İzlediğiniz En İyi Motivasyon Filmleri Hangileri?

Zaman zaman içine kapanıklık, hiçbir şey yapmama isteği ve benzeri durumlar çoğunuzda oluyordur. Ben böyle durumlar için motivasyon filmleri listesi hazırlıyorum kendime. Sorum şu, acaba izlenmesi gereken en iyi motivasyon filmleri hangileridir? Sizin izlediğiniz ve bayıldığınız, sizi gaza getiren motivasyon filmleri varsa önerebilir misiniz?

Şimdiden listeme sunacağınız katkılar için çok teşekkür ederim!
1 1

Çok Süper Cevap

 • İzlenmesi Gereken En İyi Motivasyon Filmleri Hangileri?

  1- The Founder (Kurucu) IMDb: 7,2

  https://www.youtube.com/embed/AX2uz2XYkbo

  Motivasyon filmleri arasında mutlaka izlemelisiniz. Hırslı ve inatçı bir dondurma makinesi satıcısının, dünyanın en büyük fast food zincirlerinden birinin sahibine dönüşme hikayesini izliyoruz. Bu fast food zinciri McDonalds. McDonalds’ın nasıl ortaya çıktığını, nasıl büyüdüğünü heyecanla ve merakla izliyorsunuz. İzlerken gaza gelmenizi sağlıyor, tam bir başarı hikayesi diyebilirim. Başrol oyuncusu: Michael Keaton. Efsane bir oyunculuk sergilemiş.

  2- Erin Brockovich (Tatlı Bela) - IMDb: 7,3

  https://www.youtube.com/embed/jjqUUxIy_yk

  Hukuk eğitimi almamış olmasına rağmen, insan sağlığını tehdit eden çok önemli davalarda haklının kazanmasını sağlayan sıradan ama mücadeleci bir annenin hikayesini izliyoruz. Başrol oyuncusu: Julia Roberts.

  3- The Social Network (Sosyal Ağ) - IMDb: 7,7

  https://www.youtube.com/embed/lB95KLmpLR4

  Motive edici filmler arasında. Harvard öğrencisiyken internet süperstarına dönüşen Facebook CEO'su Mark Zuckerberg'ün yükselişini ve hayatını izliyoruz. Amerikalı girişimcinin bu başarı herkese ilham verecek cinsten. Ayrıca Oscar ödülü kazanmış filmlerden bir tanesi. Başrol oyuncusu: Başrollerini Jesse Eisenberg ve Andrew Garfield paylaşıyor.

  4- Cesur Yürek (Braveheart) - IMDb: 8,4

  https://www.youtube.com/embed/1NJO0jxBtMo

  Motive edici filmler listene mutlaka eklemelisin. Yaşanan büyük acılar sonrası yeniden memleketi olan İskoçya’ya dönen William Wallace’ın hayatını izliyoruz. Asıl amacı çiftçilik yaparak sessiz sakin bir hayat geçirmek. Ama zamansız çocukluk aşkıyla karşılaşınca işler değişiyor. Can sıkıcı olaylar yaşandıktan sonra, olaylar tamamen değişiyor. Başrol oyuncusu: Mel Gibson.

  5- Rocky - IMDb: 8,1

  https://www.youtube.com/embed/7RYpJAUMo2M

  Amerikalı bir işçinin (Sylvester Stallone), iş dışı zamanlarında yerel bir kulüpte boks yaparken keşfedilerek kısa zaman içinde dünya şampiyonluğuna kadar giden yolda başından geçenleri izliyoruz.

  Sıradan biri iken bu başarıyı nasıl kazandığına şahitlik ediyoruz. Aynı zamanda Rocky'nin Adrian'la olan aşkını ve antrenörü Mickey ile olan baba/oğul yakınlığındaki ilişkisini de izliyoruz. En iyi motivasyon filmleri arasında. Oyuncular: Sylvester Stallone, Talia Shire, Burt Young, Carl Weathers.

  6- Steve Jobs - IMDb: 7,2

  İzlediğiniz En İyi Motivasyon Filmleri Hangileri?

  Başrolünde Ashton Kutcher'ın yer aldığı film, Apple'ın kurucusu olan ve 20. yüzyılın dahi insanlarından olan 2011 yılında kanser nedeniyle hayatını kaybeden Steve Jobs'un gençlik yıllarından başlayan hayat hikayesini izliyoruz. Çok etkileyici ve başarılı dolu bir hikayesi var. İzlemediyseniz, mutlaka bakın derim.

  7- Million Dollar Baby (Milyon Dolarlık Bebek) - IMDb: 8,1

  İzlediğiniz En İyi Motivasyon Filmleri Hangileri?

  Motivasyon veren filmler arasında. Yaşlı ve deneyimli bir boks eğitmeninin, kendisinden ders almak isteyen bir kadınla olan hikayesini izliyoruz. Azimli ve inatçı olan bu kadının serüveni son derece sürükleyici ve motive edici. Başrol oyuncuları: Clint Eastwood ve ‎Hilary Swank.

  8- Intouchables (Can Dostum) - IMDb: 8,5

  İzlediğiniz En İyi Motivasyon Filmleri Hangileri?

  Motivasyon artırıcı filmlerden bir tanesi. Konusu da oldukça etkili. Yamaç paraşütü kazası sonrasında felç olan zengin bir adamın, kendisine yardımcı olması için işe aldığı genç adamla olan ilginç hikayesini izliyoruz. Fransız yapımı ve gerçek hikayeden uyarlanmış. Film tamamen motive edici bir duyguya sahip.

  9- The Pursuit of Happyness (Umudunu Kaybetme) - IMDb: 8,0

  İzlediğiniz En İyi Motivasyon Filmleri Hangileri?

  İyi bir baba olan Chris Gardner, işinde sorunlar yaşayan, maddi açıdan sarsıntıda olan ve aynı zamanda iyi bir eş olan bir adam. Ama eşi sıkıntılara daha fazla katlanamayacağına karar vererek onu terk ediyor. Christopher adındaki oğulları da babasının yanında kalıyor.

  Karısının terk edişi de yetmezmiş gibi bir de ev sahibi dışarı atıyor baba ve oğlunu. Sokaklarda kalıp, tuvaletlerde, düşkünler evinde çalışarak ayakta durmaya çalışıyor. Oğlunun sevgisi bu mücadeleci baba için her şey... Onun sevgisi bu babayı ayakta tutuyor. Motive edici harika bir film. Başrolünde Will Smith var.

  10- The Theory of Everything (Her Şeyin Teorisi) - IMDb: 7,7

  İzlediğiniz En İyi Motivasyon Filmleri Hangileri?

  Bilim tarihine yön veren fizikçi Stephen Hawking’in hayatını izliyoruz. Hawking’in üniversite yıllarından başlayan hikaye; dehasını, buluşlarını ve hastalığını, eşiyle olan ilişkisi çerçevesinde anlatıyor. Konusu ve oyunculuklarıyla çarpıcı, öğretici etkiler yaratıyor. Oyuncular: Eddie Redmayne, Felicity Jones, Tom Prior, Harry Lloyd.

  11- Koş Milkha Koş (Bhaag Milkha Bhaag) - IMDb: 8,2

  İzlediğiniz En İyi Motivasyon Filmleri Hangileri?

  1947'de Hindistan ve Pakistan bağımsızlıklarını kazanıp birbirinden ayrılınca, Pakistan'dan çok acı hatıralarla Hindistan'a gitmek zorunda kalan Milkha Singh'in başarılı bir 400 metre koşucusu olma hikayesini izliyoruz. Çok etkileyici ve motive edici bir film. Oyuncuları: Farhan Akhtar, Sonam Kapoor, Divya Dutta.

  12- Para Avcısı (Wolf of Wall Street) - IMDb: 8,2

  İzlediğiniz En İyi Motivasyon Filmleri Hangileri?

  Benim çok sevdiğim filmlerden bir tanesi. Kesinlikle motivasyon veren filmler arasında. Dünyanın en büyük dolandırıcıları arasında ilk sıralarda yer alan Jordan Belfort’un sıfırdan, milyarderliğe uzanan hikayesini izliyoruz. Özellikle de genç girişimcilerin mutlaka izlemesi gereken filmlerden bir tanesi. Aynı zamanda Belfort’un hırsını ve zekasını konu ediniyor. En iyi motivasyon filmleri arasına adını yazdırdı. Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Jonah Hill, Margot Robbie, Matthew McConaughey.

  13- Temple Grandin - IMDb: 8,3

  İzlediğiniz En İyi Motivasyon Filmleri Hangileri?

  Otizm rahatsızlığı olmasına rağmen, hayvan hakları ve otistik çocuklar için devrim niteliğinde fikirler geliştiren Profesör Temple Grandin’in başarılarla dolu hikayesini izliyoruz. Temple Grandin filmi de en iyi motivasyon filmleri arasında yer alıyor. Oyuncular: Claire Danes, Julia Ormond, David Strathairn, Catherine O'Hara.

  14- Whiplash - IMDb: 8,5

  İzlediğiniz En İyi Motivasyon Filmleri Hangileri?

  Azim, hırs ve ölümüne verilen bir mücadeleyi anlatıyor. Whiplash, 3 dalda Oscar kazanmayı başarmış müzik alanında en iyi motivasyon filmlerinden bir tanesidir. Andrew Neiman adında, Shaffer Konservatuarı’nda baterist olan bir öğrencinin, caz efsanelerinden Buddy Rich gibi çalabilmek için vermiş olduğu hırs dolu mücadeleyi izliyoruz. Oyuncular: Miles Teller, J. K. Simmons, Paul Reiser, Melissa Benoist.

  15- Esaretin Bedeli (The Shawshank Redemption) - IMDb: 9,3

  İzlediğiniz En İyi Motivasyon Filmleri Hangileri?

  Stephen King’in eserinden sinemaya uyarlanan ve gelmiş geçmiş en iyi filmlerden biri olan Esaretin Bedeli; Shawshank cezaevinde 20 yıldır mahkum olan, bankacı Andy Dufresne’in burada yaşamış olduğu zorlukları anlatıyor. Oyuncular: Tim Robbins, Morgan Freeman, Bob Gunton, William Sadler.

  Benim izlediğim en iyi motivasyon filmleri bu şekilde. Umarım hoşuna giderler.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

4 6
 • The Pursuit Of Happyness. :)

 • Can dostum

 • @Kaktüskafa bize pek film bırakmamış 😅


  Rush, Matrix, Coach Carter, Forrest Gump, Moneyball, A Few Good Men, Queen’s Gambit, The Wild aklıma gelenler.

 • Bilmem hiç öyle etkileyen olmadı

 • net olarak umudunu kaybetme

 • Herşeyin teorisi
  Stephen Hawking

 • Kaybedenler kulübü 😃

 • Rocky seriisi.

 • Film izlemiyorum

 • Umudunu kaybetme o film beni çok etkilemişti babayla birlikte ben de ağlamıştım bana o çaresizliği hissettirdi gerçekten çok başarılı bir yapım benim gözümde