Türkiye'nin En İyi Rapçisi Kim?

Biz arkadaşlarla aramızda konuşurken rap açıldı ve herkes bir isim söyledi.

Bir arkadaş da geldi Türkiye'nin en iyi rapçisinin Sansar Salvo olduğunu söyledi.

Ben de Sagopa'nın yanında o kim dedim... Anket yapmaya karar verdik. Oylarınızı bekliyorum. Sizce Türkiye'nin en iyi rapçisi kim?
Sanjar
A seç
Sagopa Kajmer
B seç
Baba Yasta
C seç
Ceza
D seç
Sansar Salvo
E seç
İsyankar 26
F seç
Yaşını ve cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
Kızım Erkeğim
Güncellemeler:
+1 yıl
üstadın da dediği gibi 'BİR SÖZ ÜLKESİDİR RAP MANADAN MANAYA DERYADAN DERYAYA'
0 0

En İyi Kız Görüşleri

 • Türkiye'nin En İyi Rapçisi Kimdir?

  Benim de severek dinlediğim en iyi Türk rapçileri söyleyeyim.

  1- Ceza

  Türkiye'nin En İyi Rapçisi Kim?

  Bilgin Özçalkan bilinen adıyla Ceza, 31 Aralık 1976 tarihinde İstanbul Üsküdar'da dünyaya geldi. Nüfusa 1 Ocak 1977 olarak kayıt edilmiştir. Asıl mesleği Elektrik Teknisyenliği olan Ceza bu işi bir süre yapmış ve bırakarak küçük yaştan itibaren ilgi duyduğu rap müziğe yönelmiş. Kendi tarzından hiç ödün vermedi. Ceza ile Sagopa Kajmer'in birlikte kaydettikleri 'Neyim Var ki' Türkçe rapin en iyi parçası olarak değerlendiriliyor. Türkiyenin en iyi rapçisi diyebilirim.

  2- Sagopa Kajmer

  Türkiye'nin En İyi Rapçisi Kim?

  Türkiye'nin en iyi rapçileri arasında. Büyük bir kitlesi var ve bende çok severek dinliyorum. Gerçek adı Yunus Özyavuz olan Sagopa Kajmer 17 Ağustos 1978, İstanbul' da dünyaya gelmiş. Türk rap müzisyeni, müzik yapımcısı ve DJ'dir. Samsun'da yerel bir radyoda DJ'lik yaparak işe başladı. Günümüze kadar başarılı bir şekilde geldi.

  3- Gazapizm

  Türkiye'nin En İyi Rapçisi Kim?

  Gerçek adıyla Anıl Acar, 20.01.1988 yılında Elazığ'da doğdu. 1997 yılında ailesiyle birlikte İzmir'e yerleşti. Lisede tanıştığı rapçiler Engin Erel (Gardiyan) ve Aykut Şahin (Sivo) ile birlikte hiphop kültürüyle ilgilenmeye başladı. Çok severek dinlenen Türk rapçiler arasında. Heyecanı yok şarkısı bir süre dillerden düşmedi.

  4- Cartel

  Türkiye'nin En İyi Rapçisi Kim?

  Cartel, 1995 yılında Almanya'da kurulan büyük ilgi toplayan bir Türk rap grubu. 90'lı yıllarda bizi rap müzikle tanıştırdı diyebilirim. Çek Bir Fırt, Hani Bana Para ve Evdeki Ses (daha sonra maNga ile düetle tekrar seslendirildi) en çok sevilen rap müzikleri arasındaydı.

  5- Norm Ender

  Türkiye'nin En İyi Rapçisi Kim?

  25 Mart 1985 tarihinde İzmir Bornova'da dünyaya geldi. Gerçek adı Ender Eroğlu'dur. 10'lu yaşlarda Cartel müzik grubu sayesinde rap müziği ile tanışan Norm Ender, sürekli olarak kavga içerisinde geçen eğitim hayatı nedeniyle lise eğitimine son verip, çok sevdiği rap müziğe yöneldi. Eminim Norm Ender'i birçok kişi eksik etek rapinden tanıyodur :) Kendisi en iyi Türk rapçiler arasında.

  6- Sansar Salvo

  Türkiye'nin En İyi Rapçisi Kim?

  Türkiye'nin en iyi rapçisi anket yapıldığında da Sansar Salvo ilk 10 içerisinde yer almış. Gerçek adıyla Ekincan Arslan.18 Ağustos 1989 yılında İstanbul'da doğmuş. En iyi Türk rap sanatçısı ve söz yazarı olarak biliniyor. 2009 yılında Seremoni Efendisi albümünü yayınladı. 2010 yılında kansere yakalanıp, 2013 yılına kadar tedavi gördü. Yine aynı yıl 24. Şarjör albümünü çıkardı.

  7- Taladro

  Türkiye'nin En İyi Rapçisi Kim?

  Benim çok sevdiğim sanatçılardan biri. Türkiye'de de en çok dinlenen rap müzikçileri arasında. 1991 yılında Adana'da doğan Abdullah Evgi rap müziğe 1999 yılında Eminem dinleyerek başladı. Kendine has bir tarzı olan müzikleri çok sevilerek dinleniyor.

  8- Fuat Ergin

  Türkiye'nin En İyi Rapçisi Kim?

  Türkiye'nin en iyi rapçisi kim sorusuna rahatlıkla Fuat Ergin diyebiliriz. Hip-hop/Rap şarkıcısı olan Fuat Ergin 30 Ekim 1972, Berlin / Almanya doğumlu. İlkokulu Berlin'de okuyan Fuat, 1984 yılında ailesiyle birlikte Türkiye (Şile)'ye temelli dönüş yaptı.

  9- Ezhel

  Türkiye'nin En İyi Rapçisi Kim?

  Gerçek adıyla Ömer Sercan İpekçioğlu 1 Temmuz 1991'de Çankaya, Ankara 'da doğdu. Türk rapçi, şarkıcı ve söz yazarı. 2017'de yayımladığı ilk albümü Müptezhel ile tanınmaya başlandı. Türkçe rap sahnesinin önde gelen müzisyenlerinden biridir kendileri..

  10- Eypio

  Türkiye'nin En İyi Rapçisi Kim?

  Gerçek adı Abdurrahim Akça olan Eypio , 2 Şubat 1983 yılında Konya'da doğdu. 2009 Şubat 'ında piyasaya çıkan Fuat'ın Kalbüm albümünde konuk sanatçı olarak yer aldı. Gömün Beni Çukura şarkısı hala çok beğenilerek dinleniyor. Çukur dizisine özel olarak yazılmış.

  11- Allâme

  Türkiye'nin En İyi Rapçisi Kim?

  Türkiye'nin en iyi rapçisi diyebilirim. 27 Temmuz 1987 yılında Trabzon'da dünyaya gelen Hamza Gül, rap dünyasının en çok tanınan isimlerinden. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Çizgi Film (Animasyon) bölümünden mezun olmuş. Ekim 2013 yılında ise Anıl Piyancı ile 'Hiphop Ormanı' adlı parçayı yayınladı. Bütün şarkıları çok sevilerek dinleniyor.

  12- Server Uraz (Pit10)

  Türkiye'nin En İyi Rapçisi Kim?

  Server Uraz 23 Mart 1988, İstanbul'da dünyaya geldi. Türk rap müziği sanatçısı ve söz yazarı. 1998 yılında Pit10 mahlası ile rap müziğe giriş yaptı. 15 sene Pit10 mahlasını kullandı. 2017 yılından beri kendi adıyla rap müzik yapıyor. Türkiye'de en çok dinlenen rapçiler arasında.

  13- Patron

  Türkiye'nin En İyi Rapçisi Kim?

  Gerçek adı Ege Erkurt olan Patron 10 Ocak 1988 Mersin doğumlu. Türk rap sanatçısı ve söz yazarı. İlk albümünü 2009 yılında çıkardı, hala en çok dinlenen Türk rapçileri arasında.

  14- Contra

  Türkiye'nin En İyi Rapçisi Kim?

  Gerçek adı Çağdaş Terzi olan Contra 23 Ekim 1989 yılında İstanbul'da doğdu. Türk rap müzisyeni ve söz yazarı olarak tanınıyor. Ayrıca sesi Eminem'e çok benzetiliyor. Türkiyenin en iyi rapçisi diyebiliriz.

  15- Ben Fero

  Türkiye'nin En İyi Rapçisi Kim?

  Gerçek adı Ferhat Yılmaz olan Ben Fero 1991 yılında Almanya'nın Bonn şehrinde dünyaya gelmiş. Anne tarafından aslen Sivas, baba tarafından ise aslen Trabzon'ludur. İlk profesyonel çalışması 2018 yılında hazırladığı 'Mahallemiz Esmer' parçası oldu. Çıkardığı bütün şarkılar sevilerek dinleniyor.

  16- Tankurt Manas

  Türkiye'nin En İyi Rapçisi Kim?

  Türk rap şarkıcısı ve söz yazarı Tankurt Manas, 1991 yılında İstanbul Eminönü'nde doğdu. Tankurt Manas'ın gerçek adı aslında Tankut Tan'dır. Eski Türk destanı olan Manas'ı kendine sahne ismi olarak seçmiş. En iyi Türk rapçileri arasında.

  17- Şanışer

  Türkiye'nin En İyi Rapçisi Kim?

  Gerçek adı Sarp Palaur olan Şanışer İzmir'de dünyaya geldi. Birden çok müziği bünyesinde barındırıyor aslında. Türk müzik sanatçısı, rapçi ve söz yazarı olarak tanınıyor. Onuncu Gün, Otuzuncu Gün, Açık ve Net, LUDOVICO II isimli albümleri var. "Susamam" isimli çalışması ile Türkiye gündeminde yer aldı.

  Bonus: İsyan Tetick

  https://www.youtube.com/embed/yiOl97ljsLY

  Bu listeye bunu eklemezsem olmaz. Gerçek adı Ramazan Aslan'dır. Memleketi Adana Seyhan. Pek değeri bilinmese de Türk rap müziğinin önemli isimlerinden bence. Hem Türkiye'de hem de Rusya'da “Patlamaya devam” adlı şarkısı oldukça ilgi gördü...

  Türkiye'nin en iyi rapçisi, Türkiyenin en iyi 10 rapçisi, Türkiyenin en iyi rapçisi kimdir sorusuna cevabım bu şekilde. Keyifli dinlemeler.

 • Cartel getirdi şimdi buradan içler dışlar çarpımından Cartel'den Ceza'ya, Ceza'dan Sagopa'ya aktarıldı. O da sonradan dine yöneldiği için bozmaya başladı, rap yetim kaldı ( İyi ki de kalmış, bunlardan başkaları da var tabi de siz bilmeseniz de olur).

  Sözlerim Silahım, İhtiyar Heyeti, On Kurşun vs. ile başladı, BPG ile iyi bir şekilde devam etti, Romantizma - Kafile-İkimizi Anlatan Bir Şey-KİTS ile nirvanaya ulaştı.2008-2009 döneminde de, son sözlerini söyleyip can verdi. Ha şöyle bir şey de var, şimdiki müzikleri de kötü değil fakat 2009 dan önceki tat yok bir çoğu bir kaç kez dinlemek müzikler, bir kaç senelik değil.

  Gelelim Mf tayfasına. Biz de geçtik bu yollardan, size acil şifalar diliyorum. Sago MF, Sago KafKeff diyerek, arabesk rapten daha fazla zarar veriyorsunuz. En iyisini de soracak olursan, şu an benim için Contra'dır.

  'Tüm kariyeriniz benim için introdur'

  https://www.youtube.com/watch?v=fW512TOE9Gc
  • Sana kesinlikle hak veriyorum 2009 dan sonra sagoyu birkez bile dinlemedim oncesinj dinlerim ama

  • Contravolta @pluton

  • en iyi cevap dandikbir yere gitmiş

 • Sagoyu bunlarlamı kıyaslıyorsunuz?

  • aynen bende öyle dedim ama dinlemiyorlar

  • :))

  • sago kim rap kim doğru dedin

  • Hepsini Göster

En İyi Erkek Görüşleri

 • Cevaplara bakıyorum da hep Sagopa Kajmer, Ceza varken bunlar kim vs. tarzı yorumlar gelmiş. Türkçe rap ülkemizde son 5 yılda ilerleyebileceği en üst radde de ilerleyerek çok güzel bir hal almıştır. Ben kişiliğim gereği rap müzik tarzında bile mana arayan bir kişiyim. Rapte flex olarak geçen ve anlayamayacağınız kadar hızlı ve gereksiz/anlamsız kelimelerle yapılan rap şarkılarını bende sevmiyorum. Tarz rap bile olsa mana arıyorum. Evet Sagopa Kajmer bunu yapıyor ama 2010 yılında çıktığı bir programda söylediği gibi "Ben rap müzik dahil çoğu müzik türlerini dinlerim POP'u bile..." , "Yeni piyasaya track çıkaran kardeşlerimizde çok başarılılar onlarıda severek dinliyoruz pes etmesinler bu müziğe devam etsinler." diyerek velhasıl piyasada tek görülemeyeceğini kendisi beyan etmiştir. Rap müzikte en önemlisinin kafiye olduğu ve kafiyesi iyi olanlarda Sansar Salvo, Norm Ender, Canfeza, Şiirbaz vs. Rap müziğinde kendi içinde tarzlara ayrıldığını zaten biliyoruz. Beğenmediğin tarzda bir mc'yi diğer mc'lerden küçük görmeyi bırakmanız gerekiyor artık. Bu uzun yazıyı yazdım çünkü uzun süredir rap müzik dinleyip rap müzikle alakalı internet radyosu oluşturmuş biriyim. Bazı mc'lerle skypten görüşmelerimde oldu isim vererek ilgi çekmek istemem. Uzun lafın kısa anlamı; FANBOYLUK RAP MÜZİĞİN YÜZ KARALIĞINDAN BAŞKA BİRŞEY DEĞİLDİR NOKTA

 • Türkiye'nin en kapsamlı rap müzik sanatçısı Ceza'dır. Sagopa Kajmer ise Türkiye'nin Ceza ile eş tutulabilecek en köklü rapçilerindendir. Bence yandaş olup kavga edeceğinize kardeş olup rapi hakkıyla dinleyin.. Bu kafi.
  *Sansar benim pek sevmediğim ama dinleyeni çok olan bir genç rapçimiz. Ama ben getto ayağı altında piskopatvari üslubunu sevmiyorum. Rol yaptığını düşünüyorum.
  Allah yolunu açık etsin.
  Bu sıralamayı yapan arkadaş her şeyi anladım da, Baba Yasta ve da son şıktaki İsyankar kim. Sen Rap mi dinliyorsun yoksa arabesk mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

130 223
 • sago dışında bir cezayı biliyorum o da sago sayesınde bişeyler yaptı da diğerleri kim ya hiç bilmiyorum :)

 • Sagopa kajmerin yanina bunca isim eklenmesi üzücü. .
  rapin ustasi o mahlasi laf kef!

 • Rap sevmeyen birine bile dinletiyorsa...
  Sagopa Kajmer!

 • Sansar salvoo Hele birde Rahdan varr superr!! Yanina bide Medusaa !!!

 • sago kıyas edilemez kımseyle !!!

  https://www.youtube.com/watch?v=3ySbnoIyIc4
  • helal be :D

  • Aynen

 • Gazapizm ve karacali bence en iyi kalemlerden

  • gazapizm iyi da karaçalı saianın gölgesinde kaldı bence

  • Ben oyle oldugunu dusunmuyorum ama karacali onceden biraz daha iyi gibiydi sanki

  • karaçalı çok efendi bir arkadaşımız fakat şimdilerde üretmiyor eskisi gibi :) Allame Joker İnfaz bunları da dinle :)

  • Hepsini Göster
 • Tabiki sagopa kajmer onun dışında Turkiyede rapci yok zaten rap siyahilerden geliyor.

  • sagopa kajmer in şarkılarını dinle birde rap geliyor dediğin siyahilerin sonra birde ceza ve sansar salvo dinle hangisi daha çok benziyor siyasi raplerine sagopa mı? Ahahha