Gitar Çalmak İstiyorum, Gitar Öğrenmek Ne Kadar Sürer?

Arkadaşlar merhaba, gitar çalmaya başlamak istiyorum. Sizce gitar öğrenmek ne kadar sürer? Birkaç parçayı profesyonel olarak çalmak için kaç aya ihtiyacım var? Bilgi alabilir miyim?

Şimdiden teşekkürler.
1 1

Çok Süper Cevap

 • Gitar Öğrenmek Ne Kadar Sürer?

  Aslında bunun bir standardı yok. Gitar çalmayı öğrenmek tamamen kişinin kapasitesine kalmış. 1 ayda öğrenen de var 3 ayda öğrenende. Gitar çalışma sıklığına, çalışırken geçirdiği verimli süreye, eğer kursa katılıyorsa bu kursa katılma düzenine bağlı olarak değişiyor.

  Ayrıca gitarda herkes aynı seviyeye gelmek istemeyeceği için hedeflere bağlı olarak da süreç değişiklik gösteriyor.

  Gitar öğrenme profesyonel olarak çalma süresi 3 ay olarak söyleniyor.

  Gitar Çalmak İstiyorum, Gitar Öğrenmek Ne Kadar Sürer?

  Klasik Gitar mı Akustik Gitar Çalmak mı Daha Zor?

  Klasik gitar yoğun bir arpej tekniği içeriyor ve ritim atarak da çalınıyor. Klasik gitarda tel üzerinde yapılan yürüyüşler arpej yapan parmaklarınızı pena mantığı ile kullanmanıza dayanıyor. Diğer yandan akustik gitar arpej, ritim tekniklerinin yanı sıra pena kullanmayı da gerektiriyor.

  Her iki gitar türünde de kullanılan tekniklerin büyük çoğunluğu aynı olmasına rağmen çalım aşamalarında çeşitli farklılıklar oluyor tabii. Disiplinli bir çalışma sonucu ve düzenli bir zaman ayırma sonucunda bu kadar kısa süre içinde nasıl geliştiğinizi görünce ikisini de çalmak gayet kolay oluyor.

  Yani burada önemli olan nokta, senin ne kadar hevesli olduğun. Eğer öğrenmeyi gerçekten istiyorsan kısa sürede öğrenebilirsin.

  Gitar çalmak istiyorum, gitar öğrenmek ne kadar sürer? Kaç ayda gitar çalmayı öğrenebilirim? Gibi soruları yanıtlamaya çalıştım. Umarım yardımcı olur.

En İyi Erkek Görüşleri

 • internetten parmak alıştırmalarına bak , zamanla parmakların tellere basmaya alışır..gitarın klavyesi üzerindeki nota dizilmi mutlaka öğren , nota dizilmi öğrenirsen akor değiştirirken bir akordan başka bir akora geçerken hiç görmemiş duymamış olduğun bir akor ismi olsa bile kalıbı değiştirmeden hangi akora bastığını bilirsin ... ama şuan burdan kimse sana pek yararlı olamaz , en sağlıklısı internetten video izle .. netten seni yönlendirecek birini bulursan belki işine yarar

  • Tesekkur ederim

  • rica ederim ..

 • ilk 3 perdedeki düz akorları kullanarak 1 günde 10 parça öğrenebilirsin. pratiğe dökerek 1 haftada hız da kazanırsın. ama sadece kızları etkilemek için direkt parça öğrenmeye kalkma. hevesin varsa sıfırdan teknik bilgilerle başla. hem keyif alarak yaparsın. hem belli başlı şarkılara takılıp kalmazsın. istediğin şarkıyı kendin çıkarırsın.

 • Belki birkaç ay, belki birkaç sene ya da hiç bir zaman öğrenemezsin. Şu sürede öğrenirsin diyen insan bol keseden sallıyordur. :) Ayrıca öğrenmenin sınırı kesinlikle yoktur. Elektro gitar mesela, çok fazla tekniği var ya da bareli akorlar. Bareli akorlar için aylarca egzersiz yapıp öğrenmeyenler var.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

20 28
 • Sıfırdan başlayacaksan eğer, burda 1 ay diyenleri falan takma, net olarak öğrenmen 3 4 ayını alır

  • Adam peofesyonel diyor siz 3 ay diyorsunuz

  • Ben de aynı şekilde gitar biliyorum.. 4 ayımı aldı öğrenmek. 4 ayın sonunda mükemmel gitar çalabiliyordum. O da azıcık sıkarsa kendini gayet öğrenir. Bir bildiğimiz var ki söylüyorum, bi boka da atlamasanız olmaz:)

  • :) bi boka atlamak değil yanlış yönlendirmeye atlamak bu süperden kastın nedir acaba. Paco de luca mı çalıyorsun. Minör gam atmana bile inanmıyorum şu an 4 ayda süper diyorsun.

  • Hepsini Göster
 • 1 senede anca oturur ve günde 4-5 saat minimum ayır. Açıkçası deli gibi çalışıyordum hala da çalışmaya devam ediyorum gerçekten çok zor ama bir süreden sonra alışıyorsun. Azmin yaptıramayacağı hiçbir şey yoktur.

 • İnternette derslere bakabilirsin ilk etapta nota öğrenmen çok işine yarar hergün düzenli pratik yaparsan 2-3 ay içinde güzel çalabilirsin.

 • Profosyonel olmasa da 10 günde biseyler ogrenirsinz

 • 6 ayda öğrenilir diye düşünüyorum