Evcil hamster türü tavsiye eder misiniz?

Hamster alacağım da önerilerinizi alabilir miyim? Özellikleriyle birlikte söylerseniz sevinirim. Sizce hangisini almalıyım? Böyle ponçik bir şey olsun lütfen.
0 1

Çok Süper Cevap

 • Hamster Türleri ve Özellikleri Nelerdir?

  1- Roborovski Hamsterı

  Evcil hamster türü tavsiye eder misiniz?

  Hamster arasında en sevimli, en minnoş ve en tatlı olanıdır. O kadar minik ki dokunmaya kıyamıyorsunuz :) Evcil hayvan olarak rahatlıkla besleyebilirsiniz. Boyları tam tamına 5 cm :) Ortalama 3 yıl falan yaşıyorlar. Bakımları da çok kolay ve renkleri de var. Oyun oynamayı çok seviyorlar ama elde durmayı pek sevmiyorlar.

  2- Gonzales Hamster

  Evcil hamster türü tavsiye eder misiniz?

  Adından da anlayabileceğiniz gibi çok hızlı hareket eden hamster türü. Boyları 10 cm. Kendi bakımlarını kendileri yapıyorlar. Tüylerini yalayarak kendilerini temizliyorlar. Bu miniklerde pek elde durmayı sevmiyorlar. Ortalama 2 sene falan yaşıyorlar.

  3- Avrupa Hamsterı

  Evcil hamster türü tavsiye eder misiniz?

  Hamsterler arasında en büyük olanı Avrupa hamsterı. Boyları tam 30 cm. Daha çok geniş alanlarda tercih ediliyorlar. Bu minişler gece uyumayıp gezmeyi seviyorlar. Evde beslenmeye pek uygun değiller ama yine de tercih edenler var. Oyuncaklarla oynamayı seviyorlar. Genellikle de bu heybetli hayvanlar tarıma verdikleri zararla anılıyorlar :)

  4- Çin Hamsterı

  Evcil hamster türü tavsiye eder misiniz?

  Asosyal hamster olarak biliniyor bu minnaklar. Yalnız kalmayı seviyorlar ve pek hareketli değiller. Evde rahatlıkla besleyebilirsiniz, boyları 7-8 cm. Ömürleri 3-3.5 yıl oluyor ve kendi temizliklerini kendileri yapıyorlar.

  5- Suriye Hamsterı

  Evcil hamster türü tavsiye eder misiniz?

  Kuyruğu en kısa olan hamsterdır. Renkleri altın renginde olduğu için, altın hamster olarak da biliniyorlar. Boyları yaklaşık 15 cm falan oluyor. En çok tercih edilen evcil hamsterler arasında. Oyun oynamayı çok seviyorlar en güzel özellikleri ise ele avuca geliyorlar.

  6- Cüce Rus Hamsterı

  Evcil hamster türü tavsiye eder misiniz?

  Boyları kısa olduğu için cüce hamster olarak biliniyorlar. Çok hareketli bu bebekler ve elde durmayı sevmiyorlar. Oyun oynamaya bayılıyorlar, ortalama ömürleri 2-2.5 sene. Kıvır kıvır çok sevimli tüyleri var.

  7- Winter White Hamster

  Evcil hamster türü tavsiye eder misiniz?

  Sibirya Hamsterı ya da Kış Beyazı olarak biliniyorlar. Bu hamster türleri çok az bulunuyor. Boyu 10 cm. Elde durmayı çok sevmiyor bun minişlerde. Görme duyuları çok zayıf olduğu için pek önerilmiyor.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

3 5
 • Gine pig al hamster yerine daha tatlı, kokusuz ve daha akıllı

 • Bizim Bahçede Böyle Kocaman, Yaşlı Bir Sıçan Var, Onu Yakalayıp Veririm Sana Beslersin.

 • özellikleriyle birlikte JWKWKWLQL

 • Fare

 • Türkiyede bulunabilen 2 tür hamster var
  -Syrian
  -Gonzales
  bunlarla ilgili nasıl bir bilgi edinmek istiyorsun

 • Gonzalez türü besledim 1 tane almanız sizin için daha iyi olur ben erkek ve dişi almıştım çok hızlı ve çok yavruluyorlar tuvalet eğitimi vermezseniz çok kötü kokuyorlar.

 • Büyükleri güzel ele avuca sığıyor Suriye hamsteri diye geçiyor sanırım adı

 • İngiliz faresi