Teresa Figaldo Hikayesi Gerçek mi? Kimdir?

Teresa Figaldo'yu duymuşsunuzdur, onun hikayesi gerçek mi biliyor musunuz? Hikayesini biliyorsanız yazar mısın?
1 0

Çok Süper Cevap

 • Teresa Figaldo Kimdir?

  Teresa Figaldo Hikayesi Gerçek mi? Kimdir?

  İnstagram'da viral olmuş bir video dolandı. Tresa Figaldoyu arattığımız zaman aslında Portekizli yapımcı David Rebordão'nun viral videosu 'A Curva' ile başlayan bir hikayenin değiştirilmesinden çıktığını anlıyoruz. Yani aslında böyle bir kız yok, tamamen bir hikayeden uyarlanma olarak ortaya atılmış.

  Teresa Figaldo Hikayesi

  Teresa Figaldo Hikayesi Gerçek mi? Kimdir?

  Video, gece geç saatlerde otomobille giden 3 arkadaşın Sintra, Portekiz'de yolun kenarında yürüyen bir genç kadın gördüklerini söylemesiyle başlıyor. Bu kadını da arabaya davet ediyorlar. Kadının adının Teresa Hidalgo biliniyor. Kadına baktıklarında yüzünün aniden yara, bere ve kan içinde olduğunu görüyorlar o sırada panik yapıyorlar ve araç kaza yapıyor. Ve herkes ölüyor, tabii bu sırada olan biteni çekiyorlarmış, polisler videoyu izlerken iki yolcunun öldürüldüğünü ve 1983 yılında Teresa Fidalgo adlı bir kadının bir araba kazasında öldüğünü keşfettiğini söylemişler. Yani aslında bu hikaye bu zaman kadar birçok şekilde uyarlanmış. İki kişiyi öldürenin Teresa'nın hayaleti olduğuna inanıyorlar. Ancak tamamen senaryo bir şey.

  Teresa Figaldo Gerçek mi?

  Bu olay cadılar bayramında daha çok patlak vermiş. "Ben Teresa Fidalgo'nun hayaletiyim ve bu mesajı 20 kişiye göndermezsen sonsuza kadar seninle kalırım" şeklinde insanlar birbirine mesaj atmaya başlamışlar. Ancak, videonun yapımcısı Rebordão, Portekiz televizyon kanalı TVI'da filmin senaryo olduğunu ve gerçek olmadığını söylemiş.

  • Çok korkunç

En İyi Kız Görüşü

 • Bunların hepsi yalan bana kalırsa. Mesajlar atıp insanları inandırmaya çalışıyorlar ve bizler bunlara inanıp onların söylediklerini yaptıkça daha da abartacaklar o yüzden böyle boş ve çocukça şeylere inanmayın. Niye bi hayalet gelip instagramdan insanlara mesaj atsın ki yani söylemesi bile komik. Benim kardeşime de "bu mesajı 20 kişiye göndermezsen ruhum seninle kalır. Buna inanmayan bi kızın annesi 20 gün sonra öldü" gibi bi mesaj atılmıştı, tabiki özetledim. Gerçekten çok saçma ilk başta kardeşim endişelenmişti ama bunun gibi kurgu şeylerden korkmamalıyız. Kimin ne zaman öleceğine kurgusal bi hayalet değil Allah belirler.

En İyi Erkek Görüşü

 • Ya saçma sapan bir şey gibi geliyor bana :) sen koskoca hayaletsin yani 10 kişiye 20 kişiye mesaj atmanı isteyecek kadar vizyonsuz bir hayaletin yanım da durmasını pek istemem :)
  Lakin hayaletler bu kadar vizyonsuz olamaz ya :) inanmayın böyle saçma şeylere...

  Casper daha inandırıcı 😀😀😀

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 1
 • Gerçek değil asılsız şeylere inanmayın sadece bazı insanlar bunu gündeme getirerek ortada bir hayalet olduğu algısı yaratmaya çalışan işsizler onlar.

 • Bence gerçek değil

 • Gerçek olduğunu düşünmüyorum korku hikayelerinden biri gibi geliyor bana.