunuyor. The Strain 2014-2017 yılları arasında 4 sezon ekranlara geldi. Benim de severek izlediğim ve beğendiğim dizilerden biriydi. En iyi vampir ve kurt adam dizileri arasında.

  9- Being Human

  En İyi Vampir ve Kurt Adam Dizileri Hangileri?

  Geçmişi karanlık ve kanlı faaliyetler ile dolu olan 200 yaşındaki Aidan, vahşi doğasını geçmişte bırakarak sakin bir hayat sürmek istiyor. Aynı hastanede çalışmakta olduğu iş arkadaşı Sam’i ikna ederek ev kiralıyorlar. İkilinin hayatlarının yeteri kadar zor olmasının yanı sıra ev arkadaşı olarak üçüncü bir kişinin aralarına katılması ile beraber bir vampir, bir hayalet, bir kurt adam aynı evi paylaşmaya başlıyor. 2011-2014 yılları arasında yayınlanan dizi 4 sezon sürdü.

  10- Legacies

  En İyi Vampir ve Kurt Adam Dizileri Hangileri?

  Legacies, bir okulda eğitim gören genç vampirler, cadılar ve kurt adamların hikayesini konu ediyor. Salvatore okulunun yeni öğrencileri arasında Klaus ve Hayley’in 17 yaşındaki kızı Hope Mikaelson ve Alaric Saltzman’ın ikizleri Lizzie ile Josie Saltzman da vardır. Gençlerin hepsi, içlerinde ortaya çıkmaya hazır bulunan kötü dürtüler barındırıyor. Öğrencilerin arasında bulunun cadılar, vampirler ve kurt adamlar, içlerindeki kötü dürtülere yenik mi düşecek yoksa olmak istedikleri kahramanlara mı dönüşecektir hep birlikte izliyoruz.

  En İyi Vampir ve Kurt Adam dizileri bana göre bunlar. En iyi vampir filmleri için de linke tıklayabilirsin. İyi seyirler ;)

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

4 2
 • Tilki dizisi var bildiğim istersen önereyim?

 • teen wolf

 • Alaca karanlık

 • The originals ve teen wolf

 • The wampire diaries

 • Vampirin günlükleri, teen wolf