Red Flag Ne Demek?

Sosyal medyada red flag yazılarını çok görüyorum. Bu ne demek?

Red Flag Ne Demek?
0 0

Çok Süper Cevap

 • Sosyal Medyada Red Flag Ne Demek?

  Kırmızı bayrak temelde bir uyarı işaretidir. Sosyal medyada kırmızı bayrak gördüğünüzde kişi veya hesap konusunda dikkatli olmanız gerektiği anlamına gelir. Bunun nedeni, kişinin veya hesabın şüpheli etkinlik nedeniyle işaretlenmiş olmasıdır. Örneğin, sosyal medyada sürekli olarak pahalı arabaları ve tasarımcı kıyafetleriyle fotoğraflarını yayınlayan birini görürseniz, bu bir kırmızı bayraktır. İnsanları etkilemeye çalıştıklarının ve göründükleri kadar zengin olmadıklarının bir işareti olabilir.

  Kırmızı bayrağa başka bir örnek, birinin sürekli hayatından ne kadar mutsuz olduklarından bahsetmesidir. Bu, başkalarından ilgi ve sempati beklediklerinin bir işareti olabilir. Kırmızı bir bayrak görürseniz, onu ciddiye almanız önemlidir. Sosyal medyadaki kırmızı bayrağın bir başka yorumu da, basitçe birisine güvenilmemesi gerektiğinin bir işareti olduğudur.

  Red Flag İlişki Ne Demek?

  "Kırmızı bayrak" ilişkisi, ilişkinin sağlıklı olmadığına veya başının belaya girebileceğine dair işaretlerin olduğu bir ilişkidir. Bu uyarı işaretleri, sürekli olarak eleştirel veya olumsuz olan bir partnerden fiziksel olarak taciz eden bir partnere kadar her şey olabilir. Sürekli yumurta kabuğu üzerinde yürüyormuş gibi hissettiğiniz bir ilişki içindeyseniz veya sürekli olarak eşinizin ne yapacağı veya ne söyleyeceği konusunda endişeleniyorsanız, bir adım geri atıp durumu yeniden değerlendirmenin zamanı gelmiştir. Pek çok farklı türde kırmızı bayrak ilişkisi vardır, ancak en yaygın olanlardan bazıları şunlardır:

  • Eşiniz, sevgiliniz sizi aşırı derecede eleştiriyor: Partneriniz her zaman sizde kusur buluyorsa, bu bir kırmızı bayraktır.
  • Eşiniz, sevgiliniz sahiplenici ve kontrolcü: Partneriniz size her zaman ne yapacağınızı ve nereye gideceğinizi söylüyorsa, bu bir tehlike işaretidir.
  • Eşiniz, sevgiliniz sizi sürekli aşağılıyor: Partneriniz her zaman sizinle dalga geçiyorsa veya kendiniz hakkında kötü hissetmenize neden oluyorsa, bu bir tehlike işaretidir.

  İlişkinizde bu kırmızı bayraklardan herhangi birini görürseniz, bunları hemen ele almanız önemlidir. Onları görmezden gelmek, sorunu daha da kötüleştirecektir.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

4 3
 • Kırmızı bayrak kısacası yol vermek demek

 • Red flag, bir kisinin, kurumun, olayin vs olumsuz ama hemen gorunmeyebilen bir ozelligini haber veren bir unsuru anlatmak icin kullanilan bir ifadedir. Bir nevi ‘ipucu’ gibi dusunebilirsiniz. Ozellikle iliskilerde ornegin yeni tanisilmis ciftler arasinda birbirlerini tartarken siklikla kullanilan bir ifade. Misal, erkek kadinin hesabini odemezse ilk date’de, uzun vadede pintinin teki olduguna dair bir ‘red flag’ kalkar diyebiliriz:)

 • Kırmızı bayrak

 • Kırmızı bayrak cevap nedir? 🤦🏻‍♂️ Bilgim yok

 • Sosyalizm bayrağı

 • Kırmızı bayrak

 • Kırmızı bayrak yeğen