Son Yoklamaya Tabi Ne Demek? Ne Anlama Gelir? Bilen Var mı?

Arkadaşlar kuzenimin askerlik durumuna baktık bugün, son yoklamaya tabi yazıyor. Araştırdım ama net bir bilgi de bulunmuyor. Askerlik durum belgesinde son yoklamaya tabi ne demek? Bilenler, daha önce belgesinde görenler açıklarsa çok sevineceğim. Çünkü şu an bir nevi ne yapmamız gerektiğini bilmez halde kaldık böyle. :D
0 1

Çok Süper Cevap

 • Son Yoklamaya Tabi Ne Demek?

  Biliyorsunuz ki 20 yaşını doldurmuş her Türk genci askere gitmekle sorumludur. Belirli nedenlerden dolayı askerliklerini tecil edemeyenler yoklama kaçağı yani son yoklamaya tabi olarak görünürler. Son yoklamaya tabi ne demek diye soruyorsanız hemen gerekli mercilere gidip askerlik şubelerinde tecil ettirmeniz gerekiyor.

  E-devlet üzerinden son yoklamaya tabi şeklinde bir durum görüyorsanız, E-devlet sistemi üzerinden askerliğinizi tecil ettirebilirsiniz.

  Son Yoklamaya Tabi Ne Demek? Ne Anlama Gelir? Bilen Var mı?

  Son Yoklamaya Tabi Hangi Durumlarda Ortaya Çıkar?

  Askere elverişli olan Türk erkeklerinin askere gitmesi ya da askerliğini tecil ettirmediği durumlarda ortaya çıkar. Eğer bu yasalarca belirlenmiş sorumluluktan kaçınılırsa belirli para cezalarına çarptırılabilirler.

  Diğer bir tarafta ise eğitim hayatına devam eden insanların eğitim kurumlara gerekli mercilere bildirim yapılmadığından öğrenciler yoklama kaçağı olarak gözükür.

  Ne Yapmalıyım?

  Son yoklamaya tabi olanlar askerliğini tecil ettirmeli. Bunun için askerlik şubesine gitmeniz gerekiyor. Ancak E-devlet üzerinde son yoklamaya tabi görünüyorsanız oradan da rahatlıkla askerliğinizi tecil ettirebilirsiniz.

  Son yoklamaya tabi ne demek? sorusunu yanıtlamaya çalıştım. Umarım yardımcı olur.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 0

  Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?