Stranger Things Benzeri Dizi Önerileri Var mı?

Arkadaşlar selam, Stranger Things'i izledim geçenlerde, çok ama çok beğendim. Var mı Stranger Things gibi diziler, önerisi olanlar? Netflix'te olması da şart değil, başka yerlerden bir şekilde izleriz diye düşünüyorum. :D

Şimdiden çok teşekkürler!
0 0

Çok Süper Cevap

 • Stranger Things Benzeri Diziler Hangileri?

  1- Locke & Key

  https://www.youtube.com/embed/_EonRi0yQOE

  Stephen King'in oğlu Joe Hill ve Gabriel Rodriguez’in çok satan romanındna uyarlanmış Locke & Key. Konusu: Babalarının öldürülmesinin ardından ata yadigarı evlerine taşınan, evde onlara çok çeşitli güçler ve yetenekler veren sihirli anahtarların olduğunu keşfedip, ürkütücü olaylar yaşayan üç kardeşin hayatını anlatıyor.

  Stranger things tarzı diziler arıyorsanız listesinize ekleyebilirsiniz. Oyuncular; Darby Stanchfield, Jackson Robert Scott, Connor Jessup, Emilia Jones ve Laysla De Oliveira.

  2- Daybreak

  https://www.youtube.com/embed/hMxE-6RAJm0

  Konusu: 17 yaşındaki Kanadalı lise öğrencisi Josh Wheeler'ın hikayesini anlatıyor. Ülke liderlerinden birinin dünyanın dört bir yanına nükleer bombalar atması sonucu kıyamet kopuyor. Bütün ülke zombi saldırısının altında kalmış. İzlerken çok keyif alacaksınız.

  3- Fringe

  https://www.youtube.com/embed/29bSzbqZ3xE

  FBI dünya çapında açıklanamayan olayları aydınlatmak için Boston, Massachusett merkezli Fringe adında bir ekip kurmuş.. FBI’da özel ajan olarak görev alan Olivia Dunham, metafizik üzerine araştırmalarda bulunan bilim adamı Walter Bishop ve bilim adamının oğlu Peter Bishop’ın esrarengiz olayları araştırmasını anlatıyor. Esrarengiz olaylar, hastalıklar, paralel evren gibi bir çok konuyu bir arada izliyorsunuz. Stranger things gibi diziler arıyorsanız mutlaka izleyin derim.

  4- Twin Peaks

  https://www.youtube.com/embed/Zwn9ou_nf-I

  Dizinin konusu: Laura Palmer (Sheryl Lee) isimli bir genç kızın öldürülmesi sonrasında gelişen olayları anlatıyor. FBI ajanı Dale Cooper (Kyle MacLachlan) bu cinayetle ilgilenmek için kasabaya gönderiliyor, fakat bu küçük ve sakin görünen kasaba aslında çok karışık bir yerdir. Olayları çözmeye çalışırken, daha çok olay çıkıyor.

  5- Hannibal

  https://www.youtube.com/embed/Es3B24z8fdA

  Benim severek izlediğim stranger things alternatifi diziler arasında. Konusu: Will Graham, suçluların profilini çıkarmak da uzman olan bir FBI ajanı. Elinden hiçbir suçlunun kaçamadığını düşünen deneyimli ajan Will, rastladığı psikopat bir suçluya dair hiçbir bilgiye erişemeyince daha deneyimli biriyle çalışmaya karar veriyor. Bu kişise ise Hannibal.

  Hannibal Lecter, gizlenmek için bir barınak olarak kendine Floransa’yı seçiyor. Başka bir suçlu ise onunla yeniden yüz yüze gelmenin planlarını yapıyor. Hannibal Lecter’ın dünyada değer verdiği tek insan olan Starling, bu ikilinin arasındaki gerginlik nedeniyle tehlikeye giriyor.. Olay üstüne olay izliyorsunuz.

  6- Misfits

  Stranger Things Benzeri Dizi Önerileri Var mı?

  Toplum hizmetinde çalışan beş genç, çalıştıkları sosyal hizmet kurumunda bir gün çıkan fırtına sonucu özel güçler kazanıyorlar. Her birinin farklı bir gücü var, ancak yine her birinin aklı beş karış havada olduğu için güçlerini saçma sapan işlerde kullanmayı tercih ediyorlar, zaten isteseler de güçlerini nasıl kullanacaklarını öğrenmeleri baya vakitlerini alacak. Bilimkurgu, komedi, dram hepsini bir arada izliyorsunuz.

  7- Chambers

  Stranger Things Benzeri Dizi Önerileri Var mı?

  Dizi, hayatını kurtaran donör kalbi çevreleyen gizeme kafayı takan genç bir hastanın, kalbin asıl sahibinin şeytani özelliklerini sergilemeye başlamasıyla yaşanan değişik ve esrarengiz olayları anlatıyor. Stranger Things izlediyseniz bilirsiniz, Eleven'ın kendi vücudu ve hatta aklı tarafından ihanete uğradığı anlar olmuştu. Bu dizide de organ nakli olan Sascha benzer korkuları yaşıyor.

  8- The OA

  Stranger Things Benzeri Dizi Önerileri Var mı?

  Yine benim severek izlediğim dizilerden biriydi. Stranger things benzeri diziler arıyorsanız listenize ekleyebilirsiniz. Yıllar önce ortalardan kaybolan ve senelerdir nerede olduğu hakkında hiçbir fikir olmayan Prairie Johnson adındaki genç kız, bir köprüden atlayarak intihar etmeye kalkışıyor akat bu intihar başarılı olamıyor.

  Şans eseri atlattığı bu olaydan sonra hastaneye kaldırılıp, tedavi altına alınıyor. Ortadan kaybolmadan önce gözleri kör olan kız, şu an görebiliyor ve adının OA olduğunu iddia ediyor.. Bunların yanında Prairie‘nin vücudunda ne olduğu pek seçilemeyen yara izleri de bulunuyor. Heyecanlı bir dizi, izlemenizi tavsiye ederim.

  9- The Rain

  Stranger Things Benzeri Dizi Önerileri Var mı?

  Bilim kurgu dizisi olan The Rain dram da içeriyor.. Dizinin konusu İskandinavya bölgesini ele geçirmiş olan virüs salgınının olduğu ve bundan kurtulmak isteyen iki Danimarka uyruklu kardeşin hikayesi anlatıyor. Stranger Things'e benzer bir atmosfere sahip.

  10- The Society

  Stranger Things Benzeri Dizi Önerileri Var mı?

  Gizemli bir şekilde zengin New England kasabasına tıpa tıp benzeyen başka bir yere gönderilen bir grup gencin hikayesini anlatıyor. Gençler, yaşadıkları kasabanın benzeri olan bu yerde ailelere dair hiçbir ize rastlamıyor. Olayları çözmeye çalışırken, farklı şeylerle karşılaşıyorlar. Stranger Things'le benzer şekilde paralel evren kaosuyla harmanlanmış bir dizi.

  11- The Innocents

  Stranger Things Benzeri Dizi Önerileri Var mı?

  Harry ve June, ergenlik çağında olan iki gencin olaylarını izliyoruz. Ailelerinin baskısından bunalan ikili çareyi evden kaçmakta buluyor. Büyük umutlarla çıktıkları yolculuk bekledikleri gibi gitmiyor.

  Yaşadıkları sıradışı olaylar kendilerinde bilmedikleri güçleri keşfetmelerine neden oluyor. Ancak ailelerinin kendilerinden sakladıkları sırları öğrendiklerinde, ikilinin birbirine olan aşkını kırılma noktasına getiriyor. Harry ve June, sahip oldukları güçler sayesinde kendilerini ayırmaya çalışanların amaçlarını ortaya çıkarıyor.

  12- I Am Not Okay With This

  Stranger Things Benzeri Dizi Önerileri Var mı?

  With This, telekinetik güçlere sahip olan bir gencin yaşamını anlatıyor. Lise öğrencisi olan Sydney, bir yandan yeni yeni ortaya çıkan güçlerini keşfetmeye çalışırken bir yandan da hayatını yoluna koymak için çabalıyor. Stanger Things ile birçok benzerlik barındırıyor dizi.

  13- Chilling Adventures Of Sabrina

  Stranger Things Benzeri Dizi Önerileri Var mı?

  Sadece Stranger Things hayranlarını mutlu edecek bir dizi diyebilirim. 16. Yaş gününde karanlık tarafa geçen bir genç kızın hayatını izliyoruz. Sabrina Spellman adlı yarı ölümlü, yarı cadı karakterin kendini, ailesini ve insanlığı tehdit eden kötücül güçlere karşı nasıl savaştığına şahit oluyoruz.

  14- Dark

  Stranger Things Benzeri Dizi Önerileri Var mı?

  Winden isimli bir Alman kasabasında iki çocuğun kaybolması üzerine gelişen olayların bir anda geçmiş ve gelecek keşmekeşinde kaldığınız radyoaktif sızıntılar ve zaman makinesine şahit olacağınız birçok olayı bir arada izliyorsunuz. Beyninizdeki tüm hücreleri izlerken yakıyorsunuz :)

  Bildiğim, Stranger Things tarzı, benzeri diziler bu şekilde. Umarım hoşuna gider.

En İyi Kız Görüşü

 • Başlamayı düşünüyorum konusu nedir? Ya gençlik dizisi diye ben pek izlemeyi düşünmedim başlarda ama son zamanlarda haksızlık ettiğimi anladım. Dark izleyebilirsin

  • Gerçekten çok güzel dizi🤌🏻

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 1
 • Dark, Stranger Things'e benziyor diye biliyorum onada bakabilirsin

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?