Anksiyete evde nasıl geçer? Ataklarınızla nasıl başa çıkıyorsunuz?

Evde anksiyete problemi nasıl geçer?
Evde anksiyete problemi nasıl geçer?
Çok stresli bir işim var, home office çalışıyorum. Üstüne üstlük anksiyete rahatsızlığım da mevcut. İkisini bir arada idare edemiyorum ama dışarıdan yardım alabileceğim biri de yok. Evde anksiyetemi nasıl geçirebilirim, yardımcı olur musunuz :(
3 1

Çok Süper Cevap

 • Aynı durum bende de vardı. Stresli iş, pandemi vs derken iyice tetiklemişti. Araştırarak kendi kendime biraz daha dinginlemeye başladım. Sana da yardımcı olmaya çalışayım.

  Anksiyete Nedir?

  Anksiyete evde nasıl geçer? Ataklarınızla nasıl başa çıkıyorsunuz?

  Anksiyete kaygı bozukluğudur. Günlük hayatta yaşanan sorunlar, gelecek kaygısı, maddi durumlar vs hepsi anksiyete bozukluğuna sebep olur. Anksiyete bozukluğu olan kişiler genellikle olayın en kötüsünü düşünür.

  Anksiyete Atağı Nedir?

  Anksiyete evde nasıl geçer? Ataklarınızla nasıl başa çıkıyorsunuz?

  Anksiyete atağı bunaltıcı bir şekilde kaygı yaşama, stres yapma ve her şeyden korkma halinde gelişir. Araştırmalar sonucu bu durumun norepinefrini dopamin, gaba ve seratonin gibi kimyasal aracıların neden olduğu düşünülüyor.

  Anksiyete Atağı Ne Kadar Sürer?

  Anksiyete evde nasıl geçer? Ataklarınızla nasıl başa çıkıyorsunuz?

  Aniden stres ve kaygıdan ortaya çıkan anksiyete kişiden kişiye değişmekle birlikte genellikle birkaç dakika ve birkaç saat arasında sürer. Bu panik hali geçse bile etkileri devam edebilir.

  Anksiyete Atağı Nasıl Geçer?

  Öncellikle eğer böyle bir rahatsızlığınız varsa bir uzmana gidip tedavi olmanız gerekir. Onun haricinde anksiyete atağının başladığını hissettiğiniz zaman birkaç yöntem ile daha hafif atlatabilirsiniz.

  Anksiyete Atağı Evde Nasıl Geçer?

  Anksiyete evde nasıl geçer? Ataklarınızla nasıl başa çıkıyorsunuz?

  Anksiyete evde nasıl geçer sorusunun cevabı aslında çok basit. Birkaç yöntem ile bu durum ile başa çıkabilirsiniz.

  1- Komik Videolar İzleyin

  Gülmek insanın ruhuna iyi gelen eylemlerden bir tanesi. Hem psikolojik hem de fiziksel olarak rahatlamanızı sağlıyor. Bu yüzden komik bir video açıp sadece oraya odaklanabilirsiniz.

  2- 3-3- 3 Kuralını Uygulayın

  3-3-3 kuralı her durumda kurtarıcınız olan bir yöntem. Krizin geldiğini anladığını zaman çevrenizde olan üç şeyin ismini söyleyin daha sonra duyduğunuz üç şeyi tekrar edin son olarak bileklerinizi, parmaklarınızı ve kolunuzu oynatmaya başlayın. Son derece işe yarar bir yöntem.

  3- Derin Derin Nefes Alıp Verin

  Derin nefes alıp vermeye çalışın bu sizi sakinleştirecektir. Nefesi verdikten sonra 10'a kadar sayıp sakinleşene kadar derin derin nefes alıp vermeye devam edin. Anksiyete kendiliğinden nasıl geçer sorusuna verilebilecek en basit cevaplardan bir tanesi :)

  4- Spor Yapın

  Kriz kendini daha fazla tetiklemeden önce yürüyüşe çıkın ya da evin içinde ufak ufak hareketler yapın. Yoga da yapabilirsiniz bu kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olacak.

  5- Kendinizi Başka Şeylerle Meşgul Edin

  O an başka bir şeye odaklanın ve farklı bir şey ile oyalanın. Mesela ikinci bir kişiyi arayarak konuşabilir kendinizi rahatlatabilirsiniz. Ya da kalkıp kendinize bir kek çırpabilirsiniz. Kafanızı başka şeyle meşgul ettiğiniz zaman evde kolay bir şekilde bu krizi atlatabilirsiniz.

  6- Vücudunuzu Dik Tutun

  Kriz anında yere eğilmek yerine ayağa kalkın ve kendinizi dik tutun. Hem daha rahat nefes almanızı sağlayacak hem de kendinize her şeyin yolunda olduğu mesajını vererek krizi atlatacaksınız.

  Eğer bunların hiçbiri işe yaramıyorsa mutlaka Online psikolog desteği alın.

En İyi Erkek Görüşü

 • Şimdi konu hakkın da çok tecrübem yok ama yardım talebinizi geri çevirmek içime sinmedi. Hemen bir Google yaptım ve bunu buldum

  https://www. psikologofisi. com/blog/anksiyete-atagini-basladigi-anda-bitirmenin-10-yolu

  Umarım işinize yarar.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

5 5
 • Ben de evde çalışanım. Benimki de stresli. Bünyemi alıştırdım en stresli anlarda bile buz gibiyim. Senin rahatsızlıktan ötürü alışman zor oluyodur.

 • Doktora sorman daha sağlıklı olabilir

 • Allaha şükür bunada sahip değilim yani bu yok ben de

 • Benim de her günüm stres içinde

 • Online terapi alabilirsin

 • Bol bol

 • Dr git

 • Bendede aynı sorun var ilaç kullanabilirsin ama yine ara ara ataklar gelir yani bununla yaşamaya öğrenmek gerekiyor çünkü tam anlamıyla bir çözümü yok

  • Merhaba benimde anksiyetem var size bisey sorabilir miyim

  • Merhaba buyrun

  • Yemek yerken yutkunamıyorum psikolojik mi yani sizde de var mj

  • Hepsini Göster
 • Ben de anksiyeteden muzdaribim ve bu endişe hali maalesef kendi kendine geçmiyor. Psikolojik destek almak en sağlıklı çözüm yolu.

 • bende atlattım büyük bir oranda yalnız kalma ve bir şeylere odaklan sürekli olarak. kalabalığa karışmakta çok önemli knkcım