Mutlaka i̇zlenmesi gereken en i̇yi animeler hangileri? Tavsiyeleriniz var mı?

Arkadaşlar selam, mutlaka izlemen lazım dediğiniz, size göre en iyi anime hangisi? Tavsiyelerinizi ve ufak da olsa konusunu aktarabilir misiniz? Teşekkürler!
3 0

Çok Süper Cevap

 • En İyi, En Çok İzlenen Anime Diziler Hangileridir?

  1- Shingeki No Kyojin – Titan Saldırı

  İnsanları yiyen devlere karşı mücadele eden bir grup insanı anlatıyor. Bu devler yüzünden neredeyse insanlık yok olma derecesine gelmiş. Aksiyon, macera seviyorsan izlemeni öneririm. IMDb; 8,8

  Mutlaka i̇zlenmesi gereken en i̇yi animeler hangileri? Tavsiyeleriniz var mı?

  2- Demon Slayer: Kimetsu No Yaiba

  En iyi anime dizileri arasında 1. sırada. Babası vefat eden Tanjiro’nun şeytanlarla geçen hayat hikayesini anlatıyor. Yıllar önce ölen babasının tüm yükünü omuzlarına yükleyen Kamado ailesinin genç üyesi Tanjiro, şehrin dışında kardeşleri ve annesi ile mutlu ve bir o kadar da huzurlu günler geçiriyor.

  Ama geçim sıkıntısı yaşıyorlar bu yüzden Tanjiro’nun topladığı kömürleri satabilmek için her seferinde köye gitmesi gerekiyor. Eve dönerken bütün olaylar başlıyor. IMDb: 8,8

  Mutlaka i̇zlenmesi gereken en i̇yi animeler hangileri? Tavsiyeleriniz var mı?

  3- Death Note

  37 bölümlük efsane bir anime. Dünya üzerinde gerçekleşen ölümlerin sebebi, ölecek olan kişinin adının ölüm meleği (Shinigami) tarafından “Ölüm Defteri” adı verilen bir deftere yazılıyor. O deftere kimin adı yazılırsa bir gün amansız bir şekilde ölüyor. Ölüm meleğinin canı sıkılıyor ve bu defter insanların eline geçerse ne olur diye düşünüyor. Defteri gidip dünyaya bırakıyor, daha sonra defteri zeki bir lise öğrencisi buluyor. Daha sonra olaylar gelişiyor. IMDb: 7,7

  Mutlaka i̇zlenmesi gereken en i̇yi animeler hangileri? Tavsiyeleriniz var mı?

  4- Fire Force

  En iyi anime önerileri arasında Fire Force var. İnsanlar açıklanamayan bir nedenden dolayı ifrite dönüyor. Tokyo Silahlı Kuvvetleri, İtfaiye ve kilise bir araya gelerek bir çözüm yolu ortaya koymaya çalışır. Sonra olaylar gelişir. Gerek konusu gerekse grafikleriyle son derece etkileyen bir anime. IMDb: 7,7

  Mutlaka i̇zlenmesi gereken en i̇yi animeler hangileri? Tavsiyeleriniz var mı?

  5- Castlevania

  Vampir avcısı olan Simon Belmont’un başından geçen maceraları anlatıyor. İşgal altındaki şehri kurtarmaya çalışan vampir avcısı, Dracula komutundaki yaratıklardan oluşan bir ordu ile savaşa giriyor. Zorlu mücadeleler atlatıyor, mutlaka izlemelisin. IMDb: 8,2

  Mutlaka i̇zlenmesi gereken en i̇yi animeler hangileri? Tavsiyeleriniz var mı?


  6- One Piece

  Mutlaka i̇zlenmesi gereken en i̇yi animeler hangileri? Tavsiyeleriniz var mı?

  En iyi anime diziler arasına One Piece'yi de ekliyorum. Korsan olma hayaliyle yaşayan Luffy, East Blue Denizi’nden One Piece adı verilen hazinenin olduğu Grand Line’a kadar giden bir yolculuğa çıkıyor. Ana karakterimiz bu yolculuk sırasında kendisi gibi hayalleri olan kişileri yanına alarak bir grup oluşturuyor.

  7- Steins Gate

  Mutlaka i̇zlenmesi gereken en i̇yi animeler hangileri? Tavsiyeleriniz var mı?

  Özelleştirilmiş bir mikrodalga cihazıyla kendi geçmişlerine mesaj gönderebilen bir grup arkadaş ortamını anlatıyor. Birçok deneyler yapıyorlar, olayın asıl heyecanı orada zaten. Bir grup kendi zaman yolculuğu araştırmalarını yapıyorlar, bunlar bir yol bulup yakalanmamak zorundalar. Mutlaka izlemelisin.

  8- Slam Dunk

  Mutlaka i̇zlenmesi gereken en i̇yi animeler hangileri? Tavsiyeleriniz var mı?

  En çok izlenen animeler arasında. Sürekli kavga eden, sürekli aşık olan ve sürekli reddedilen, liseli bir genci anlatıyor. En son bir genç kıza aşık oluyor ve yine reddediliyor. Ama neden reddettiğini kızımız açıklıyor, basketbol kulübünden biriyle çıkmak istediğini söylüyor. Sevdiceğinin kalbini kazanmak isteyen bıçkın delikanlımız bu zamana kadar amatör olarak yaptığı dövüş sporlarından başka hiçbir spor dalıyla ilgilenmemiş. Ama kızın kalbini kazanmak için basketbol kulübüne katılıyor.

  9- Cowboy Bebop

  Mutlaka i̇zlenmesi gereken en i̇yi animeler hangileri? Tavsiyeleriniz var mı?

  Benim de severek izlediğim anime filmlerinden bir tanesi. Konusu da müzikleri de gerçekten çok güzel. 2071 yılından başlayarak gerçekleşen olayları konu alıyor. Spike Spiegel ve iş ortağı Jet Black güneş sisteminde faaliyet gösteren iki haydut avcısı olarak biliniyor.

  10- Hunter x Hunter

  Mutlaka i̇zlenmesi gereken en i̇yi animeler hangileri? Tavsiyeleriniz var mı?

  Yine izlenmesi gereken animeler arasında. Hikayenin ana karakteri Gon Freecs, ufak bir köylü adasında yaşayan ve babasını ölü sanan 12 yaşında bir çocuktur. Bir gün babasının aslında yaşadığını ve dünyada bilinen en iyi avcılardan biri olduğunu öğreniyor. Hem babasını daha iyi anlayabilmek hem de babasını bulabilmek için avcı sınavına katılmaya ve avcı olmaya karar veriyor. Ama bu sınav o kadar kolay bir sınav değil. Çünkü sınava her sene yüzlerce insan katılıyor ve bazen bir kişi bile sınavı geçemiyor. Anlayacağın, kanı hızlı akan bu çocuk sınavı kazanmak için her şeyi yapıyor.

  11- One Punch Man: Wanpanman

  Son yılların en iyi Animesi One Punch Man diyebilirim. Tek yumruğuyla düşmanı yere seren bir süper kahramanı anlatıyor. Tabii bu başarısından önce yaşadığı olaylar var, spoiler vermeden izlemeni tavsiye ederim.

  Ayrıca bkz: One Punch Man 3.Sezon Ne Zaman?

  12- Sailor Moon

  En iyi anime dizileri arasında yer alıyor. Eski ama en çok sevilen anime dizilerinden bir tanesi, Sailor Moon, Usagi Tsukino’nun Ay Savaşçısı’na dönüştükten sonra Ay prensini ve Efsanevi Gümüş kristali aramasını anlatıyor. Konusu çok güzel, mutlaka izlemelisin.

  13- Tokyo Ghoul

  Kaneki, bir kafede Rize adında hoş bir kızla tanışıp randevulaşıyorlar. Ama Kaneki eve giderken Rize tarafından beklenmedik bir şekilde saldırıya uğruyor. Rize aslında insan etiyle beslenen bir yaratıktır, Kaneki'yi tam öldürecekken Rize'nin üzerine demirler düşüyor ve ölüyor. Kaneki de hastaneye kaldırılıyor orada Rize'nin organları ona naklediliyor. Sonra Kaneki hayatına yarı insan yarı yaratık olarak devam ediyor.

  14- Monster

  Genç ve son derece başarılı bir beyin cerrahının hayatını anlatıyor. Bu doktorumuz hiçbir hastasına bulunduğu konuma göre öncelik tanımayacağına karar veriyor. Ama bir gün, kafasından vurulan bir hastayı belediye başkanının önüne koyuyor. Bu tercihi de hayatının değişmesine neden oluyor.

  15- Dragon Ball Z

  Pembe dizileri aratmayan bir anime. Hem eğlenceli, hem de izledikçe izleyesin geliyor. Konusu, Goku'nun çocukluğundan yetişkinliğine hayatı boyunca dövüş sanatlarında kendini geliştirerek güçlenmesini ve herhangi bir dileği gerçekleştirecek güce sahip genci anlatıyor. Ayrıca Ejder toplarını ararken dünyayı keşfediyor. Mutlaka izlenmesi gereken anime diziler arasına ekle bence.

  16- Great Teacher Onizuka

  Konusu çok ilgi çekici. Eski bir motor çetesinden olan gencin en iyi öğretmen unvanını alabilmek için neler yaptığını izliyorsunuz. Zar zor girmeyi başardığı okuldan, aynı şekilde zar zor mezun olup eline diplomasını alıyor. İş için başvurduğu ilk okulda kötü bir tecrübe geçiriyor. Ama okulun müdürü bu gencimize aşık olduğu için onu işe alıyor, ondan sonra olaylar olaylar.

  17- Ergo Proxy

  En iyi anime diziler arasında. Küresel felaketten sonra insanlar küçük bir şehirde yaşamaya başlıyor. Burada onlara otorav adlı robotlar hizmet ediyor. Ancak bu robotlara bir gün bir virüs bulaşıyor ve hepsi saldırganlaşıyorlar.

  18- Psycho-Pass

  En çok izlenen animeler arasında. Teknolojinin seviye atlamış olduğu 22 yüzyılda, insanların suç işleme potansiyellerini ve işledikleri suçun derecesini ölçebilen Psycho-Pass adında bir cihaz icat ediliyor. Olaylardan ondan sonra başlıyor.

  19- Servamp

  Liseli bir gencin hayatını anlatıyor. Ana kahramanımız yolda bir gün bir kediyle karşılaşıyor, ama bu kedi öyle sıradan bir kedi değil. Kendisi bir vampir yardımcısı.. Ana karakterimiz bu kedi yüzünden insanlar ve vampirler arasındaki çatışmanın içinde kalıyor. Dikkat çeken bir konusu var, izlemeni tavsiye ederim.

  20- Code Geass

  Britanya imparatorluğu, Japonya’ya savaş açıyor. Japonya, Britanya İmparatorluğu’nun en yeni silahı olan “Knightmare Frame”e karşı hiçbir şey yapamıyor ve istila ediyor. Japonya’nın adı Alan 11 olarak değiştirilir ve vatandaşlarına da “11’ler” adı veriliyor.. Japonya'da yaşayan bir genç bu olaylara çok bilenerek Britanya'dan intikam almak istiyor.

  21- Neon Genesis Evangelion

  En sevilen anime dizileri arasında. Konusu; 2000 yılında gerçekleşen ve Antarktika kıtasının tamamen yok olmasıyla sonuçlanan ikinci patlama. Bu patlama yüzünden dünya nüfusunun yarısı yok oluyor. İnsanlar bunun sadece meteor çarpması olduğunu düşüyor ama olaylar aslında birinin deney yapması sonucu bu felakette karşılaştıklarını öğreniyorlar.

  22- Gintama

  Dünya ve Amanto adlı dünya dışı varlıklar arasında bir savaş çıkıyor ve burada birçok samuray ölüyor. Savaşı amantolar kazanıyor. Amantolar kılıç kullanmayı yasaklıyor ve samurayların devri kapanıyor. Ama yaşayan en eski samuray ve onunla birlikte yaşayan bir adam olaya el atıyor. Daha sonra maceralar başlıyor.

  23- Erased

  Ölmeden önce izlenmesi gereken anime diziler listene ekleyebilirsin. Hayatında pek başarılı olamayan 29 yaşındaki sıradan bir gencin hayatını anlatıyor. Aslında onu diğer insanlardan farklı kılan bir özelliği var. Kötü bir olay yaşandığında o olay yaşanmadan önceki birkaç dakikaya gidebilir. Çok güzel bir konusu var, ben severek izledim.

  24- Bleach

  Bu animenin de konusunu çok beğeniyorum. Asi bir lise öğrencisini anlatıyor, ama bu çocuk sıradan biri değil. Çocukluğundan beri ruhları görebiliyor, bu gencin hayatı kız kardeşlerine saldıran kötü bir ruh yüzünden değişiyor.

  25- Hellsing Ultimate

  Karanlık güçlerle savaşan birinin hayatını konu ediniyor. Onun gizli silahı olan vampir Alucard, bir kasabada halkı öldüren bir vampiri yakalamaya gidiyor. Ama bu acemi polisimiz yaralanıyor. Alucard polise bir seçenek sunuyor. Ya ölecek ya da vampir olacak! Vampirli dizileri çok sevdiğim için benim hoşuma gitti.

  26- Mawaru-Penguindrum

  En sevimli anime dizilerinden. Bir tane kız çocuğu penguen formundaki bir ruh tarafından ölümden kurtarılıyor. Bunun karşılığında küçük kız ve kızın kardeşleri 3 tane penguen ile Penguindrum olarak bilinen bir eşyayı bulmaya çalışıyorlar.

  27- Claymore

  Yine en sevilen anime diziler arasında. İnsan bağırsaklarıyla beslenen yaratıklar var. Bunlara yoma deniliyor. Yomaları yok edebilmek için insan ve yoma genleri karıştırılıyor ve sadece kadınların bulunduğu bir savaşçılar ortaya çıkıyor. Bu savaşçıların tek amacı yomaları yok etmek.

  28- Vampire Knigh

  Yuki adındaki kızımız, bir kış gecesinde bir vampir tarafından saldırıya uğruyor ve başka bir vampir olan Kaname Kuran tarafından kurtarılıyor. Kaname, Yuki’yi Cross Akademisi’nin müdürüne emanet ediyor. Yuki geçmişine dair hiçbir şey hatırlamıyor. Heyecan uyandırıcı bir anime dizisi. Mutlaka izlemelisin.

  29- Fullmetal Alchemist

  Eğer dram şeklinde bir anime arıyorsan bu animeyi öreririm. İki kız kardeşin hayatını anlatıyor, çizimleri ve konusu çok başarılı. Listene eklemelisin mutlaka.

  30- Haikyuu!!

  En iyi anime diziler
  listeme son olarak Haikyuu! ekliyorum. Özellikle spor tutkunu biriysen bunu izlemeni öneririm. Birçok kişinin kalbini kazandı, heyecanla bıkmadan izliyorsun.

  İzlediğiniz en iyi animeler hangileri? Sorusunu yanıtlamaya çalıştım. İyi seyirler!

En İyi Kız Görüşü

 • Mutlaka izlenmesi gereken animeler diye bir çok liste oluyor. Amma Velakin bence bu kişisel bir tercih. Kişinin sevdiği tarza göre değişir.
  Slice of Life seven birisi olarak mesela ilk mangasını okuduğum tek bölümlük anime, Ookami Kodomo no Ame to Yuki. - Hal. - Violet Evergarden. - Barakamon. - Nodame Cantabile serisi. - ReLife (ilk mangasını okumuştum.) - Skip Beat. - Toradora. - K - Project. - Hyouka. Bir de şey vardı kısa kısa illüstrasyon olan Honobono Log. Hmmm şimdilik bunlar aklıma geldi. Bu önerdiklerim nasıl diyeyim hımm klasik Shingeki no Kyojin vs gibi hani yok bilim kurgu yok fantastik ya da aksiyon vs değil de biraz daha izlerken hayattan kesitler olan briaz daha kendini bulabileceğin dram tarzı gibi olanlar. Kimi no Na Wa da ilk çıktığında meşhur olmuştu onu da tavsiye edebilirim.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

49 99
 • ateşböceklerinin mezarı. 88 yapımı eski bir animasyondur fakat savaşın acı tablosunu bence en derin işleyen bir yapıya sahiptir.

 • Akatsuki no Yona

 • Bi gay animesi izlemiştim ahaha güzeldi ismini hatırlamıyorum ama

 • Ne çok görüş gelmiş. Anime izlemeye mi başlasam dksjhs

 • Gto kesinlikle

 • Sadece death note izledim 😂daha iyisi var mi yok mu bilmiyorum ama benim izledigim cogu seyden iyiydi 😂

 • Death note
  Naruto
  Naruto shippuden
  Gintama
  One punch Man 😁