İzlenmesi Gereken En İyi Vampir Filmleri Hangileri?

Vampir filmlerini çok seviyorum. Sizlerin en çok sevdiği ve mutlaka izlemelisin dediği vampir filmleri nelerdir? Eğer izlemediysem kesinlikle izleme listeme alacağım.
1 2

Çok Süper Cevap

 • 2021'de İzlemeniz Gereken En İyi Vampir Filmleri Hangileri?

  1- Dracula

  https://www.youtube.com/embed/IVPxAgy7lBA

  Gelmiş geçmiş en iyi vampir filmleri arasında. Genç bir avukat olan Jonathan Harker, görevi gereği Doğu Avrupa'da küçük gizemli bir kasabaya geliyor. Burada ölümsüz vampir Drakula tarafından kaçırılıyor, onunla birlikte Londra'ya gitmek zorunda kalıyor.

  Drakula, Harker'ın nişanlısı Mina'nın fotoğrafını görerek etkileniyor ve kızı ele geçirmek istiyor. Orijinal Dracula filmi 1931 yılında yayınlandı. Daha sonra birçok dracula filmi uyarlandı.

  Oyuncular: Bela Lugosi, Helen Chandler, David Manners.

  2- Alacakaranlık

  https://www.youtube.com/embed/uxjNDE2fMjI

  Benim en sevdiğim vampir filmlerinden biri. Özellikle Edward için izlediğim gerçeğini söylemeden edemeyeceğim :D

  Konusu: Annesiyle birlikte Phoenix'te yaşayan güzel sevimli ama içe kapanık ergen kız Isabelle "Bella" Swan, hayata karşı isyanları oynayan bir genç kız. Bella, annesinin başka bir adamla evlenmesi üzerine, babasının yanına Washington'ın Fork kasabasına taşınıyor. Edward ise (yakışıklı vampirimiz), küçük kasaba da yıllardan beri ailesiyle yaşayan gizemli, yakışıklı ve genç bir adam.

  Aslında çok farklı bir hayat tarzına sahip olan Edward, uzun süreden beri vampir kimliklerini saklamış olan bir aileye mensup. En az kendisi kadar tuhaf akrabaları, insan kanı içmeden, insanlara zarar vermeden mazbut bir hayat sürmek isteyen efendi akıllı uslu vampirler.

  Yeni başladığı okulunda tanıştığı Edward'a karşı tuhaf bir çekim hisseden Bella, bir süre sonra Edward'ın vampir olduğunu öğrenmesine rağmen ondan vazgeçmiyor ki kim olsa vazgeçmez.

  İkili arasında tehlikeli ama aynı zamanda da çok tutkulu bir ilişki başlıyor. Çok geçmeden ortaya çıkan Cullens ailesinin düşmanları Edward'ın zayıf noktasına yani Bella’ya saldırmaya başlıyor. İzleyebileceğiniz en iyi vampir filmlerinden biri olabilir.

  Oyuncular: Kristen Stewart, Robert Pattinson, Taylor Lautner, Billy Burke.

  3- Let The Right One In

  https://www.youtube.com/embed/ICp4g9p_rgo

  2008 yılında yayınlanan film vampir filmleri en iyileri arasında. Konusu: 12 yaşındaki Owen, yalnızlığı seçen oldukça içine kapanık bir çocuk.

  Komşusu olan Abby ile tanıştıktan sonra onunla kısa sürede çok yakın arkadaş oluyor. Ama Abby ile neden geceleri görüşebildiklerini zamanla anlıyor.

  Birlikte yaptıkları planlarla okuldaki herkesten intikam almayı isteyen iki çocuk, daha çok bir araya geliyor ve Owen, Abby’e aşık oluyor. Abby ve ailesinin kanla beslenmekte olan vampirler olduğu gerçeğiyle yüzleşen küçük çocuk sevgisiyle korkuları arasında sıkışıp kalıyor.

  Oyuncular: Kåre Hedebrant, Lina Leandersson, Per Ragnar.

  4- Blade

  https://www.youtube.com/embed/kaU2A7KyOu4

  Yine beni etkileyen vampir filmlerinden bir tanesi. Çizgi romandan uyarlanmış ama oldukça etkili.

  Konusu: Blade, vampir dünyasının en korktuğu kahraman olan Blade’in hikayesini anlatıyor. Henüz annesinin kendisine hamile olduğu sırada, annesinin vampirler tarafından ısırılıp öldürülmesi, Blade’in onlar kadar güçlü olmasını sağlamış.. Üstelik gün ışığından da etkilenmiyor.

  Sahip olduğu güçleri, annesini öldüren bu ırkı ortadan kaldırmak için kullanmaya kendini adıyor, tabii bu sırada da vampirlerin hedefi haline geliyor. 1998 yapımı bu filmi izlemediyseniz mutlaka izleyin.

  Oyuncular: Wesley Snipes, Stephen Dorff, Kris Kristofferson

  5- Daybreakers

  https://www.youtube.com/embed/IGrpoxBlCNo

  Yine vampir filmleri arasında en beğenileni diyebilirim. 2009 yılında yayınlandı ve dizinin konusu 2019 yılında geçiyor. Bilim insanları yaşanan veba salgınına çare bulmak için mücadele ediyor.

  Bu salgın insanların vampir olmasına neden olmuş ve ölüm ile yaşlanmak giderek görülmeyen bir durum haline gelmiş durumda. Ancak insan sayısının bu kadar azalması nedeniyle vampirlerin beslenebilmesi de imkansız hale geliyor.

  Hayatta kalmayı başaran insanlar vampirleri iyileştirebilmek için organize olmanın peşine düşüyorlar. Bu amaçla kendisi de bir vampir olan hematolog Edward Dalton’ı kaçırıp ve tedaviyi bulması için gereken her şeyi yapmak için uğraşıyorlar.

  Oyuncular: Ethan Hawke, Willem Dafoe, Sam Neill

  6- Only Lovers Left Alive

  İzlenmesi Gereken En İyi Vampir Filmleri Hangileri?

  Konusu: Yüzyıllar boyu yaşamış olan Eve ve Adam, içinde bulundukları rutinin depresyonuna girmiş iki vampir sevgili olarak karşımıza çıkıyor. Adam, kendini müziğe adamış Detroit’te yaşayan müzisyen bir vampirken sevgilisi Eve, Fas’ta çok farklı bir yaşam sürüyor.

  Evei sevgilisi Adam’ı ziyaret etmeye gidiyor, iki sevgili başbaşa zaman geçireceklerini düşünürken Eve’in kızkardeşi Ava sürpriz bir ziyaret yapıyor. Adı beladan başka şey getirmeyen Ava, bir kez daha tarihi tekerrür ettirecek fırsatı buluyor ve işlerin karışmasına neden oluyor.

  Hem film hem de oyunculuk kalitesi yok yüksek.

  Oyuncular: Tilda Swinton, Tom Hiddleston, Mia Wasikowska

  7- Queen of the Damned

  İzlenmesi Gereken En İyi Vampir Filmleri Hangileri?

  En iyi vampir filmleri arasında. Konusu: Vampirlerin en bilineni olan Lestat, yüzyıllık uykusundan kalkıp yeniden dünyadaki yerini almaya karar veriyor.

  Dünyaya herkesin ilah olarak gördüğü bir rock yıldızı olarak gelen Lestat, bu sayede daha çok insanı kendi etkisi altına almayı başarıyor.

  İnsanlar müziğinin peşi sıra sürüklenirken Lestat’ın bu başarısı vampirler kraliçesi Akasha’yı da uyandırıyor. Kendi sessizliğinin de sona ermesi gerektiğine karar veren Akasha, buzullardan insan içine indiğinde dünyayı ateşe vermek için Lestat’ı da kullanmaya karar veriyor.

  Oyuncular: Aaliyah, Stuart Townsend, Marguerite Moreau

  8- Korku Gecesi

  İzlenmesi Gereken En İyi Vampir Filmleri Hangileri?

  Vampir filmleri korku dolu olsun istiyorsan Korku Gecesini öneririm. Netflix gibi platformda kolayca izleyebilirsin. Charlie Brewster lisede popüler bir öğrenci ve herkesin imrendiği seksi bir kız arkadaşı var.

  Charlie, kendisini çok sevmesine rağmen en yakın arkadaşı Ed’i bile ) umursamaz hale geliyor. Fakat sıradan bir insan gibi gözüken komşuları Jerry ile tanışması onun hayatını alt üst etmeye yetiyor.

  Başlarda harika biri imajı çizen Jerry'deki tuhaflığı ne annesine de arkadaşları fark ediyor. Charlie gitgide garip şeylere şahit oldukça, Jerry'nin kendi mahallelerinde av peşinde olan bir vampir olduğunu öğreniyor. Ama buna kimseyi inandıramıyor. Kendi imkanlarıyla vampirle savaşmaya başlıyor.

  Oyuncular: Anton Yelchin, Colin Farrell, Toni Collette, David Tennant.

  9- The Vampire Chronicles

  Yine benim bayılarak sevdiğim filmlerden bir tanesi. Konusu: Vampir olan Lestat, aileden soylu olan Louis’i ısırarak onun da vampir olmasına neden oluyor.

  İzlenmesi Gereken En İyi Vampir Filmleri Hangileri?

  Ancak Louis, bu durumu benimseyerek açlığını doyurmak için insanları öldürmek konusunda fazlasıyla tepkili.

  Sırf onun bu konudaki tavrını değiştirmek için küçük bir kızı da vampir haline getiriyor. Yakışıklı oyuncu Brad Pitt başrollerde oynuyor.

  Oyuncular: Brad Pitt, Tom Cruise, Antonio Banderas

  10- Underworld

  İzlemekten keyif aldığım vampir ve kurt adam filmi. Konusu: Vampirlerle kurt adamlar arasındaki mücadelenin ortasında Selene adındaki güzel bir kadın vampir savaşçısı var. Güzel savaşçı, Michael adındaki kurt adama aşık oluyor.

  İzlenmesi Gereken En İyi Vampir Filmleri Hangileri?

  Savaşın bitmesini isteseler de bunu başarabilmek çok mümkün olmuyor. Genç kadın, sevdiği adamı koruyabilmek için de başka bir savaş vermek zorunda kalıyor. Hem oyuncu kadrosu hem de film gerçekten çok başarılı.

  Oyuncular: Kate Beckinsale, Scott Speedman, Shane Brolly

  11- Cronos

  vampir filmleri en iyiler arasında. Filmde, yapıştığı kişiye gençlik ve güç aşılayan, örümcek şeklinde olan altın kapsülün aynı zamanda insan kanı içilmeden bastırılamayan bir açlık getirdiğini de farkeden Gris'in insandan vampire dönüşme süreci anlatılıyor. Değişik ve güzel bir vampir filmi.

  İzlenmesi Gereken En İyi Vampir Filmleri Hangileri?

  Oyuncular: Federico Luppi, Ron Perlman, Claudio Brook, Margarita Isabel.

  12- 30 Gün Gece

  Bu filmi vampir filmleri korku listesinize ekleyebilirsiniz. Oldukça ürpertici ve etkileyici bir film. Konusu: Alaska'nın ücra bir köşesindeki Barrow kasabası her kış, 30 gün boyunca, zifiri karanlığa gömülüyor.

  Çoğu kasaba sakini güneye yöneldiği için hüzünlü bir dönem olarak biliniyor. Ama hiç beklenmedik bir şekilde bu kış, ortaya gizemli bir grup çıkıyor.

  İzlenmesi Gereken En İyi Vampir Filmleri Hangileri?

  Bu grup, kasabada kalan insanlarla beslenmek için son bulmayan bu karanlıktan faydalanmayı bekliyorlar.

  Oyuncular: Josh Hartnett, Melissa George, Danny Huston, Ben Foster.

  13- Bir Vampir Hikayesi

  İzlediğim ve beğendiğim vampir filmleri arasında. Clara ve kızı Eleanor 200 yıldır insan kanıyla hayatta kalan vampirlerdir. Fakat kimse onların anne-kız olduğunu bilmiyor benzerlikleri ve güzellikleriyle kendilerini iki kız kardeş olarak tanıtıyorlar.

  İzlenmesi Gereken En İyi Vampir Filmleri Hangileri?

  Clara geçmişe takılıp kalmadan sadece geleceği düşünerek yaşamak isterken, Eleanor oradan oraya sürüklenmekten, kaçmaktan sıkılmış; artık bir yerde yerleşerek yaşamak istiyor. İki kişinin öldürüldüğü bir cinayet ortaya çıktıktan sonra çareyi taşrada bir İngiliz kasabasına kaçmakta buluyorlar.

  Clara bu arada yalnızlık çeken Noel adında genç bir adamla tanışırken, Eleanor da Frank ile dost olup ona sırrını açıyor. Ama bu gizemli halleri daha birçok kişinin dikkatini çekiyor.

  Oyuncular: Saoirse Ronan, Gemma Arterton, Caleb Landry Jones, Sam Riley.

  14- Vampir Cehennemi

  Korku dolu vampir filmi istiyorsanız mutlaka izleyin. Konusu: Yeni Cennet adlı kurtarılmış bölgedeki evi yok edilen Martin’in hayatını izliyoruz. Bu genç Amerika'nın bataklıklarında yalnız başına kalmış.

  Evini yok edenler ise yeniden canlandırılmış bir vampir kardeşliği ve liderleridir. Martin'in hayatta kalabilmek için güvenebileceği tek şey akıl hocası ve efsanevi vampir avcısı Mister’dır.

  İzlenmesi Gereken En İyi Vampir Filmleri Hangileri?

  Martin, tek başına intikam peşine düşüyor ama bunun için Mister’ı bulması gerekiyor.

  Oyuncular: Nick Damici, Connor Paolo, Michael Cerveris, Danielle Harris.

  15- The Addiction

  Bir gün okul çıkışı evine dönerken dişi bir vampir tarafindan ısırılan gencin hayatını izliyoruz. Isırıldıktan sonra olaylar gelişiyor. Alışılagelmiş vampir filmlerinden biraz farklı. Bu filmde bütün duyguları yaşıyorsunuz.

  1995 senesinde yayınlanmış ve neredeyse 26 senelik bir film.

  16- Dracula: Başlangıç

  Konusu: 5 yy'da Transilvanya toprakları III. Vlad ve eşi Mirena’nın yönetimi altında.. Ülkelerini gitgide büyüyen Osmanlı tehdidine karşı ezdirmeden, barış içerisinde yaşatmak isterken beklenmedik bir tehdit ile karşılaşıyorlar. Zira Osmanlı İmparatoru Sultan II. Mehmed, Eflak’tan Vlad’ın oğlu Ingeras’ın da aralarında olduğu 1000 erkek çocuğun alınarak Osmanlı ordusunda asker olmalarını istiyor.

  Vlad hayati bir karar aşamasına gelir. Ya oğlunu ve halkını sultana verecektir veya Türkleri yenmek için bir canavardan destek alarak, ruhunu şeytana satacaktır. Evet Türkler de geçiyor as bayrakları as as!

  İzlenmesi Gereken En İyi Vampir Filmleri Hangileri?

  Broken Tooth dağında pazarlık yaptığı şeytan ona hiçbir insanoğlunda olmayan bir gücü bahşediyor ve Vlad'ı artık vampir olarak izliyoruz.

  Oyuncular: Luke Evans, Sarah Gadon, Dominic Cooper, Samantha Barks.

  17- Karanlık Gölgeler

  Hem komik hem de fantastik bir vampir filmi. Konusu: Zengin ve çapkın vampir Barnabas Collins'in cadılar, hayaletler ve canavarlarla dolu karanlık dünyasını izliyoruz.

  Barnabas muhteşem bir hayat sürerken, kıskanç bir cadı tarafından lanetlenerek kontluğu elinden alınıyor ve 200 yıl kadar toprak altında, tabutta kilitli kalıyor.. 1972 yılında kopan bir fırtına onun da tabutunu yeraltından çıkartıyor ve meraklı köylüler sayesinde artık özgür bir vampir haline geliyor.

  İzlenmesi Gereken En İyi Vampir Filmleri Hangileri?

  Makamını ve intikamını almak için yaşadığı malikaneye geri dönen Barnabas, bildiği, tanıdığı her şeyin, içinde yaşadığı zamanın değiştiğini görüyor. Yeni ailesine ve hayatına uyum sağlamaya çalışırken aklındaki tek hedef onu lanetleyen cadıdan intikamını almak oluyor.

  Oyuncular: Johnny Depp, Michelle Pfeiffer, Helena Bonham Carter, Eva Green.

  18- Vampirler

  Yine gelmiş geçmiş en iyi vampir filmleri arasında. Vatikan kilisesi tarafından finanse edilip yetiştirilen bir vampir avlama takımında çalışan vampir avcılarından biri olan Jack Crow, yeni görev için New Mexico şehrinin ortasında terk edilmiş evlerden birine gidiyor. Ortağı Montana ile görevi başarıyla yürüten Crow bu esnada vampir çetesinin lideri Valek tarafından teşhis ediliyor.

  İzlenmesi Gereken En İyi Vampir Filmleri Hangileri?

  İntikam arzusuyla dolup taşan Valek kendi soyuna yapılanların intikamını almak için Crow'un peşine düşüyor, çaresiz Crow ise elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor.

  Oyuncular: James Woods, Daniel Baldwin, Sheryl Lee, Thomas Ian Griffith.

  19- Van Helsing

  2016 yılında yayınlanan film oldukça ilgi görmüştü. Konusu: Her şey bir rüya ile başlıyor. Vanessa Helsing rüyasında dünyanın sonunun nasıl olacağını gördüğünde bunun bir kabus olduğunu düşünüyor ancak gördükleri tek tek gerçekleşmeye başlıyor.

  Vampirler dünyayı istila etmeye hazırlanıyor. Onları durdurabilecek tek kişi ise kendisi. Kanından gelen üstün güçleri ve yetenekleriyle vampirlerin korkulu rüyası haline geliyor.

  İzlenmesi Gereken En İyi Vampir Filmleri Hangileri?

  Ben çok severek izlemiştim, eminim beğenirsiniz.

  Oyuncular: Hugh Jackman, Kate Beckinsale, Richard Roxburgh, Will Kemp.

  Linkte en iyi köpekbalığı filmleri listesini de ulaşabilirsin.

  • En önemli iki tanesini yazmamışsın onlarıda ben yazdım

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

33 37
 • Queen of the damned

 • Komedi sevenler için What We Do in the Shadows

  İzlenmesi Gereken En İyi Vampir Filmleri Hangileri?
 • Alaca karanlık

 • Alacakaranlık

 • underworld

 • underworld... tek geçerim

  • ++++

  • Kaçıncı ayakta ?

 • the mortal instruments

 • Ben bir tek Alacakaranlık serisini izledim 😁 izlemesen de bir şey kaybetmezsin bence

 • bir tane dizi var film tadında tavsiye ederim teen wolf

  • Son bölüme geldim yeni bölümü bekliyorum '^^

  • ovv! aynı şekilde

 • warm bodies

 • The vampire diaries ve the orjinal dizilerini izle. Bol bol vampir cadı kurt adam mevcut zaten

 • Profil resmim Wampire Hunter ;))

 • bence sen gel teen wolf izle
  ben izledim bayildim 4. sezonun cikmasini bekliyom iste

  • 4. Sezon çıktı zaten 2. bölüm cıkıcak hatta :)

  • hadi beee bana link atsana hangi siteden izliyosu

 • vampir konusunda en başarılı filmler, Vanhelsing, blade ve karanlıklar ülkesi serisi. bunların dışındaki tüm filmler berbat. vakit kaybından başka bir şey değil

 • Day Watch ve Night Watch filmleri. Muhteşem filmler.

 • Vampirle görüşme.

  İzlemediysen kesin izle.

 • Abraham Lincoln:Vampir Avcısı

  30 Gün 30 Gece

  Diriliş: Vampir Avcısı

  daha çok var ama şuan aklıma gelmiyor. aklıma geldikçe yazarım

 • ben korkuyorum o yuzden hıc bılmıom ama bosver vampırı babam ve oglumu ızle agla bıraz benım oglum yok neye agladım bılmıom ama agladım baya

 • Angel, buffy gibi dizi filmleri takip et.o_O

 • blade serisi, vampirle görüşme ve alacakaranlık olabilir. heh bu arada van helsing de tercihimdir..

 • Daha Fazla (50)