Youtube sinema kanalları önerisi olan var mı?

Selamlar,

Sinemaya ilgisi olan biriyim. Youtube da en çok kullandığım sosyal medya platformlarının başında geliyor. Acaba en iyi Youtube sinema kanalları önerisi olan var mı?

Youtube sinema kanalları
Youtube sinema kanalları
0 2

Çok Süper Cevap

 • Takip Edilmesi Gereken 9 Youtube Dizi ve Film Kanalı

  Bir film izlemeye karar verdiniz ama aklınızda ne izleyebileceğinize dair bir fikir yok mu? Hem film arayışı için göz atabileceğiniz, tavsiye alabileceğiniz hemde bunların yanında yasal ve resmi dizi ve film içeriklerine ulaşabileceğiniz birçok YouTube kanalı bulunmakta. Hepimizin de bildiği gibi YouTube'da olan filmler telif hakkı hak talebi nedeni ile kısıtlı bir durumda. Platform üzerinden ilgili içerikleri yayınlamak için telif hakkı hak talebini elinde bulunduran kanallar dışında izinsiz, illegal yayınlanan içeriklere telif atılmakta, kaldırılmaktadır. Gelelim film seçme ve izleme konusunda sizlere yardımcı olabilecek YouTube film kanalları hangileri?

  1. Nilüfer Baş

  Nilüfer Baş
  Nilüfer Baş

  Güncel olarak 158 k aboneye sahip olan bu kanalda filmlere, dizilere, kitaplara dair yorumlamalar/incelemeler bulacak, sevdiğin pek çok yapım hakkında az bilinenleri duyacaksın.

  Dizini izledikten sonra bölüm incelemelerinde fikirlerini karşılaştırabilir, fantastik evrenlerle ilgili eksik bilgilerini tarih videoları ile tamamlayabilir, izlediğin bir filmde gözden kaçırmış olabileceklerini duyabilir, canın sıkıldığında kahveni alıp muhabbetlere dahil olabilir veya farklılık olsun diye vloglara göz atabilirsin.

  2. Geekyapar!

  Geekyapar!
  Geekyapar!

  Güncel olarak 223 k abone sayısına sahip olan Geekyapar! kanalı, dizi ve film incelemelerini eğlenceli hale getirerek aboneleriyle paylaşan, içerik kategorisinde oldukça popüler bir kaç arkadaşa ait dizi ve film meraklılarının hoşuna gidecek bir kanal. Onlar kendilerini şöyle betimlemişler;

  ''YouTube'da ne arıyosunuz?

  Bir yemek programı mı? Yoksa bir film analizi mi? Dizi muhabbeti? Hayır bir skeç! Ciddi ciddi bilgi mi? Sadece eğlence mi? Yalnızlığınızdan kurtulmak mı istiyorsunuz? O zaman doğru yere geldiniz çünkü tüm bunların hasını biz geekler yaparız! Çünkü biz; popüler mevzuların baş borazancısı, üretkenliğin destekçisi, denyoluğunun amansız düşmanıyız! Sinemada patlamış mısır yiyenlerin şapırdayan ağzının ortasına atılan sille, muhabbetin ortasına dahil olmaya çalışan gencin çabası, makarnalarınıza sıktığınız ketçapız! Onlar konuşur biz yaparız!''

  3. Filme Gitmeden Önce

  Filme Gitmeden Önce
  Filme Gitmeden Önce

  1,06 Milyon abonesi ile dizi ve film kategorisinde 2013'ten bu yana kendini oldukça geliştirmiş bir kanal; Filme Gitmeden Önce.

  Film izleme kanalları arasında film incelemeleri ve görselde göründüğü üzere Dwayne Jhonson gibi yıldızlarla röportajlar gerçekleştirecek kadar kendini aşmış, tepelerde bir kanal görüntüsü veriyor. Sinema severlerin duygularını paylaşımların altında paylaştığı bu kanalda film eleştirileri, haberleri ve dahası var. Kanal adındanda anlaşılacağı üzere filme gitmeden gideceğiniz film hakkında fikir edinip son kararı verebilirsiniz ya da filmden sonra kanalda film hakkında goygoya katılabilirsiniz.

  4. Filmler ve Filimler

  Filmler ve Filimler
  Filmler ve Filimler

  1,65 Milyon aboneye içerik üreten Filmler ve Filimler kanalının adını nereden aldığı biraz trajikomik; Yeryüzünde vizyona giren iyi filmlere 'FİLM, kötü filimlere 'FİLİM' diyoruz.

  Kanal hakkında kısmına girdiğinizde karşınıza çıkan ilk cümle ''YouTube Türkiye'nin En Büyük Sinema Kanalına hoş geldin...'' oluyor.

  Kanal içeriğinde popüler dizilerin özet parodilerine, popüler dizi ve filmlerin eleştirilerine ve yorumlarına erişebilir, sinema bilgisi testi gibi benzer etkinliklerle sinema kültürünü ölçebilirsin.

  5. Ezgi’nin Kanalı

  Ezgi’nin Kanalı
  Ezgi’nin Kanalı

  Eski TV sunucusu Ezgi Zorba ve Anıl Çelikkaya'nın güçlerini birleştirdiği bu kanalda sizleri herkesin popüler kültür hakkında konuşabileceği dolu dolu bilgiler veren profesyonel videolar, özel etkinlikler, Ezgi Zorba ve Anıl Çelikkaya'nın günlük hayatından eğlenceli ve samimi videolar bekliyor.

  Kanalın güncel abone sayısı şu an 753 k civarı.

  Bu kanalda filmlerde fark edilmeyen göndermeler, dizi ve filmlerin bölüm incelemeleri, fragman incelemeleri vb. içeriklere erişebilirsiniz.

  6. KafeinSiz

  KafeinSiz
  KafeinSiz

  157 k abone sayısı ile takipçilerine içerik sunan bu kanal; sinema ve dizi üzerine içerikler, listeler, incelemeler üreten, haftalık sinema ve dizi podcast'i ile gündemin nabzını tutan bir YouTube kanalıdır.

  Kanalda popüler dizi ve filmlere ait eleştiri/yorumlamalar yer alırken fragman incelemesi, sezon finali detaylı incelemeleri, tahminler, göndermeler ve dizi tavsiyelerine yer veren videolar ele alınmaktadır.

  Aynı zamanda zaman zaman röportajlara da yer verilmektedir.

  7. Hakan’ın Köşesi

  Hakan’ın Köşesi
  Hakan’ın Köşesi

  24,4 k güncel aboneye sahip Hakan'ın Köşesi YouTube kanalı takipçilerine film ve dizi tavsiyeleriyle yardımcı oluyor.

  Kanalda az bilinen film tavsiyelerine ek olarak film gecesi etkinlikleri de yer almakta. Sinemaya giriş önerileri, film incelemeleri, bütçeye göre film tavsiyeleri, ve popüler sinema kültürüne dair bir çok inceleme, yorumlama ve eleştirilerin yer aldığı Hakan'ın Köşesi youtube film kanalları arayışında olan YouTube kullanıcılarının ziyaret etmesi gereken bir kanal.

  8. Sinema Sakini

  Sinema Sakini
  Sinema Sakini

  Yaklaşık güncel 8,13 k abone sayısıyla Berkant Arda'ya ait olan bu kanalda filmlere dair incelemeler, yorumlar, eleştiri ve tavsiyelerin yer alması dışında F1, kitaplar ve gezilere dair içeriklerde bulunmaktadır.

  Lalaland, Jhon Wick gibi popüler yapıtların incelemeye alındığı bu kanalda bulunduğumuz zamana, gündeme göre de film tavsiyeleri yer almaktadır.

  9. Hasan Yalçın

  Hasan Yalçın
  Hasan Yalçın

  Yaklaşık 52,5 k abone sayısıyla beraber 2007'den beri izleyicilerine Star Wars ile ilgili içerikler üreten bu kanal Bilim Kurgu, Fantastik film ve dizi incelemeleri ile öne çıkıyor.

  Ortaya koyduğu içeriklerde ilgili filmler hakkında bilinmeyenleri göz önüne seriyor ve her sezonu ve bölümü derin bir inceleme altına alıyor.

  Pazar sohbeti adı altında gelenek haline getirdiği içeriklerde ilgili film ve dizilere ait gündem hakkında yorumlarda bulunuyor.

  Youtube Dizi ve Film Kanallarından Film İzlenir mi?

  YouTube üzerinde popüler film ve diziler hakkında görüldüğü gibi eleştiriler, inceleme ve tavsiyeler içeren içerikler oldukça fazla. Ancak bu içeriklere ulaşmak hayli zor. Resmi ve telif hakkı hak talebini elinde bulunduran kanallar paylaşırsa bu içeriklere ulaşmak ve izlemek elbette mümkündür. Ancak resmi olmayan ve telif hakkı hak talenini elinde bulundurmayan kanallar bu popüler içerikleri izinsiz paylaşmaları halinde yaptırıma uğrarlar. İlgili içeriğe telif atılır. Çünkü bu sanal korsan yayıncılıktır ve etik değildir.

  Onun dışında YouTube üzerinden bir çok diziye ait resmi kanallar bulunmaktadır. Orjininal/resmi bu kanalların yayınladığı içerikleri gönül rahatlığıyla izleyebilirsiniz.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 3
 • Benım adim hiç kimse

  • Pardon fılm olarak sandım ama bulursun ordan gene

 • Premium hesabın yoksa çile kardeşim izleme.

 • Yeşilçam Fantastik …

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?