Masonluk nedir? Her Yahudi siyonist midir? Siyonistlerin amacı nedir?

Masonluk, Yahudilik, Siyonizm. Bunları çok duymaya başladım. Bunlar birbiriyle ne kadar ilintili. Hepsinin arasına eşittir işareti koyabilir miyiz? Her Yahudi siyonist midir? Siyonistlerin amacı nedir? Musevi ve Yahudi arasında bir fark var mı? Ben farklı kaynaklardan farklı şeyler okudum. Bu yüzden kafam karıştı. Bilgisi olanlar yazabilir mi? Ve bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Siyonizm ve Yahudiler hakkında?
0 0

En İyi Erkek Görüşleri

 • MASONLUK: Ortaçağ'da ortaya çıkmış meslek loncalarıdır. Duvar ustasıdır aslında bunlar. Katedralleri kiliseleri yapar dururlar. Sonra bunların içinden bir grup clergy ile ters düşer. Olay amacından sapar. Özgür Mason Locaları adı altında dışa kapalı örgütlenirler. Zamanla bunun bir güç haline geldiğini sezen akıllılar bu gücü siyaset ve din gibi farklı mecralara kanalize eder. Musevilikle doğrudan bir ilgisi yoktur ama üyelerinin çoğunun musevi olduğu bilinir. Çünkü eskiden beri Avrupa'nın en iyi duvar ustaları yahudidir.

  YAHUDILIK: Yehuda'dan olan anlamına gelir. Yehuda bilindiği gibi Musevilerin Tanrı'ya verdiği addır. Yahudiler. Hz. İshak'ın soyundan gelen İsrail'in yerli halkıdır. Beni İsrail olarak da bilinirler. Dinleri Museviliktir.

  SIYONIZM: 19. yüzyılın sonlarında ortaya çıkmış seküler Yahudi milliyetçiliğidir. Yahudilerin yeniden İsrail'de bir devlet kurmalarını ülkü edinmiştir. Ortaya çıkışı Rusya Yahudi soykırımına dayanır. Rusya'dan göç etmek zorunda kalan Yahudiler İsrail'e sonradan gelen ilk Yahudilerdir. Onlara kapılarını açan ise II. Abdulhamid'dir. Fakat dindar Yahudiler bu durumdan memnun olmazlar. Çünkü onlara göre Yahudiler İsrail'den Yehuda'nın emriyle sürülmüştür ve kıyametten önce yine onun emriyle döneceklerdir. Siyonistlerin yaptığını Tanrı'nın emrine karşı gelmek olarak algılarlar. Siyonizm bugünkü İsrail devletinin kuran düşüncedir. Yanlış bilinenin aksine din temelli değil aksine seküler temelli bir ideolojidir.

  • O halde her Musevi Yahudi değil mi? Öyleyse hepsi Hz. İshak'ın soyundan mı geliyor?

  • Ben bir yerden okudum dedim mi ? Demediğime göre çekilebilirsin ;)

  • Her Musevi de Yahudi değildir. Çok çok küçük azınlıklar olan Karaimler, Kırımchaklar ve Yemen musevileri Yahudi soyundan gelmezler. Ama evet %99'u Yahudi'dir.

  • Hepsini Göster
 • Erbakan vakfı gençlik kolları başkanlığı geçmişi olan ve ailemden mason kişiler olarak söylüyorum. misyoner değilim ama türkiyenin işgal edilmesine kadar planlanan ardı mevud için 2021 tarihli güncel olaylaı görüyorsunuz. esasen 5700 senlik KABALA kökenli bir düşünce olup, masonlar tarafından halkın içine örgütlenme yapılan bir İdeolojiden daha fazlası olan bir olgudur SİYONİZM. Dünyanın en en büyük sorunudur, masonlar da kendi içlerinde ayrılır ticaret loncaeı skoç ritiridir mesela. Masonluk ilk başka bir ideoloji olarak görülsede perde arkası kabala esaslı bir düşünceye dayanan şeytanın düzeni olan kapitalizme köle yetiştirmektedir. Savaşların hepsi, ekonomil krizlerin, terörlerin, darbelerin hepsi 13 ler meclisi tarafından planlanan ve masonlar tarafından gerçekleştirilir. Allah sonumuzu hayır etsin Türkiyenin işgal olacağını malesef göreceğiz orta doğu ülkeleri gibi işgal edicekler ülkemizi

En İyi Kız Görüşleri

 • Her Yahudi siyonist değildir!

  Neturei Karta aşırı derecede Ortodoks olan bu oluşum siyonizme sapına kadar karşıdır. Hatta Filistini destekler, yanında durur, Müslümanları da sever.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 17
 • Ne yazik ki Sovyetlerin dagilmasiyla tek güc halini alan Amerika ilela hiz kazanmis ve emperyalizmin sahibi halini almis bir ülkü..
  Ancak unuttuklari bir sey var.
  Burasi Mezapotamya :D :)
  Irak ayaga kalkiyor.
  Esad düsmedi !
  Iran`a giremediler.
  Türkiye`de Kemalizm bitmez.
  Bölge yeniden ayaga kalkacak :)

  • Evet kardeş dediklerinde haklısın. Onlar o dediklerini istemediler ki zaten. Onlarin tek isteği dinden uzak bir toplum. Cumadan cumaya bile gitmeyen bir Müslüman istediler. Eskiden Osmanlıda namaz vakti şehir ıssız olurmuş. Hıristiyanlarda muslumanlara saygilarindan ses seda cikarmazlarmis. Evet şimdi o kötü saltanat o kötü şeriat gitti.. şimdi aynı sehirde lgbt'ciler bize evlilik hakki verin diye anırıyorlar. Iste bu verdiğim örnek siyonizmin temel amacının gerçekleştiğinin göstergesidir..

  • Puff senin dinin onlarin bir taraflarinda bile degil ! Onlarin umrunda degilsin. Eskiden Osmanli`da anlattigin yok cuma su bu da yalan :D Hikaye kitaplarindan mi halen tarih okuyorsun sevgili dostum? Kötü Saltanat ve Kötü Seriat... O kadar kötü ki ülkesi isgal altindayken karsi gelenlerin kellesini alin diyebilecek, vatan savunmasi kazaninca ingilizlerden siginma talep edecek kadar kötü ! LGBT`ye gelince... Beni alakadar etmez. Ancak hayvanlari dasiyonistler mi homoseksüel yapti? Siyonizmi bu kadar sacma sapan seylerde kullanirsan ciddiyetini kaybeder !

  • Benim anlattigim hikaye değil. Cuma günlerinden birinde müftülüğün verdigi vaaz sayın dinsiz. Madem inanmıyorsun niye hararetlenip kavgaya ceviriyorsun konuyu? Ben anlattiklarimin hepsinde hakliyim. Sen dinsiz olduğunu belli ettin ve kendini saf dışı yaptın. Ben yaratılışına saygı duymayanla konuşmak istemem. Zira hicbirseyden korkusu yokki niye yalan soylemesin? Hayvanlar bokunu yiyor escinsellerde yesin o zaman. Gafilsin. Birsey öğren öyle konuş, körü körüne yalanlayarak hicbirsey kazanamazsın

  • Hepsini Göster
 • Masonluğu gerçek Masonlardan öğrenmek ister misiniz? Cevabınız evet ise sizleride aramızda görmekten büyük mutluluk duyarız.Masonlukla ilgili anlatılabilecek olan hersey ritüeller dahilinde anlatılmıştır ve fazlasıyla yardımcı olacağı kanısındayım..Karanlığı Aydınlatan Işıktan(!) selamlar.

  masonlar.org

  • Şaka mı bu? Ciddi mi?

  • Hersey sizlere apaçık gösteriliyor.Hala görmüyor musunuz? Açın gözlerinizi Gerçeklerden(G) kaçış yoktur.

  • Canım çok sağol ya:) yalnız muslumanlikta karanlık yoktur biz hep aydınlıkta olduğumuz için sizin ışığıniza gerek yok :)

  • Hepsini Göster
 • ortadoğu dedigimiz bu cografyada osmanlı döneminden bu yana binbirtürlü oyun içinde olan kişiler ever hepsinin arasına = koyabilirsin gönül rahatlıgı ile

 • Karanlık aydınlanmadığı sürece korkutucudur

  #Türkerkeğii

  • Boş konuşma istemiyorum demiştim

  • Siyonizm nedir? asıl bağlantıları gün yüzüne çıkabildi mi?

  • Müslüman olduğunu düşünüyorum ve yine bildiğini düşünerek siyonizmi en kisa haliyle açıklycam. Siyonizm deccaldir. Siyonizm lucifere tapmaktır. Siyonizm tek tanrılı dinleri yok etmektir. Ve tüm bağlantıları artık ortada. Ikiz kule saldırıları aslında beşeri kıyametin başlangıcıydı..

  • Hepsini Göster
 • Masonlukla illuminatıyıde eşittir diyolar ama oyle değil meselağ.

  • sen ne diyon mk:

  • Resimdeki senmisin panpa ?

 • Ben Nazilik gereği Anti-Semitistim.Yahudilerin değil savaş açmak yaşamasına karşıyım.

  • Anti Semitist olmakla gurur duyuyor bir de. O kadar insan hayatını hiç yere kaybetti, biz Türkler bile onlara yardım ettik. Puh!

 • yahudi normal olanlari.siyonistler belli bi ideaya sahip olanlari(mahser gunu kudusteki siyon tepesinde toplanacaklarina inanmalarindan geliyo bu isim).masonlar ise devletler icinde organize olmus yuksek mevkilerde olanlari. ortak nokta hepsinin yahudi olmasi. her siyonist yahudidir ama her yahudi siyonist degildir. Bu arada agzim kokuyo ama yazma geregi duydum:)

 • yahudilik ayrı bir şey museviler dediğinde apayrı bir şey.. Birisi dini motif ile tabire girer diğeri kendi grubunu kayıran aslında dünyanın en kral kafatasçılığını yapan grubu tabire girer..

  Hee pek zeki bir tayfa vardır otu boku hitlere dayandırıp ama bunları eziyolardı yeaa der şimdi.. Onlar ayrı bir kafa grubu bu iki tanımada sokamazsın..

 • benim bildiğim kadarıyla siyonistlerin yegane planı Tanrının yürüdüğü toprakları (vaad edilmiş topraklar) alabilmek. bunun için herşeyi yaparlar. ve inançlarına göre bir mesih gelip onları kurtaracak. o kurtarıcının kıyamete yakın zamanda geleceğine inanırlar. ne yazık ki bu kurtarıcı düşüncesini hristiyanlığa da müslümanlığada sokmuşlar. Kuran da hz. İsa nın öldüğünü söylemesine rağmen biz bile bekliyoruz İsa yı :). velhasılı kelam o yüzden bir proje uyguluyorlar Tanrı yı kıyamete zorlamak adında. tüm bu ortadoğunun biranda bu hale gelmesinin milyonlarca insanın ölmesinin, bu vahşi kapitalizmin sorumlusu bunlar.
  hee bu arada iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır demişler. tüm bunlarda bizim hiç suçumuz yok mu? evet var. düşmana kızıp tü kaka deyip tüm sorumluluktan kurtulamayız. düşman adı üstünde tabi kötülüğünü yapacak bizde ona karşı ilk bilinçli olup sonra elimizden geldiğince direnmeliyiz.

  • Vaad edilmiş toprakları vahdettinden alamayanlar, onu tahttan indirenden almışlar kardeşim. Ama vaad edilmiş toprakları Kapadokyaya kadar genişletme fikirleri halen günceldir. Kurtarıcı konusuna gelirsek isa olmemistir ve çarmıha gerildiği sırada isanın ruhu ebediyete intikal etmiştir. Ayetlerle sabitlenmiş bir konudur. Siyonizmin etkilerinin en az görüldüğü din islamdır. O yüzden dünyadaki tüm islam devletlerinde zulüm ve iç savaş var. Şu an Hıristiyanların kitabı orjinal incil değil siyonistlerin bizzat hazırlığı kitaptır. Amaç insanlara " tanrı senin içinde" mesajını vermektir. Yani firavunluğun modern hali diyelim. Deccal=siyonizm. Ve deccalin de tarih içindeki sahip olduğu Uygarlıklar sırasıyla antik mısır, britanya, Abd ve 2000 li yılların başında israile geçti. Dikkat et bu Uygarlıklar çağının süper güçleri. Bu konuda araştıracak çok şey var

  • "onu tahttan indirenden almışlar kardeşim " Ittihatcilara karsi atilan en büyük ve komik iftira !! Vahdettin Ingilizlere siginmadi mi? Kurtulus Savasina ölüm fermanlari vermedi mi? Ingilizciligi dünya elem biliyor ne sacmalamissin birader?

  • @benistiyorduj dünya alem kime çalışıyo peki? Ne icin çalışıyo? Vaad edilen topraklar mevzusunu baştan sona biliyorum. Vahdettinin nasıl büyük bir yönetici olduğunuda. Ama şeriat düşmanlığı vahdettininde topraklarında canına okudu buda gerçek. Ezber konuşma bana.

  • Hepsini Göster
 • Şimdi bizim cahil ve açlıktan ağzı kokan ama bu koku varken de gidip işleri güçleri bu kavramlar olmuş insanlarımız gelir az sonra sana cevap vermeye.

  Ben de kısaca söyleyim de cevabım silinmesin. Masonluk ile hiç biri arasında bağlantı yok.

  • En iyi cevap!

  • Masonluk nedir peki? Çünkü okuduğum yerlerde masonluk=yahudi sonucu çıkıyor. Bende öyle olmadığını düşünüyorum.

  • İnternette her okuduğuna inanma. Yahudiler daha 100-150 yıl öncesine kadar Mason olamıyordu. Masonlar bir düşünce derneğidir. Amaçları ise felsefiktir. Yani "kendini bulma"

  • Hepsini Göster
 • her yahudi siyonist degildir yahudiler amerikada avrupada dunyanin heryerinde guclu ekonomik gucleri vardir dunyanin en buyuk sirketleri onlarin elinde dunyanin en buyuk diaspora onlarin elinde boyle buyuk bir ekonomik gucu siyasetede dunya yonetimindede kullaniyirlar jatta amerikanin secimlerinde bile buyuk rol oynuyorlar bu da ne kadar guclu olduklarinin kaniti gunlerdir gazzeyi vuruyor kimse cikip bisey diyebiliyormu? ama masonluk ulliminati hikayelerine inanma israil yahudi ve siyonist bir ulkedir

  • İlluminati yalan mı yani? Şu her klipte görünen tek göz piramit 666 işareti falan. O zaman bu işaretler niye bu kadar etrafımızda? Subliminal mesaj konusu için ne düşünüyorsun? Kafam çok karıştı.

  • salliyorlar hayal urunu takma

  • Kafan karışmasın söylediklerin hepsi dogru çok tehlikeli orgutlendikleri her tarafta etkin olmak için mücadele ettikleri gayet aşikar

 • İsrailin oyunu onlar.

  • Üzünt üzerine mi doğdun.

 • mason olmak için herhangi bir ilahi dine inanmak yeter yani müslüman hristiyan ya da yahudi olabilirsin siyonistler ise sadece yahudilerdir

 • Siyonizm e katılmak istiyosun anlamadım şimdi?

  • Öyle bir fikrim yok ama araştırmaya, öğrenmeye değer bir konu olarak görüyorum. Gerçekten üzerinde kafa patlatarak herkes güzel sonuçlara ulaşabilir. Siyonizme katılmak onlarin yap dedigini yaparak mümkündür

 • Nefret ediyorum ben bugünden nefret ediyorum

  • Bende aynı durumdayim ve bunun nedenini siyonizme bağlıyorum merakım o yüzden..

  • Çok özledim birini 😯

  • Yanlış başlığa gelmişsin leyla hanım

 • sana bir kitap önereyim onu oku şimdi üşendim 2 saat yazmaya Derin Dünya Devletleri / Hakan Akar bu kitap senin işini görür.

  • Atilla akar olmasin

 • siyonizm = musevilik diyemezsin tabiki. ama siyonist olan kişiler zaten musevidir de. masonluk ise çok daha farklı. yahudilikle bi alakası yok bunu fethullah gülen bile söylemişti.

  • Fettullah haini kendi mason olduğu için öyle söylemiştir, masonlarin içinde de kucumsenmeyecek kadar Yahudi vardır çok giZli kamufle edilmiş...

 • her yahudi siyonisttir ama her yahudi mason değildir.masonlar yüce seçilmişlerdir.gizli bir kardeşlik için birleşirler.bunlar arasında yer almak için kendi alanında başarılı sanatçı,iş adamı,doktor,medya patronı falan olmak gerekiyor.