Lea'nın 7 Yaşamı Dizisi?

Leanın 7 Yaşamı Dizisi?
Lea'nın 7 Yaşamı isimli yabancı diziyi bitirdim. Çok beklentiye girmeden izlenildiği sürece güzel bir dizi. Dizinin iyi ve kötü yönlerini sayarsak; dizi zaman yolculuğunu güzel ve sürükleyici bir şekilde işliyor. Sürekli 1990'lı yıllarla günümüz arasında geçiş oluyor. Dizi 90'lı yılların atmosferini çok iyi yaşatıyor. Diziyi izlerken sanki o döneme tekrar gitmişim gibi oldu.

Dizinin kötü yönleri ise; dizide bence sağlam bir mantık hatası var. Dizinin başrol oyuncusu olan Lea, 30 yıl önce hayatını kaybetmiş İsmail'e aşık oluyor. Kız sürekli zaman yolculuğu yapıp 30 yıl geriye gidiyor ve İsmail'i kurtarmak için 1 hafta boyunca helak oluyor. Hatta kız İsmail'i kurtarmak için kendi hayatından bile vazgeçiyor. Bir kızın, 30 yıl önce hayatını kaybetmiş tipsiz birisine aşık olması ve onu kurtarmak için kendi hayatından vazgeçmesi bana saçma ve mantıksız geldi. İsmail'in karakterinde de aşık olunacak bir şey yok, hafif serserimsi, salaş bir tip. Sonuç olarak bu durumu göz ardı edersek kaliteli bir dizi. Zaman yolculuğuyla aşk ve dram konularının başarıyla harmanlandığı güzel bir gençlik dizisi. Bu diziyi izleyen oldu mu, sizin görüşünüz nedir?
0 0

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 2
 • Ben de izlemek istiyorm ya lea ismini severm

  • Neden seversin sebebi ne? :)

  • Romantik bir kız ismi

  • Al işte. Ben dizinin bilim kurgu ve aksiyon tarafındayım sen ise romantizm :)

 • Spoiler vermeseydin iyiydi Allah'tan bitirdim

  • Spoiler konusunda çok da takıntılı olmamak gerekiyor. Bizim ülkede spoiler konusunda takıntılı olan çok insan var. Spoiler almak hayatın sonu değil. Fakat bazı insanlar bu durumu sorun haline getirip tartışma çıkartıyor. Biraz da bu tiplere gıcıklık olsun diye spoiler verdim :)

 • Yemin ederim sırf buna cevap yazmak için girdim siteye üye oldum. GOOGLE'DAN GELEN ARKADAŞLAR DEVAMI AŞIRI SPOILER BU ARKADAŞIN YORUMLARINI CİDDİYE ALMADAN İZLEYİN! Google da bana bu dizinin yorumlarında bunu gösterdi ve şoka uğradım. Arkadaşım hayatında hiç mi film, dizi ya da kitap kültürün olmadı. Diziyi o kadar boş bir kafayla izlemişsin ki çok fazla detayı kaçırmışsın. Madem spoiler verdin (ki bence vermek hiç hoş değil çünkü insanlar izlemeden nolacağını bilirse keyif alamazlar bunu bile altta dalgaya alacak kadar boşsun) devamını oku ve anla diziyi.

  Lea aslında mutsuz bir kız İsmael'i bulduğunda oraya intihar etmeye gitmişti aslında. Bu yüzden onunla kendisini içselleştiriyor intihar ettiğini zannediyor ve bağ kurarak aşık oluyor. Kız senin gözlerinle ve ırkçılığınla değil kalbiyle bakıyor. Sana göre aşık olması saçma diye diziye mantık hatası var demen gerçekten çok daha saçma. :)

  Sonunda mektupta yazdıklarını tekrardan izle iyi anla. Normalde kendini feda etmeyecekken ailesinin ileride yaşayacağı mutsuzluğa istenmeyen bir evliliğe ve kendi mutsuz hayatına son veriyor. Aslında suçu işleyenin başkaları olduğunu anladığında ailesini ve diğerlerini vicdan azabından kurtarıyor. Bu bence muazzam bi senaryo. Bi daha yorum yapmadan önce iyi anla insanlar ciddiye alıp izlemeden diziden soğuyabilir.