Kaliteli bir Barış Manço filmi yapılsa sizce gereken ilgiyi görür mü?

7'den 77'ye programında olduğu gibi halkın her kesimi tarafından seveni olan bir sanatçı. Daha önce filmi yapılan Müslüm Gürses. Naim Süleymanoğlu gibi kişilere bakıldığında, şimdiyse Bergen'in filmi çekiliyor, bu kişilerin bir dram öyküsü bulunuyor. Yani yaşanan zorluklar, hikayenin ilgi çekiciliği vs.

Fakat bence yapımcıların buna yönelmesi biraz da risk almak istememesinden kaynaklanıyor. Yani kişinin sanatsal başarısını, entelektüel birikimini göstererek iş yapmaz, mutlaka zor bir çocukluk acılarla dolu bir hayat olsun diye.

Halbuki Barış Manço ya da onun gibi sanatçıların da eğer iyi kurgulanırsa filmi yapılır ve sevilir diye düşünüyorum. Sanat hayatına nasıl başladı, yaptığı bestelerin toplumda bıraktığı etki ve döneminde yaşanan şartlar, koşullar bu vesileyle aktarılabilir. Ama tabi kaliteli yapımcılar, yönetmenler, sağlam oyuncularla olabilir. Biraz da cesaret işi sanırım. Sizce böyle bir yapım gereken ilgiyi görür mü?
Kaliteli bir Barış Manço filmi yapılsa sizce gereken ilgiyi görür mü?
evet
A seç
hayır
B seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
Kızım Erkeğim
0 1

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 1
  • Hemde nasıl görür çünkü o gerçek sanatçı idi.. Ancak ne hikmet ise. Arabeskin yıldızları revaçta.
    • soruda belirttiğim gibi. filmi yapılan kişilerin dramatik hikayeleri var. hem popüler olacak hem de acılar çekmiş olacak yani ya güldürecek ya ağlatacak bir şey yapacak. barış mançonun sanat yolculuğu belki kaliteli bir yapım olur ama insanlar filmden gülme ya da ağlama bekleyince yapımcılar da ticari olarak yanaşmaz

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?