Lea'nın 7 Yaşamı Dizisi?

Leanın 7 Yaşamı Dizisi?
Lea'nın 7 Yaşamı isimli yabancı diziyi bitirdim. Çok beklentiye girmeden izlenildiği sürece güzel bir dizi. Dizinin iyi ve kötü yönlerini sayarsak; dizi zaman yolculuğunu güzel ve sürükleyici bir şekilde işliyor. Sürekli 1990'lı yıllarla günümüz arasında geçiş oluyor. Dizi 90'lı yılların atmosferini çok iyi yaşatıyor. Diziyi izlerken sanki o döneme tekrar gitmişim gibi oldu.

Dizinin kötü yönleri ise; dizide bence sağlam bir mantık hatası var. Dizinin başrol oyuncusu olan Lea, 30 yıl önce hayatını kaybetmiş İsmail'e aşık oluyor. Kız sürekli zaman yolculuğu yapıp 30 yıl geriye gidiyor ve İsmail'i kurtarmak için 1 hafta boyunca helak oluyor. Hatta kız İsmail'i kurtarmak için kendi hayatından bile vazgeçiyor. Bir kızın, 30 yıl önce hayatını kaybetmiş tipsiz birisine aşık olması ve onu kurtarmak için kendi hayatından vazgeçmesi bana saçma ve mantıksız geldi. İsmail'in karakterinde de aşık olunacak bir şey yok, hafif serserimsi, salaş bir tip. Sonuç olarak bu durumu göz ardı edersek kaliteli bir dizi. Zaman yolculuğuyla aşk ve dram konularının başarıyla harmanlandığı güzel bir gençlik dizisi. Bu diziyi izleyen oldu mu, sizin görüşünüz nedir?
0 0

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 1
  • Ben de izlemek istiyorm ya lea ismini severm

    • Neden seversin sebebi ne? :)

    • Romantik bir kız ismi

    • Al işte. Ben dizinin bilim kurgu ve aksiyon tarafındayım sen ise romantizm :)

  • Spoiler vermeseydin iyiydi Allah'tan bitirdim

    • Spoiler konusunda çok da takıntılı olmamak gerekiyor. Bizim ülkede spoiler konusunda takıntılı olan çok insan var. Spoiler almak hayatın sonu değil. Fakat bazı insanlar bu durumu sorun haline getirip tartışma çıkartıyor. Biraz da bu tiplere gıcıklık olsun diye spoiler verdim :)