Lucifer benzeri dizi tavsiyeleriniz var mı?

Arkadaşlar Lucifer tarzı dizi tavsiye edebilecek olan var mı? Aksiyon, macera, strateji, melekler, şeytanlar; ne ararsanız var bu dizide. Ayrıca polisiye oluşu da çok hoşuma gidiyor. Varsa önerebilir misiniz?
0 1

Çok Süper Cevap

 • Lucifer Benzeri Diziler Hangileri?

  1- Constantine

  Lucifer benzeri dizi tavsiyeleriniz var mı?

  Burada Lucifer’ın değil, şeytanları avlayan John Constantine (Keanu Reeves) karakterinin gözünden olaya bakıyoruz. DC Comics’in Hellblazer çizgi roman serisinden uyarlandı. Karakter konusunda da Lucifer’a çok benzeriyor, John Constantine karakterimiz, hayatı ve ölümü hiç umursamayan bir karaktere sahip.. Oyuncular: Keanu Reeves, Rachel Weisz, Djimon Hounsou, Shia LaBeouf.

  2- Grimm

  Lucifer benzeri dizi tavsiyeleriniz var mı?

  Lucifer dizisinin sahip olduğu polisiye öğelere sahip olan Grimm dizisinde her ne kadar baş karakterimiz bir şeytan olmasa da doğaüstü varlıklar ve karanlık fantezi atmosferiyle lucifer tarzı diziler arasında. Grimm dizisinde bir cinayet masası dedektifi olan Nick Burkhardt, “Wesen” adı verilen doğaüstü varlıkları görebiliyor ve gecelerini bu varlıkları avlamak ile uğraşıyor. Oyuncular: David Giuntoli, Russell Hornsby, Silas Weir Mitchell.

  3- Preacher

  Lucifer benzeri dizi tavsiyeleriniz var mı?

  Preacher dizisi yine İncil ve Katolik temaları farklı bir hikaye anlatımıyla işleyen dizilerden birisi. Preacher dizisinde; 7 ölümcül günaha da ilgisi olan günahkar bir vaiz, Genesis isimli bir varlıkla etkileşime geçiyor ve diğer insanlara her dediğini yaptırabildiği bir süper güç elde etmeye başlıyor.

  Daha sonra tanrı ile de yüzleşmeye çalışan vaiz Jesse Custer, şu anki tanrının aslında bir taklitçi, gerçek tanrının ise cenneti çoktan terk ettiğini fark ediyor. Oyuncular: Dominic Cooper, Joseph Gilgun, Ruth Negga, Ian Colletti.

  4- American Gods

  Lucifer benzeri dizi tavsiyeleriniz var mı?

  Din, mitoloji, tanrı ve tapınma konularını birbiriyle harmanlayan ve ortaya eşsiz bir koyan American Gods, Lucifer’da olduğu gibi doğaüstü varlıkların dünyada normal insanların arasında gezdiği ve eylemlerde bulunduğu bir yapım. Dizide bu sefer melekler yerine tanrıların ta kendisi insanlar arasında dolaşıyor ve onlar gibi yaşıyorlar. Eğer Lucıfer’ı seviyorsanız bu diziyi de severek izlerseniz. Oyuncular: Ricky Whittle, Emily Browning, Crispin Glover, Ian McShane.

  5- Chilling Adventures of Sabrina

  Lucifer benzeri dizi tavsiyeleriniz var mı?

  Chilling Adventures of Sabrina, Lucifer’ın sahip olduğu karanlık fantezi havasını ve kara mizah öğelerini kendi atmosferine çok iyi bir şekilde anlatmış. Bir genç kızın karanlık tarafa geçerek güçlerini kontrol altına almasını izliyoruz. Oyuncular: Kiernan Shipka, Ross Lynch, Lucy Davis

  6- Good Omens

  Lucifer benzeri dizi tavsiyeleriniz var mı?

  Lucifer’dan sonra tam olarak aradığınızı bulababileceğiniz bir dizi diyebilirim.. Birbirine tam olarak iki zıt karakter olan şeytan Crowley ve melek Aziraphale, güçlerini bir araya getirerek Antichrist’ın dünyaya gelmesiyle başlayan kıyameti durdurmaya çalışıyorlar. lucifer alternatifi diziler arıyorsanız mutlaka izleyin derim. Oyuncular: David Tennant, Michael Sheen, Frances McDormand.

  7- The Devil and Father Amorth

  Lucifer benzeri dizi tavsiyeleriniz var mı?

  Lucifer’ın kara mizah ve mükemmel karakter yaratımı durumlarından biraz uzaklaşıp dizinin Şeytan ve İncil temasına yoğunlaşıyoruz bu dizide. Belgesel tadındaki yapımın asıl vurucu noktası, Exorcist filmindeki Father Merrin karakterine bir derece ilham olan Father Amorth’un hikayesi Tanrı vergisi bir gücü olduğuna inanılan ve yüzlerce iblisi cehenneme geri gönderdiği söylenen Father Amorth, The Exorcist filminin bir hayranı olduğu için Friedkin’e bir şeytan çıkarma ayinini kaydetmesi için izin veriyor, olaylar başlıyoruz. Oyuncular: William Friedkin, Jeffrey Burton Russel, Gabriele Amorth.

  8- Stardust

  Lucifer benzeri dizi tavsiyeleriniz var mı?

  Bir film önereyim arada. Stardust filmi de tıpkı Lucifer gibi doğaüstü yaratıklar ile insanların etkileşim halinde olmasını ve durumdan doğan karanlık mizah öğelerini çok güzel bir şekilde bizlere anlatıyor.

  Gökten yeryüzüne düşen bir yıldızın aslında bir yıldız aslında güzel bir kadın olduğu bu filmde, Lucifer’ın dizide sahip olduğu keskin zeka kırıntılarına, absürd komedi ve kara mizah öğelerine sıklıkla rastlıyoruz..

  9- Shadowhunters The Mortal Instruments

  Lucifer benzeri dizi tavsiyeleriniz var mı?

  Benim severek izlediğim dizilerden bir tanesi. Konusu; 18. yaş gününde yarı insan yarı melek olan ve şeytanlarla savaşan Shadowhunter soyundan geldiğini öğrenmesiyle değişen hayatını anlatıyor.

  10- The Devil’s Advocate - Şeytanın Avukatı

  Lucifer benzeri dizi tavsiyeleriniz var mı?

  Son olarak bir de film ekleyeyim bonus olsun.

  Lucifer benzeri diziler listesine ekleyebilirim. 1997 yapımı kült film olan The Devil’s Advocate (Şeytan’ın Avukatı), İncil, şeytan ve Katolik konularına farklı bir bakış açısıyla bizlere sunuyor. Lucifer gibi doğa üstü temaların aşırı bir gerçeklik ile harmanlandığı filmde, Al Pacino John Milton karakteri ile başrol olarak izliyoruz.

  Eğer Lucifer’ı severek izlediyseniz ve Lucifer’ı karakter yönünden beğeniyorsanız, Şeytanın Avukatı filmi size çok başarılı ve iyi işlenmiş bir “şeytan” karakteri izletecektir. Oyuncular: Keanu Reeves, Al Pacino, Charlize Theron, Jeffrey Jones.

  Ayrıca bkz: Elite Benzeri Diziler

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 2
 • supernatural izlemediysen bayılıcaksın

 • Varsa yazsınlar bende merak ettim

 • Lucifer benzeri diziler mitolojik veya fantastik olarak geçiyor. Lucifer gibi çok keyif aldığım bir kaç dizi var.
  The Originals : Melek-şeytan senaryosu yok ama Alfa kurt, vampir, cadı olayları dönüyor. Tabii bu olaylar dandik kurt vampir dizileri şeklinde değil.
  Sadece kahramanlı falan arıyorsun DC yapımı dizilere göz atabilirsin. The flash, arrow, legends of tomorrow

 • Devilman crybaby sjsj