#YeniAXEetkisi

Kitap önerileriniz var mı?

Arkadaşlar bu zama kadar dünya klasiğide okudum, bilim kurgu tarzıda okudum, mitolojide okudum,100 temel eserde okudum (komik gelebilir) fakat hiçbirinin sonu beni tatmin etmedi. Biraz kitap önerisi yapar mısınız (romantik/aşk hariç)
1 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Demek ki seni roman tarzı kitaplar çok sarmıyor. Daha farklı bir türe bakmalısın. Felsefi kitaplar olabilir. Bilimsel kitaplar olabilir. İstersen gel ufak bir bakış atalım.
  Mesela tarihi bi kitapla başlayabiliriz. Kitap önerileriniz var mı?Ben bu kitabı seçerek okumuştum. Eski Anadolu tarihini zaten cok merakım olduğu için keyifle okumuştum. Tarih okumak roman okumak gibi değil. Bahsedilen kişilerin gerçek olduğunu bilmek, okuduğun inanın gerçeklere dayalı olduğunu bilmek insana ayrı bir keyif veriyor. Hem roman da olduğu gibi bir son beklemeye gerek kalmaz.
  Belki biraz daha karmaşık hepsi içinde istersin.Kitap önerileriniz var mı?Bu kitapta bilim tarih istediğin pek çok şey var. Ayni zaman da sosyolojik bir kitap. İnsanlığı en başından günümüze tarihi gelişimini inceliyor. Nasil yerleşik hayata geçtik? Yerleşik hayata geçtikten sonra başımıza neler geçti? Günümüzde insanları bir arada tutan ne gibi pek çok sorunun yanıtı var. Isin en mükemmel kısmı bence sonu. Bilim kurgu filmlerinden çıkma ya da nispet yapar gibi yazmış. Bilimsel kitap olması insanı birazcık yutkunduruyor. Şahsen ben bu kitabın ikinci kitabını alıp okumayı düşünüyorum.
  Belki felsefe belki de psikolojiKitap önerileriniz var mı?Belki biraz felsefe okumalı dünyanın düzeni hakkinda fikir üretmelisin. Ama kitap zevkinden tıkanma başladığında bence mutlaka küçük bir değişiklik şart. Ne tarz seveceğini bilemediğim için son önerim hem felsefe hem psikoloji içeriyor. İçinde felsefe olduğu için biraz ağır bir kita. Adı da üstünde geçtiği gibi felsefe terapisi.
  Keyifli okumalar :)

En İyi Kız Görüşü

 • George Orwell Hayvan Çiftliği, siyasi bi kitaptır ama okurken sıkılmazsın. Masal okumak gibi gelir, tabi düşündürür de👍

  Ben de sana soru sormak istiyorum; benim Türk klasikleri, Dünya klasikleri ve 100 temel eser okuma hedefim var. Dünya klasikleri ve Türk klasiklerinden okuduğum birkaç kitap var ve onları bulmak daha kolay oluyor ama 100 temel eserde hangi kitapları okuyacağımı bilmiyorum. 100 temel eserden hangi kitapları önerirsin bana? Tavsiyelerini not alacağım
  • Define Adası, Robensonlar mektebi okuyabilirsin. Özellikle 2. Kitap bence güzel ters köşe yapıyor.

  • Hayvan Çiftliğini bir öğretmenim bana verecek hatta o da bana daha dün önerdi sana getiririm dedi

  • Teşekkürler tavsiyen için 👍

  • Hepsini Göster

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 1
 • İyi ki yoksun/Hakan Özkan
 • Atsız Bozkurtlar
  • Deli Kurt okudum oda iyiydi ama sonunu yine beğenemedim...

  • Çakır, Ruh Adam nasıl iyi mi?

  • Ruh adam güzel en çok onu beğeniyorlar ama ben en çok Bozkurtlar kitabını beğeniyorum

  • Hepsini Göster