Okunması gereken en iyi korku kitapları hangileri?

Korku kitabı almak istiyorum. Okunması gereken en iyi korku kitapları hangileri? Korku kitabı önerir misiniz?
Okunması gereken en iyi korku kitapları hangileri?
2 0

Çok Süper Cevap

 • İnsanın bebekliğinden itibaren başlayan korku duygusu, aslında kendini tehdit altında hissetmesiyle ortaya çıkıyor. İrade veya mantıkla kontrol altına alınamayan bu his, aslında son derece sağlıklı; çünkü insanın kendini savunabilmesine olanak tanıyor. Ancak korku hissi bazılarımız için anlaşılamayan bir cazibe demek.

  Filmler ve kitaplarla besledikleri bu hisse karşı koyamıyor, sürekli yeniden deneyimlemek istiyorlar. En iyi korku kitapları da bu sebeple milyonlar satıp rekorlar kırıyor. Peki, en iyi korku kitapları hangileri? Hangi yazarları bu işin ehli? Dünyada ve ülkemizde korku kitapları denince akla kimler geliyor? Tüm bu soruların yanıtını aşağıda görebilirsiniz.

  En İyi Yerli Korku Kitapları Hangileri?

  Türk korku kitapları 1920’lerin sonundan günümüze kadar pek çok zamanda yazılmış ve okunmuş. Türk Edebiyat tarihinde güçlü bir konumda bulunan en korkutucu kitaplar arasında Drakula İstanbul’da, Bahar Hikayeleri, Romantik Korku, Muska, Deccal, Karanlığın Gözleri, Hayalet Kitap, Sırıtkan Kırmızı Ay, Kıyamet Sirki, Kızıl Vaiz, Kar Kuyusu gibi farklı eserleri saymak mümkün. İşte, içlerinden bazıları ve konuları:

  1. Romantik Korku

  Okunması gereken en iyi korku kitapları hangileri?

  2022 yılında basılan bu kitap, Hakan Bıçakçı’nın kaleminden çıkıyor. Diğer pek çok korku kitabının aksine Bıçakçı, bu kitapta doğaüstü varlıklar aracılığıyla değil, günlük hayatın içindeki detaylarla vermiş korkuyu. Kitabı okuyanlar, kendi beyinlerinde yarattıkları görsellerle zihinlerinin karanlık tarafına doğru bir gezintiye çıkıyor. Malum, insan beyni hala pek çok yönüyle büyük bir sır. Hal böyle olunca zihindeki o karanlık taraflar pek de tekin olmuyor.

  2. Muska

  Okunması gereken en iyi korku kitapları hangileri?

  Sadık Yemni, Türk toplumunu iyi gözlemleyen, insanların alışkanlıklarını ve tabularını iyi bilen bir yazar. Müslümanların, doğduğu andan itibaren din üzerinden korkutulduğunun farkında olduğu için de kitaplarında din vurgusunu sıkça kullanıyor. Muska, Öte Yer ve Yatır kitaplarının birincisi. Yani aslında bir seri içindeki ilk kitap. Bu kitapta başrolde Sarp isimli kimya meraklısı bir delikanlının, bu dünya ve diğer dünyayla yolunun nasıl kesiştiği anlatılıyor. Kitabın dili oldukça eğlenceli olsa da işin içine cinler, iblisler girince tüyleriniz diken diken oluveriyor.

  3. Karanlığın Gözleri

  Okunması gereken en iyi korku kitapları hangileri?

  Karanlığın Gözleri 1991 yılında Levent Aslan tarafından kaleme alınmış. Kitaptaki baş karakter Selim ve onun arkadaşı Hasan. Selim, genç bir dedektif ve işi gereği birçok vakayı araştırmakla görevli. İki arkadaş, olayları incelemeye başladığında kendilerini sırda dışı serüvenlerin, akıl almaz ritüellerin ortasında bulur. Karanlığın Gözleri, harika fantastik ögelerle donatılmış son derece akıcı bir dile sahip. Gece uyuyamayacağınızı bilseniz de olayların perde arkasını öğrenmek için can atıyorsunuz.

  En İyi Yabancı Korku Kitapları Hangileri?

  Türk edebiyatındaki örneklerin ardından dünyanın en iyi korku kitaplarına değinecek olursak Stephen King’in eserlerini ilk sıraya alabiliriz. Yazarın kitaplarının pek çoğu beyaz perdeye de uyarlanmış. Stephen King’in ve diğer en iyi korku yazarlarının kaleminden çıkmış en iyi korku kitaplarından en sevilenler ise şöyle:

  1. Hayvan Mezarlığı

  Okunması gereken en iyi korku kitapları hangileri?

  Kitabın yazarı Stephen King. Kitap, beyaz perdeye de uyarlanmış ve milyonlarca kişi tarafından beğeniyle - ve korkuyla - seyredilmiş. Kitap, bir ailenin yaşadığı üzücü bir olay sonrası sakin bir kasabaya taşınmasıyla başlıyor. Küçük bir kızları olan bu ailenin bir de kedisi var. Kasabaya taşınmalarının hemen ardından kedi kayboluyor ve kısa süre sonra kedinin öldüğü anlaşılıyor. Kediyi hayvan mezarlığı yerine bir Kızılderili mezarlığına gömen ailenin başına gelen felaketler o saatten sonra durulmuyor. Hayvan Mezarlığı, sizi gerilim dolu bir maceraya sürükleyecek.

  2. Deliliğin Dağlarında

  Okunması gereken en iyi korku kitapları hangileri?

  En iyi yabancı korku kitapları listemizde ikinci sırada yer alan Deliliğin Dağları, H. P Lovecraft tarafından kaleme alınmış. Ölü kıta olarak adlandırılan Antarktika’da keşif yapmakla görevli ekibin başına gelenleri anlatan eserin kapağını kapattığınızda korku hissinizi sorgulayacaksınız.

  3. Kafes

  Okunması gereken en iyi korku kitapları hangileri?

  Kafes, kıyamet sonrası dünyayı anlatan distopik bir korku kitabı. Dünya korkunç bir varlık tarafından istila ediliyor ve insanlar canını kurtarmak için savaş veriyor. Kitabın baş kahramanı Malorie ve ailesi, herkesten uzak bir evde yaşarken kendilerini daha güvenli bir yere taşımak ister. Yolculukları bilinmeyenlerle doludur. Tüyler ürperten bu kitap, soğukkanlı anlatımıyla gerilim dozunu artırıyor.

En İyi Kız Görüşü

 • Korku kitabı diyince aklıma Stephan King geliyor nedense
  Ama en çok beğendiğim korku yazarı diyemem çünkü çok fazla korku türü okumadım.
  Kütüphaneden alıp okuyup adamın karşısında anıden beliren ve ona saldırmaya çalışan birinin olduğu bir kitap vardı. O sahneyi hatırlayabiliyorum hala. Muhtmelen bir gri hapis odasıydı dar arada bir maşa vardı ve saldırgan adam masanın diğer ucunda karakter de öbür tarafındaydı. Saldırgan da ona saldırmak için hamleler yapıyordu niye hatırlıyorsam..
  Ayrıca
  Tess gerritsen'de doktor olduğundan herhalde hep kanlı, bıçaklı, bedenli kitaplar yazıyor.
  Korkuya girer mi bilmem ama gerilim ve merakı amaçladığını gözlemlemek mümkün.
  Bu yüzden
  Yazarları hatırlasam da kitaplar kesin alın okuyun denilecek kitaplar değildi maalesef
  Yine de çok öner derseniz
  Stephan King---yaratık
  Tess Gerritsen-İkiz bedenler
  Eh.

  • Bu iyi sanırsam Paket (Sebastian Fitzek)

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

4 3
 • Stephen King kitapları tabi kiii.

 • Yerli yazar istiyosan Ali çiğdem'in armageddon kitabı var , ilk kısmı sıkıcı ama 2. Kısmı baya güzel.


  Şafak güçlü'nün karabasan kitabı da güzel

 • jennifer mcmahone kitaplarını öneririm

 • Stephen King geceleri ışıklar açıkken uyuyabilen bir insanmış onun kitapları tabii ki de

 • Edgar Allan Poe'nun yazdiği hikayeler

 • Doktor uyku ya da medyum bunlar iyi

 • O stephen king