Eyşan ne demek? Neden popüler oldu?

Kimi görsem ağzında sürkeli bir Eyşan lafı var. Eyşan ne deme? Bu neden popüler oldu, kim popüler etti?

Eyşan ne demek? Neden popüler oldu?

Eyşan bu mu :D

2 1

Çok Süper Cevap

 • Eyşan Ne Demek?

  Eyşan ismi 2009 yıllarda Ezel dizisinden sonra popüler bir hale gelmiştir. Dizinin yapımcılığını Binnur Karaevli, yönetmenliğini Yüksel Aksu üstlenmiştir. Kenan İmirzalioğlu, Cansu Dere, Tuncel Kurtiz, Barış Falay gibi önemli isimler dizide yer almıştır. Dizinin konusu ise; işlemediği bir suçtan dolayı hapse atılan ve hapse atılan Ömer Uluçay'ın hikayesini anlatıyor. Ömer, çok sevdiği aşık olduğu Eyşan ile evlenme hayalleri kuruyor. Bu evlilik yolunda Ömer'in en yakın arkadaşları Kerpeten Ali ve Cengiz destek oluyor.

  Ömer çok iyi bir çocuktu fakat bir kusuru vardı; herkese güvenmek! Eyşan'a evlenme teklifi edeceği sırada polisler tarafından göz altına alınıyor. Çok sevdiği iki en yakın arkadaşı ve deliler gibi aşık olduğu Eyşan, Cengiz ve Kerpeten Ali'nin büyük oyununa kurban gidiyor. Bu 3'lü kumarhaneyi soyup Ömer'in üzerine atıyorlar. Kumarhane soyguncusu olarak şüpheli şeklinde gözaltına alınan Ömer aynı zamanda bu soygunda yapılan cinayetten sorumlu tutuluyor. Hapishaneye düşen Ömer intikam hayalleri kuruyor ve burada Ramiz dayı ile tanışıyor.

  Yıllar sonra Ömer hapishaneden çıktıktan sonra ise Ömer'in yeni hayatı başlıyor. Bu diziden sonra Eyşan ismi çoğalmıştır ve sevdiğine ihanet eden herkese Eyşan denilmiştir.

  Eyşan İsminin Anlamı Nedir?

  Eyşan ismi Türkçe kökenlidir ancak Farsça ve Azericede de kullanılmaktadır. Türkçe'de isim genellikle "Ayşan" olarak yazılır. Eyşan; Şanlı güzel ve Güzelliği ile ünlü anlamına gelir. Son dönemlerde ise kız bebeklerine Eyşan isminin koyulması artmıştır.

  Ezel Dizisinde Eyşan Karakteri Kimdir?

  Ezel dizisinde Eyşan karakterini Cansu Dere canlandırmaktadır. Serdar Tezcan'ın kızı, Bahar Tezcan'ın ablası Ömer'in ise büyük aşkıdır. Hayattaki en çok sevdiği kişiler Bahar ve oğludur. Onlar için ölümü bile göze alır ve yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Dizide Ömer'i satan bir karakter olarak karşımıza çıkar fakat Eyşan kardeşi Bahar'ın kanser tedavisi masrafı için Ömer'e ihanet eder.

  Eyşan İsmi Neden Popüler Oldu?

  Eyşan ismi 2009 yılında yayınlanan Ezel dizisinden sonra popüler olmuştur. Dönemin en çok sevilen dizilerinden biridir. Ömer ve Eyşan karakteri Türk sinema tarihinde en çok konuşulan ve sevilen karakterlerden olduğu için Eyşan ismi de Ezel dizisinden sonra popüler olmuştur.

  Eyşan'ı Ömer'e ihanet eden hiç yapılmayacak olan şeyi yapan biri olarak tanıyoruz. Özellikle sevgilisi tarafından ihanet gören kişiler; ihanet eden kişilere Eyşan'a benzetmektedir, sosyal medya kullanımın artması nedeniyle de Eyşan ismi popüler olmuştur.

  Eyşan Sözleri Nelerdir?

  Hafızalara kazınan Eyşan sözleri şu şekildedir;

  • Ben seni sevmek falan istemiyorum. Sen bilmiyorsun Ömer, sen beni boğulmaktan kurtardın.
  • Acı ama çok güzeldin Eyşan (Ömer Eyşan'a söylüyor)
  • Sen Eyşan'ın sana ne diye ihanet ettiğini merak etmiyorsun, sen Eyşan sana öyle bir haklı sebep göstersin ki Eyşan'ı affet istiyorsun
  • Benden sonra mutlu olacaksın, tamam mı?
  • Her aşık bir gün affetmez, kalbi artık çarpmayınca…
  • Sen söylemek zorunda kaldığım bütün yalanlara değersin.
  • Ramiz dayının meşhur söz ile bitirelim: Kimi yeterince sevmez, kimi fazla sever. Kimi satar, kimi de satın alır. Kimi göz yaşı döker öldürür, kimi de kılı kıpırdamadan. Çünkü herkes öldürür sevdiğini; ama herkes öldürdü diye ölmez.

En İyi Kız Görüşü

 • Eyşan, kendisini seven Ömere hayatının kazığını atmıştır.. Eyşanı sevmek onun kurbanı olacağını bilmektir. Eyşana kızamıyorum yine de sevgisiz büyüyen kalbi nasır tutmuş, o da babasının kurbanı bir kızdı. Bencillerin arasında, bencil olmasaydı tutunamazdı.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

14 12
 • Yılan, sinsi kelimelerinin vücut bulmuş hali diyelim 😂 Keyifli günler..

 • Ezel dizisi. Sevdiği çocuk buna güveniyor sonra hapse düşüyor hayatı kararıyor çocuğun (Ömer).

 • Eyşan bu, bir dizi karakteri.

 • Kenan İmirzalıoğlunun askerlik fotosuna yapılan yorum geldi aklıma

 • Hiç bilmiyorum ama bu kadını seviyorum