Netflix'te nasıl film indirilir? Sınır var mı? Ekstra ücretli mi?

Metro gibi internet çekmeyen yerlerde Netflix film ve dizilerini izlemek istiyorum. Aslında telefonuma veya bilgisayarıma indirip izleyebilirim ama bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum. Netflix’te film indirmek ücretli mi, ekstra ücret var mı? Uzun yolculuklarda da izleyebilmek istiyorum, Netflix’te indirme sınırı var mı? Bir türlü işin içinden çıkamıyorum. Netflix’te pc'ye nasıl film indirilir, yardım eder misiniz?
1 1

Çok Süper Cevap

 • Netflix’te Film İndirmek Mümkün mü?

  Öncelikle Netflix film indirmeye izin veren bir firma. Netflix üzerinden yayınlanan birçok film ve diziyi PC, telefon ve tablet gibi cihazlara indirip daha sonra izlemek mümkün ve ekstra bir ücrete tabi değil. Ama bunu yapabilmek için şartların tamam olması gerekiyor.

  • Etkin bir Netflix hesabının olması: Netflix’ten içerik indirmek için her şeyden önce aktif durumda bulunan bir Netflix hesabınızın olması gerekiyor. Aktivasyon işlemi tamamlanmamış veya ödemesi yapılmamış bir hesap üzerinden Netflix’ten film indirmek maalesef mümkün değil.
  • İnternet bağlantısı: Film indirme işlemini yapabilmek için cihazın internete bağlı olması lazım. Hatta Netflix filmleri görsel olarak hacimli olduğu için iyi bir internet bağlantısı olmasını tavsiye ederim. Zayıf bir internet bağlantısı ile bir dizinin tüm sezonunu indirmek birkaç saat sürebilir.
  • Netflix uygulaması: Film veya dizi izlemek istediğiniz cihazda Netflix uygulamasının son sürümünün yüklü olması gerekiyor. iPhone ve iPad kullanıcıları için iOS 9.0 ve sonrası sürümler, Android cihaz kullananlar için Android 4.4.2 ve sonrası sürümler, Windows kullananlar için ise Sürüm 1607 yüklü olmalı.
  Netflix
  Netflix

  Netflix’te PC'ye, Telefona ve Tablete Nasıl Film İndirilir?

  Netflix’ten film ve dizi indirmek için öncelikle cihazınızdaki Netflix uygulamasını açın. Uygulamaya sahip değilseniz indirin ve giriş yapın. Ardından aşağıdaki sıralamayı takip edin:

  • Netflix’teki filmler hacimli ve çok fazla internet kullanan yapımlardır. Mümkünse indirmeden önce Wi-Fi’a bağlanın.
  • İndirmek ve çevrimdışı izlemek istediğiniz dizi veya filmi seçin.
  • Dizinin sol alt köşesinde sırasıyla “Listeye ekle”, “Puan ver” ve “İndir” butonlarını göreceksiniz.
  • İndir’e tıkladığınızda film inmeye başlayacaktır. Bu esnada indirmek istediğiniz diğer film ve dizilere de aynı işlemi uygulayabilirsiniz.
  • Netflix’ten film indirme tamamlandığında menü kısmındaki “İndirilenler” sekmesinden içeriklere ulaşabilirsiniz.
  • İzlediğiniz dizi ve filmleri daha sonra sağ taraflarında bulunan cihaz ikonuna tıklayıp “indirilen videoyu sil” diyerek cihazınızdan kaldırabilirsiniz.

  Netflix’te İndirilen Filmler Kaç Gün Kalıyor?

  Netflix’te indirilen bir film veya dizinin saklanma süresi lisansına göre değişkenlik gösterir. Dolayısıyla izlemek istediğiniz filme göre değişebilir. Süresinin dolmasına 7 günden az zaman kalmış olan içeriklerde, İndirilenler sayfasında kalan izleme süresi gösterilir. Bazı içeriklerde ise izleme süresi oynat tuşuna basılan ilk andan itibaren 48 saattir. Ancak indirdiğiniz bir içeriğin izlenme süresi geçse bile üzülmeyin; cihazınızdan kaldırıp, tekrar yükleyerek sorunu çözebilirsiniz.

  Netflix
  Netflix

  Netflix’te İndirme Sınırı Var mı?

  Evet, Netflix’te film indirme sınırı var. Hesap türüne göre, hesabınızdaki her bir cihaz için tek seferde en fazla 100 tane içerik indirilebilir. Netflix’te üç tür hesap vardır: Temel, Standart ve Özel. Temel hesaplarda tek bir cihaz aktive edilebilir ve tek seferde ancak 100 içerik indirilebilir. Standart hesaplarda cihaz sayısı 2, tek seferde indirilebilir içerik sayısı 200; özel hesaplarda cihaz sayısı 4 ve tek seferde indirilebilir içerik sayısı 400’dür.

  Netflix’te Her Film İndirilebilir mi?

  Maalesef hayır. Netflix’in film indirme politikası tamamen yapılan anlaşmalara ve lisanslara bağlıdır. Bazı filmlerin sadece gösterim hakkı alınırken, bazılarında ise indirilme hakkı da Netflix’e aittir. Netflix’in orijinal yapımlarının ise hemen hepsi indirilebilir içeriklerdir. Hangi film ve dizilerin indirilebildiğine ise yine Netflix uygulaması üzerinden “İndirilebilir İçerik” sekmesi ile ulaşabilirsiniz.

  Ayrıca bkz: Bedava Exxen İzleme Sitesi

  Sorularının yanıtını detaylı bir şekilde verdim. İyi seyirler. :)

En İyi Kız Görüşü

 • Sınır yok, ekstra ücretli değil. Her filmin altında indir diye buton var... Çok uzun sürüyor ama bir de netflix üyeliğin bittiğinde filmler de siliniyor.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

4 13
 • İndirebilirsin extra ücret almaz her filmde indirme seçeneği olmuyor olanlarda da sağ üstte indirme butonu bulunuyor genellikle.

 • Telefonuna indir istediğin filmi bul ve indir internetten yiyo zaten.

 • Torrentten indir

 • Pcye indirilmiyor bildiğim kadarıylakendi içinde data ediyor ve İnternetsiz dizi ve filmleri izleyebiliyorsun

  • Herhangi bir ücret söz konusu değil bu yüzden

 • Hiç denemedim

 • Giriş yapıyorsun telefondan.
  Sonra indirmek istediğin bölümü açıp indir diyorsun. Zaten gösteriyor.

 • İndirilenler de zaten süreli oluyor.