Slayt Nedir, Ne İçin Yapılır?

Slayt yapmam gerekiyor ama slayt neydi nasıl yapılıyordu o kadar unutmuşum ki bana ipucu verebilecek, en azından kısaca anlatabilecek var mı?
0 0

En İyi Erkek Görüşü

 • Slayt hazırlamak; hem iş hem de eğitim hayatında her zaman gerekli olan bir eylemdir. Öyle ki, artık pek çok proje sunumu slaytlar ile yapılmaya başlandı. Piyasada pek çok slayt hazırlama programı yer alıyor. Her bir programın özellikleri ve size vadettiği şeyler ise farklılık gösteriyor.

  Yapmak istediğiniz bir proje var ve bu projeyi tüm detayları ile ilgili kişilere sunmak istiyorsunuz. Ya da öğretmeniniz bir ödev verdi ve bu ödevi slayt şeklinde yapmanızı istiyor. Tüm bu önemli ihtiyaçları göz önünde bulundurarak birçok kişinin severek kullandığı ve kullanıcı dostu arayüzleriyle en çok dikkat çeken slayt programlarını sizler için derledim.

  Slayt Nedir, Ne İçin Yapılır?

  Slayt Nedir, Ne İçin Yapılır?

  Slayt, en genel anlamı ile projeksiyon ya da bilgisayarda kullanılacak şekilde saydam olan bir alan üzerine yansıtılmış pozitif görüntüdür. Slayt hazırlamanın pek çok amacı olabilir. Peki, slayt ne için yapılır?

  • Bir kişi ya da bir ekip, başka kişilere projesini tanıtmak amacıyla slayt ile sunacağı bir çalışma hazırlayabilir.
  • Kamu spotu minvalindeki konular, (siber zorbalık vs.) daha çok kişinin öğrenmesi için slayt şeklinde sunulabilir.
  • Öğretmenler öğrencilerine proje ödevi olarak slayt yaptırabilir.
  • Bir marka, yeni bir ürününü tanıtmak amacıyla slayt hazırlayıp sunabilir.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 0

  Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?