Oyuncu Karakteri ile Dizi Kıyafetinin İlgisi Var Mı?

Oyunculara kıyafet seçecekleri zaman karakterin kendi özelliğine göre mi kıyafet seçiyorlar yoksa markaların direktiflerine göre mi bir yol izliyorlar?
1 0

En İyi Erkek Görüşü

  • Oyuncu Karakteri ile Dizi Kıyafetinin İlgisi Var Mı?

    Dizi senaryosu ile tabii ki kullanılan kıyafetlerin de bir ilgisi oluyor. Örneğin, daha çok gerilim ve mafya varî tarzdaki dizilerinde oyuncular genellikle koyu renkler ve ağır kombinler tercih ediyor. Özellikle erkek oyuncular her daim takım elbise ile izleyenlerin karşısına çıkıyor. Buna karşın gençlik dizisi ya da romantik komedi tarzındaki diziler çok dana dinamik stillerden doluşan dizi kıyafetleri tercih ediyor. Örnek vermek gerekirse, Kanal D dizi kıyafetleri konusunda son derece dinamik seçimler ile sponsor olan ünlü markalara sahipken, yayınlandığı ilk günden beri tabiri caizse nefes almadan izlenen dizisi Poyraz Karayel dizi kıyafetleri bakımından daha çok takım elbiseli erkek oyuncular ile dikkat çekiyor. Benzer şekilde ilgi ile takip edilen Show TV'deki Çukur dizi kıyafetleri ile bazı oyuncuların tamamen klasik ve koyu renk kıyafetleri tercih eden bir dizi olarak karşımıza çıkıyor.

    Oyuncu Karakteri ile Dizi Kıyafetinin İlgisi Var Mı?

    Buna karşın komedi odaklı TV dizilerinde çok daha renkli dizi kıyafetleri ile abartılı aksesuar ve ayakkabı seçimleri yapılıyor. Benzer şekilde romantik komedi tadında ilerleyen dizilerde de nispeten dizi kıyafetleri daha canlı renklerden seçiliyor. Özellikle oyuncunun dizideki rolü ve karakter yapısı analiz edilerek seçilen stil ve kombin tercihleri, verilmek istenen senaryo ile paralel ilerliyor. Örneğin, son zamanlarında Fox TV'nin ilgiyle takip edilen ve sevilen dizilerinden biri olan No309 dizi kıyafetleri bakımından izleyicilerin epey takibe aldığı yapımlardan biri olarak biliniyor. Romantik komedi olarak ilerleyen dizinin başrol oyuncuları olan Lale ve Onur karakteri daha çok fresh ve renkli kombin tercihleri yapıyor. Güzelliği ve tarzı ile çok beğenilen Lale, kıyafet seçimlerinde Mango, Defacto, Nocturne, Trendyol Milla, Forever New, Boyner ve Koton gibi ulaşılabilir markaları tercih ediyor. Buna karşın Onur karakteri ise yine canlı renklerden oluşan spor giyim tarzı için Zara, Network, Koton, Defacto, Avva, Kiğılı gibi erkek modasına yön veren markaların tasarımlarından yana seçimini kullanıyor.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 0
  • Sanmıyorum