Küçük Köpek Cinsleri Nelerdir? Büyümeyen Köpek Türleri Var mı?

Arkadaşlar merhaba,
Barınaktan köpek sahiplenmek istiyoruz. Belki de onlarca cins var, ancak bizim evimiz öyle çok büyük değil. Haliyle, çok büyük bir köpek sıkılacaktır burada. Küçük köpek cinsleri nelerdir? Büyümeyen köpek türleri var mı? Cinslerini bana iletebilir misiniz? Elbette bir can sahipleniyoruz ama bu cana evde cehennemi yaşatmak da istemiyorum açıkçası.

Şimdiden teşekkür ederim.
0 2

Çok Süper Cevap

 • Maltese (Malta Köpeği)

  Bu cins çok fazla tüy dökmez, bu yüzden hayvan tüyü ile ilgili sorunlarınız ve alerjiniz varsa bu cins harika bir seçenektir. Arkadaş canlısı köpeklerdir. Diğer köpek ve kedilerle iyi anlaşırlar. Bu köpek sürekli bir insan temasına ihtiyaç duyacağından, bakımına çok fazla zaman ayıramayacaksanız akıllı bir seçim değildir.

  Boston Terrier

  Boston terrierler, çocuklarla çok iyi bağ kurdukları için muhteşem bir aile köpeği olurlar. Sürekli tımar işlemi ihtiyacı duymayacaklarından ve mobilyalarınızın üstüne tüy dökmeyeceklerinden maliyetten tasarruflu bir seçenektir. PugKısa bacaklar, kırışık suratlar ve sevecen kişilikleriyle Puglar mükemmel arkadaşlardır. Ama hazırlıklı olun: inatçı olabilirler ama genelde memnun etmeyi isterler. Pomeranya KöpeğiPomeranya Köpekleri tatlı ve naziklerdir ama gürültülü olabilirler; özellikle çocuklarla etkileşimlerinde. Yinede, yavru aldığınız sürece çocuklu evlere muhteşem bir katkı sağlarlar. Büyük olumsuz yönüyse çok fazla tüy döküyorlar. Bu yüzden eğer evde yeni bir bebeğiniz varsa almayın. Chihuahuaufak tefek görünümüne kanmayın. Arsız ve kestirilemezler, rahatsız edildiklerinde çocukları ısırırlar. Bu yüzden evde küçük çocuğunuz varsa bu köpekten almayınShih TzuEvde küçük çocuklarınız varsa nazik ve dostça tavırları onlarla mükemmel uyum sağlar çünkü bu köpekler arkadaşlık için yetiştirilmişlerdir. PekinezPekinezler çok az egzersiz ihtiyacı duyan, gerçi iyi bir yürüyüşü severler, inanılmaz derecede sevecen köpeklerdir. Bu köpekler harika bir kucak köpeğidir, ama kendi istediklerini de yapmayı severler.

En İyi Erkek Görüşü

 • Büyümeyen Köpek Cinsleri Nelerdir?

  1- Pug

  Küçük Köpek Cinsleri Nelerdir? Büyümeyen Köpek Türleri Var mı?

  Benim en sevdiğim büyümeyen köpek cinslerinden biri. Çok sevimliler. Özellikle o üzgün bakışları çok sevimli geliyor. Pug köpekleri sahibi ile inanılmaz bir duygusal bağ kuruyor. Apartman hayatına oldukça uyumlular. Tek kötü huyları bazen ısırabiliyorlar. Sürekli hareket etmemesi ve devamlı gezme ihtiyacı olmaması bahçesi olmayan evler için oldukça önemli bir detay. Çok hassas ve narin köpeklerden biri.

  2- Tibetan Spaniel

  Küçük Köpek Cinsleri Nelerdir? Büyümeyen Köpek Türleri Var mı?

  Bu sevimli köpeğimiz sahibine oldukça sadık ve yalnız kalmaktan nefret eden cinslerden. Sürekli ilgi odağı olmak istiyorlar. Kilo almaya orta derecede yatkın olduğu için beslenme ve egzersiz rutininin aksatılmaması ve sürekli olması oldukça önemli bir detay. Uzun ve ipeksi tüyleri beyaz, siyah, kum rengi, gümüş grisi, krem ve kızıl gibi oldukça farklı renklerde olabiliyorlar. Bakımları da çok kolay. küçük köpek cinsleri arasında.

  3- Cavalier King Charles

  Küçük Köpek Cinsleri Nelerdir? Büyümeyen Köpek Türleri Var mı?

  Küçük köpek ırkları arasında bu sevimli köpeğimiz de var. En önemli özelliği çocuklarla çok iyi anlaşıyor. İnsanlara karşı eğer karşıdan ani bir atak gelmez ise oldukça pozitif yaklaşan ve agresiflikten uzak bir tavır sergiliyorlar. Cavalier king charles cinsi köpekler yeni bir dost edinmek isteyenler için en ideal köpek cinslerin başında geliyor.

  4- Shih Tzu

  Küçük Köpek Cinsleri Nelerdir? Büyümeyen Köpek Türleri Var mı?

  Kaçılın kaçılın! Çok sevimli, minnak, büyümeyen ponçik mi ponçik bir cins ile geldim. Gayet sessiz sakin köepklerden biri. Havlama davranışını nadir gösterdiklerinden dolayı bekçi köpeği olmak için çok uygun değiller ama apartmanda besleyecekseniz oldukça iyi bir seçim. Alt köpek dişleri üst köpek dişlerinden daha uzun yapıdadır ve ağız kısmı kısadır. Bu sevimli cinsi evcilleştirmek biraz yorsa da beslemeye değer.

  5- Malta Teriyeri

  Küçük Köpek Cinsleri Nelerdir? Büyümeyen Köpek Türleri Var mı?

  Maltese Terrier cinsi köpekleri ortalama olarak 15 ila 18 sene arasında yaşıyor. En çok tercih edilen süs köpeklerinden biri. Sevecen ve tatlı yapısı sayesinde apartman ortamına uyum sağlayabilen Maltese Fiyatları özellikle gerekli eğitimi aldığında insanlar ve diğer köpek türleri ile muhteşem dostluklar kurabiliyorlar. Malta terierr tüy dökmediğinden günlük olarak pasif kalan tüylerin taranarak temizlenmesi yeterli oluyor.

  6- West Highland White Terrier

  Küçük Köpek Cinsleri Nelerdir? Büyümeyen Köpek Türleri Var mı?

  Ufak köpek cinsleri arasında. Sevimli mi sevimli bir köpek. Bu cinsimiz hem şehir içinde apartman hayatına uygun, hem de şehir dışında yaşayan yani bahçede beslemek isteyenler için oldukça uygun bir tür. Ev içinde çok aktif olduğundan rahatlıkla enerjilerini atıyorlar, bu yüzden bir bahçeye fazla gereksinim duymuyorlar. Ayrıca düzenli yürüyüşler ve parkta oyun saatlerinden hoşlanan West Highland, egzersiz programında günlük aksamalardan fazla rahatsız olmuyor.

  7- Şivava (Chihuahua)

  Küçük Köpek Cinsleri Nelerdir? Büyümeyen Köpek Türleri Var mı?

  Meksika kökenli olan Şivava köpeği, küçük boyuna aldırmadan çok fazlasıyla havlamayı seven bir köpek cinsi.. Tabi eğitildiğinde bu huyundan kurtulabiliyor. Bakmayın cüssesinin küçük olduğuna öyle bir havlıyor ki ürküyorsunuz. Minnak oldukları için çanta gibi elinizde taşımak istiyorsunuz ama bu cins için yürümek daha faydalı.

  8- Pekinez

  Küçük Köpek Cinsleri Nelerdir? Büyümeyen Köpek Türleri Var mı?

  Pekinez köpeklerini yavruyken sahiplenirseniz harika bir şekilde uyum sağlıyor ve adeta ailenizin bir ferdi oluyorlar. Genel olarak zeki yapısı sayesinde daha yavruyken verdiğiniz bütün komutları kısa sürede öğreniyorlar. Özellikle tek kalan kişilere yavruluk döneminden beri alışırlarsa mükemmel düzeyde dost oluyorlar.

  9- Bichon Frise

  Küçük Köpek Cinsleri Nelerdir? Büyümeyen Köpek Türleri Var mı?

  Bu ırk fazla hassas, sıcak, sevecen ve ortama uyumludur sahipleri ile oyunlar oynamayı seven Bichon Frise gerçekten hayat dolu ve mutludur. Onu mutlu etmek için sadece oyun oynamanız yeterli. Kulaklarının temiz olması da çok önemlidir. Bichon Frise ırkından bir köpeğiniz varsa onu temizlemek için zararlı kimyasallar kullanmayın. Çünkü çok hassaslar.

  10- Boston Terrier

  Küçük Köpek Cinsleri Nelerdir? Büyümeyen Köpek Türleri Var mı?

  Boston Terrier cinsinin bakımı oldukça basit. Tüylerinin kısa olması ve az dökülmesi ciddi bir avantaj. Ancak yine de cildinin nefes alması ve ölü tüylerin vücuttan ayrılması için haftada 1 kere taranması oldukça faydalı. Bunun yanı sıra Boston Terrier, yılda birkaç kere yıkamanız bile yeterli olacaktır. Çok fazla yıkamanıza gerek yok. Boston Terrier hareketi ve oyun oynamayı sevdikleri için kulaklarında sık sık kir birikebiliyor. Bu kirler zaman içerisinde hastalıklara yol açabileceği için nemli bez ile düzenli olarak kulaklarının temizlenmesi çok önemli.

  Bu güzel, tatlı köpeklere özel en iyi köpek maması markaları için linke tıklaman yeterli.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

5 3
 • Pug, şivava aklıma gelen

 • Pug olabilir. Homurdana homurdana gezer evde achsjjjsvssbn

  • Çok tatlı dimi

  • Hem de nee 🥰

  • Baya oldu sana istek Atalı :)

 • Pekinez, terier, Malta, pomerian, pıg mops bunlar küçük boydadırlar. Puglar çok ağırlar ve nefes darlığı vardır o köpeklerde

 • Pomerian aşığıyım ama fiyatına hiç değilim 😛

 • Benim 3 tane kuşum var ve tavşanım var köpeğim yok 2 papağan 1 muhabbet kuşu bide 1 tane tavşanım var

 • pekinez imiz vardı dişi.
  öneriyorum.

  • Çok tatlı oluyolar ya

  • @Vetbay evet özellikle dişisi

  • Koca koca gözleri uff... mesleğimi bi kez daha sevdim şimdi

 • Maltese terrier, pug dahada var ama aklimda degil😂

 • var mı öyle