Netflix'teki En Güzel Kore Dizileri Hangileri?

Arkadaşlar Netflix'te izleyebileceğim kore dizisi önerebilecek olan var mı?
0 1

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Netflix'teki En İyi Kore Dizileri Hangileri?

  Ben de senin gibi Kore dizisi düşkünüyüm. Aşağıdaki dizileri önerebilirim.

  1- Hello, My Twenties (2016)

  Eğer eğlenceli bir gençlik dizisi arıyorsanız Netflix’te yer alan Hello, My Twenties dizisini öneririm.. Birbirlerinden çok farklı karakterlere sahip beş kıza odaklanıyor. Üniversiteye yeni başlayan bu kızlar, Belle Epoque isimli bir daireye taşınıyorlar. Aralarındaki farklılıklara rağmen beraber yaşamaya başlayan bu kızlar, yirmili yaşlarında yaşadıkları, hataları ve aşkları derinden bize anlatıyor.

  Hello, My Twenties
  Hello, My Twenties

  2- Signal (2016)

  Bilim kurgu ile karışık bir suç dizisi Signal, zamanın ötesinden birbirine uzanan iki dedektifi anlatıyor. Biri 2015 yılında diğeri de 1989 yılında yaşayan iki dedektif, gizemli bir şekilde bir telsiz bağlantısı üzerinden birbirleri ile iletişime geçmeye başlıyor. İkili, bu sıra dışı durumu suçlular ile savaşmak için kullanmaya karar veriyor. En iyi Netflix Kore dizileri arasında.

  Signal
  Signal

  3. A Korean Odyssey (2017)

  Eğer fantastik yapımları seviyorsanız bunu öneririm.. Bu Kore dizisi, Çin yapımı Journey To The West’ten uyarlanmış ve Son oh Gong’un cezalı olarak dünyaya gönderilmesi ile başlıyor. Son oh Gong’un aslında burada cezasını çekmesi ve bir dağa hapsolması gerekiyor ancak dünyada hayaletleri görebilen bir kız tarafından fark edilince kurtuluyor. Kızın onu kurtarmasına karşılık Gong, her adını söylediğinde kıza yardım edeceğine dair söz verse de hileci kişiliği bu sözünden dönüyor.

  A Korean Odyssey
  A Korean Odyssey

  4- The Legend of the Blue Sea

  Kore dizileri arasında yer alan Legend Of The Blue Sea, İki farklı zamandan iki insanın bir araya geliş hikayesini anlatıyor. Geçmişten gelen bir deniz kızı, beklenmedik şekilde kendisini günümüz Seoul’ünde buluyor. Burada önce insan olmayı daha sonra da modern zamanın şartlarına uyum sağlamayı öğrenmesi gerekiyor. Daha sonra ona yardımcı olacak biriyle tanışıyor. Ama bu tanıştığı kişi dünya üzerinde büyük bir dolandırıcı :D Üstelik bu kişinin kızın geçmişi ile de gizemli bağlantıları var. Her şeyi açığa kavuşturmak ve deniz kızını kendi zamanına göndermek için mecbur beraber çalışmaya başlıyorlar.

  The Legend of the Blue Sea
  The Legend of the Blue Sea

  5- Strong Girl Bong-soon (2017)

  netflix kore dizi önerileri listeme devam ediyorum. Hem eğlenceli hem de çok güzel bir Kore dizisi. Dizinin adından anlayacağınız üzere Bong-soon oldukça güçlü bir kız. Öyle bildiğiniz güçlerden değil, tamamen insan üstü güçlerden bahsediyorum. Bong-soon’un özel güçleri var ve bunlar kızımızı neredeyse tamamen yenilmez yapıyor. Genç kız, özel güçlerinden pek kimseye bahsetmese de şu anki işini, patronunun bu güçlerini fark etmiş. Özel korumalık görevi üstlenen Bong-soon, fiziksel olarak oldukça güçlü olsa da duygusal olarak kendisini zorlayacak bir aşk üçgenin içine giriyor.

  Strong Girl Bong-soon
  Strong Girl Bong-soon

  6- Good Doctor (2013)

  Netflix Kore dizisi Good Doctor da ülkemizde Mucize Doktor olarak bilinen dizinin orijinal hali. Dizi, Savant sendromuna sahip bir cerrahı konu ediniyor. Sendromun etkisi ile hastalar genel anlamda yaşıtlarından daha geride zihinsel beceri sergileseler de zaman zaman spesifik bir alanda çok üst düzeyde başarı gösterebiliyorlar. Başroldeki cerrah da işte tam olarak böyle biri. Hayat onun için birçok alanda oldukça zor olsa da mesleğinde üstün başarıya sahip. Mucize doktor izleyenler bilir. Onu severek izleyenler, buyurun dizinin orijinal hali burada.

  Good Doctor
  Good Doctor

  7- Stranger (2017)

  Dizide bir dedektif ve bir savcının derin siyasal bağlantıları da beraberinde getiren bir cinayeti araştırmasını izliyoruz. Savcı, geçirdiği bir kaza sonucu empati yeteneğini kaybediyor. Bunun mesleğine ve verdiği kararlara etkisini kestiremiyor. Dedektif ise yalnızca adaletin yerini bulmasını istiyor. Bu ikili, adalet peşinde gizemli cinayeti araştırırken arka planda siyasal yozlaşma göndermeleri de oldukça fazla işleniyor. Son derece sürükleyici bir hikayesi var.

  Stranger
  Stranger

  8- Oh My Venus (2015)

  Netflix Kore dizileri listeme eğlenceli bir başka romantik komediyle devam ediyorum. Dizi, aslında hayatı bir çoğumuz gibi aynı rutine sıkışıp kalmış bir avukatı anlatıyor. Baş karakterimizin oldukça stresli bir iş hayatı var. Düzenli uyku diye bir şeye ne zaman sahip olduğunu bile hatırlamıyor. Beslenmesine dikkat etmediği için kiloların ona dönüşü birçok insana olmadığı kadar sert oluyor. Tam 15 yıldır beraber olduğu sevgilisi kilo aldıktan sonra onu terk ediyor! Ne kadar tanıdık bir erkek modeli… Kızımız, bir yandan stresli iş hayatında tutunmaya çalışırken bir yandan da bu ani terk edilişi atlatmaya çalışıyor. Üstelik kilo vermeye de kararlı. Birtakım profesyonel destek alarak kararını yerine getirmeye çalışıyor. Çok eğlenceli ve güzel bir dizi, izlemenizi tavsiye ederim.

  Oh My Venus
  Oh My Venus

  9- Her Private Life (2019)

  Prestijli bir mesleği olan, işinde iyi ve sorumluluk sahibi bir genç kadının hayatını izliyoruz. Mesai saatleri dışında o büyük bir K-Pop fanı. Sevdiği sanatçı ile ilgili her türlü etkinliğe katılıyor ve hayran topluluklarında aktif rol alıyor. Hatta, oldukça büyük bir fan sayfasının da yöneticisi! Ancak onun bu ikili yaşantısından profesyonel hayatından kimsenin haberi yok. Ta ki müzeye yeni bir müdür atanana kadar. Müdür, Sung Duk-mi’nin bu ikili yaşantısından ve garip hayranlığından haberdar olduğunda bir anda ilişkileri farklı bir boyut kazanıyor. Müdür Sung-Duk mi’yi çekici bulsa da, genç kadının yoğun iş hayatı ve herkesten sır gibi sakladığı fan sayfası aktiviteleri arasında aşka ne yazik ki zaman ayıramıyor. Fazla spoiler vermeden en iyisi siz açıp izleyin.

  Her Private Life
  Her Private Life

  10- Crash Landing On You

  Dram ve romantizmi bir arada barındıran bir Netflix Güney Kore dizisi. Dizi, Güney Koreli Yoon Se-ri’nin bir paraşüt kazası sonucu gözünü bambaşka bir yerde açması ile başlıyor. Yanlışlıkla Kuzey Kore sınırına giren Yoon Se-ri, kazadan sonra yolunu bulmaya çalışırken Kuzey Koreli asker Ri Jeong Hyeok ile karşılaşıyor.. İkili arasındaki ilişki hızla aşka dönerken iki ülke arasındaki aşılmaz duvarlar ilişkilerini büyük bir çıkmaza sokuyor.

  Crash Landing On You
  Crash Landing On You

  Ayrıca bkz:

  • Teşekkürler bende izleyecek dizi arıyordum < 33

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

5 2
 • Healer
  Vagabond
  My love from the star

 • Korelilerin herşeyi güzel

 • Kore dizileri izlemiyorum maalesef.

 • Bırakın Kore’yi Netflix’i Kanal 7 Bir garip aşk izleyin.

  • Rabbbaaaveeee

 • Remember, pretty ugly

 • Mistik küreli bi dizi vardı adını tam hatırlamıyorum 'O' ile başlıyordu

 • Eskisi gibi düzgün şeyler yok