Spor Beslenme

Başarılı zayıflama hikayeleri, gerçek kilo verme yöntemleri nelerdir?

Selam arkadaşlar. Aranızda başarılı zayıflama hikayesi olan var mı? Motivasyona ihtiyacım var tabi bir zayıflama yöntemlerine ... Gerçek Kilo Verme Öyküleri ve Yöntemleri örnekleri verir misiniz?
21 11

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Merhaba🌸
  Öncelikle kilo vermeyi kafanıza koyduysanız sadece kilo vermeye odaklanmayın. Yağ oranınızı düşürmeyi de ekleyin hedefleriniz arasına Yağ oranını düşürmek sağlıklı kilo vermenin temel taşıdır.
  Vücuttaki yağ oranını düşürmek için de sağlıklı beslenme ve spor şart.

  Oturduğunuz yerden çay içerek, televizyon izleyerek veya sözde yağ yakan besinler yiyerek yağ oranınız düşüremezsiniz.
  Şunu tekrar söylüyoruz ki yağ yakan besin yoktur.
  Yağ yakmaya yardımcı besin vardır. Siz spor yaparak yağ yakarsınız ve bazı besinler bu yağ yakımını kolaylaştırır ya da hızlandırır.
  Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için sabır edin ve asla pes etmeyin.

  Ben Nasıl Zayıfladım?80'den 60'a inen yolculuğum.Başarılı zayıflama hikayeleri, gerçek kilo verme yöntemleri nelerdir? Kalori açığı oluşturdum. kalori açığı ne demek? Ben normalde ,3000 belki 4000 bin kalori alırken bunu daha aşağıya çektim ve 1000 kalorilik beslendim kötü örnek olmayım ama 800'e kadar iniyordum bazı günler, yiyesim olmuyordu. Ama kalori sayarken bir paket cips 300 kalori ben bunu yiyim geriye 700 kalori kalıyor hâlâ yemek yemek hakkım var diye düşünülmemeli, kalori saymak bu değil kalori saymak sağlıklı yiyeceklerden yana kullanılmalı... öyle işte yediğim her şeyi saydım elbette aralarda kaçamaklarım oldu...


  Bir gün de neler yedim ve neler yaptım!

  Sabah 10 da uyandım. Klasik bir bardak ılık limonlu suyumu içtim. Çünkü sindirimim duruyordu limonlu su iyi gelmişti sindirimime


  10 dakika esneme hareketleri. Esnet kendini o kadar iyi geliyor ki daha dik yürüyorsun oturman bile değişiyor


  Kahvaltım. Başarılı zayıflama hikayeleri, gerçek kilo verme yöntemleri nelerdir?Başarılı zayıflama hikayeleri, gerçek kilo verme yöntemleri nelerdir?Başarılı zayıflama hikayeleri, gerçek kilo verme yöntemleri nelerdir?Tabağın güzelliği ❤yaş meyveleri ben kahvaltıda tüketirdim... daha zengin bir tabağım olurdu... haşlanmış yumurta, Haftanın 2 günü yedim Tahıllı ekmeğim hiç eksik olmazdı ya çavdar ekmeği yerdim ya tam buğday ekmeği ama ben günde 1 dilim yerdim oda sabah kahvaltısında. Buzlukta saklayabilirsin ekmeği her gün çıkar 1 dilim bir şey olmuyor... şekersiz çay içerdim.. çayı şekersiz içemiyorum dersen merak etme,3 günde alışıyorsun ben çayı bırakırım şekeri bırakmam diyordum şimdi şekerli çayı içemiyorum... Kahvaltım bitti, kalktım evimi topladım. Günde 3 litre su içmeyi ihmal etme.. yanından şişeni ayırma... ben çok ara öğün yapmazdım acıkmazdım çok, ama acıkırsam muhakkak Türk kahvesi ve yanında kuru meyvesi olurdu.


  Ara öğünümBaşarılı zayıflama hikayeleri, gerçek kilo verme yöntemleri nelerdir? Türk kahvesini hiç eksik etme metabolizmani çok iyi çalıştırıyorTürk kahvesinin yanına, kuru meyveler ya da kendine özel hazırladığın fit tatliardan yiyebilirsin bu sayede tatlı krizlerini dengelemiş olursun...


  Sporum...
  Eğer imkanın varsa yürü.. yürüyemiyorsan, ben açardım Leslie 45 dk onu yapardım... bide pandemi sıkıntısı yüzünden bu spor harika geldi.Başarılı zayıflama hikayeleri, gerçek kilo verme yöntemleri nelerdir? Bu abla çok konuşuyor, ama çok tatlı onun sesini kısardım müzik açardım müziksiz hiç bir şey olmuyor. motivasyonumun düşmemesinin sebebi bir tartıda gördüğüm eksiler. İki müzik ikisi olunca daha azimli oluyorum.


  Leslie'den başka kardiyo çok. yaptım.
  Ben bölgesel çalışmadım... çünkü bölgesel eritmek çok ama çok zor göbek gitsin diye saatlerce göbek çalışmak mı? Yoksa 45 dk kardiyo çalışıp tüm vücudu eritmek mi elbette kardiyo çalışmak unutma yağ nerde çoksa ordan gider... kardiyo egzersizlerini yotube'den ya da instagram'dan destek aldım.Başarılı zayıflama hikayeleri, gerçek kilo verme yöntemleri nelerdir? Kardiyo'da beni zorlayan hareket olmadı zaten şu hareketi yapamazsan, bunu yaparsın diye hoca söylüyor yeni başlayanlar, orta, zor diye bölüm, bölüm gösteriyor. 45 dk leslie, akşamlarıda 45 dk kardiyo ayda gözle görülür derecede incelme oldu tartıdan önce aynada daha çabuk inceldim... sporum bitti bu arada suyunu içmeyi unutma o 3 litre su bitecek yeşil çayını da içmeyi unutma.

  Akşam yemeğim saat'19Başarılı zayıflama hikayeleri, gerçek kilo verme yöntemleri nelerdir?
  Dengeli tabaklar hazırla kendini
  Nedir dengeli tabak? Bir tabağın köşesine sebze olsun diğer köşesine karbonhidrat olsun protein olsun hepsinden yemiş olursun... diyette en çok yapılan hata karbonhidrati kes Şekeri kes gelsin motivasyon düşüklüğü gitsin azim hayır her şeyden ye ama Tercihlerini değiştir. Tatlı derken aklımıza baklava gelirken sütlaç gelmiyor halbuki sütlaç yiyebilirsin Sütlü ve içindeki karbonhidrat az.. tatlı Tercihlerini yağlı ve bol şekerli değilde, daha az şeker kullanılmış daha az işlem görmüş tatlılardan yana kullanabilirsin...


  Gece geç saat acıktım ne yiyebilirim?

  Elbette bende çok acıkıyordum ama ben kendimi tutardım sana tavsiye verim elbette...  2 adet galeta ve 1 dilim peynir.
  1 bardak süt ve 1 avuç leblebi.
  1 bardak ayran ve salatalık.
  1 bardak kefir ve havuç. bunlardan biri tercihin olsun...
  Süt/yoğurt/kefir gibi besinler midenizi yormayacak, uykuya geçişinizi kolaylaştıracaktır. Çiğ sebzelerin de kalorisini pratikte göz ardı ederiz. Açlık hissettiğiniz her an çiğ sebzelere yönelebilirsiniz... sana güzel bir günlük benim diyet önerdim

  Diyette beni zorlayan şeker ve spor olurdu şekeri kuru meyve ve fit tatlılarla hallettim sporu da müzikle hallettim


  Spor yaparken verimliliği artırma konusunda pek çok çalışma yapılmakta. Zihinsel antrenmanlar, psikoloji, motivasyon için yapılan araştırmalar gün geçtikçe artıyor. Ancak araştırmalardan farklı farklı sonuçlar çıktığını da görüyoruz. Belli başlı araştırma üniversiteleri spor esnasında müzik dinlemenin verimi artırdığı veya düşürdüğü yönünde çokça tartışma yaşıyor ama kendi açımdan baktığımda verimi artırdığı yönünde olan araştırmalar daha çok ilgimi çekiyor müziksiz spora spor demem. Sevgiler ❤
  • bu nasıl da güzel bir görüş, düştüm <3

  • Merhaba 🌸 Görüş Fırsatı'nın kazananı sen oldun! 🥳 25 TL değerinde D&R Hediye Çeki için lütfen bizimle iletişime geç. Sevgiler. 🙏🏻

  • Teşekkür ederim ❤

  • Hepsini Göster

En İyi Kız Görüşleri

 • Etkili zayıflama yöntemleri neler?

  Öncelikle kararlısın görüyorum ilk önce kararlı olmak lazım başlamak için başlamakta başarmanın yarısıdır.

  1- Öncelikle daha zayıf olduğun eski bir fotoğraf bul.

  Eğer yoksa o zaman herhangi beğendiğin bir insanın öncesi ve sonrası fotoğrafını bul hep gözünün önünde olsun. Bu senin motivasyonun olacak. Her çikolata tatlı börek çörek yemek istediğinde öncelikle o fotoğrafa bakacaksın ondan sonra kendin vazgeçeceksin.

  2- Hiçbir şeyi kendine yasaklama, unutma yasaklar arzu doğurur.

  O yüzden az da olsa her şeyin tadına bakacaksın. İraden yoksa tadına bak hakkımda yetinmeyi öğreneceksin. Merak etme bu zamanla olur. Tabii bulunduğun ortamdaki insanlar da senin diyetine saygılı olursa evde daha az börek, çörek, tatlı, hamurişi, karbonhidrat türü az olursa şeyler olursa senin diyetinin başarılı olması daha kolay olur. Zorlanmazsın. Ben diyete başladığım zaman genelde annem hep en sevdiğim tatlıları börekleri yapar mesela çünkü anne içgüdüsü😁. Onu kesin bir dille uyardım ondan sonra kesti. Tabi bu 10 sene öncesi. O zaman da kilolu değildim ama 38 bedendim şimdi 34 bedenim. Annemi de iyi ettim artık daha sağlıklı şeyler pişiyor evde hamur işi börek çörek ayda yılda bir. Kızartmayı onunda hayatından çıkarttırdım.

  3- Kendini mutlu edecek bir şeyler bulmalısın.

  Bir hobi ya da bir birkaç sezonluk bir dizi yani seni oyalayacak mutlu edecek. Çünkü mutsuzken insanlar aç olmadıkları halde yine de bir şeyler yerler. Bu benim için tam tersi üzgün olduğumda hiç yemek yiyemiyorum bazen de öyle oluyor neyse duygusal yemek yeme isteğinin önüne geçmelisin yani kısacası. Üzüntülü ya da sevinçli olduğunda hemen bir şeye sarılma yemek için 20 dakika bekle oyala kendini, ondan sonra göreceksin 20 dakikada beynin vazgeçecek o şeyi yeme isteğinden.

  4- Yemeklerini çok ağır yiyeceksin.

  Hızlı yemek yemek yok her öğünün 20 dakikayı bulmalı. 20 dakika beyni sinyal gitmesi için yeterli 20 dakikada 3 tabakta yersen doyarsın bir tabakta yersen doyarsın. Yemeklerden önce birer bardak su içmende faydalı olur.

  Diyet Sırasında Uzak Durman Gereken Besinler Neler?

  • Gelelim uzak durman gereken şeyleri daha çok protein ağırlıklı beslenmelisin.
  • Karbonhidratlardan yani börek, çörek, pilav makarna, hamurişi ve her türlü kızartmadan uzak durmalısın. Karbonhidrat demişken bazı sebzelerin içinde de bolca karbonhidrat vardır karbonhidrat şekerdir kilo aldırır. Kuru fasülye, nohut, patates, bezelye bunlarda mümkünse evde pişmesin pişerse de sadece bir ya da iki yemek kaşığı yemelisin. Eğer pilav ve makarnadan vazgeçemiyorsan esmer pirinçten yapılmış pilav, tahıllı makarna yiyebilirsin. Esmer pirinçten yapılmış pilav ya da tahıldan yapılmış makarna yiyebilirsin.
  • Hazır meyve suları, kola, gazoz bunlar aşırı derecede şeker içerir bunlar da yasak.
  • MEYVALAR da da karbonhidrat çok yüksektir Örneğin muz, üzüm, vişne Üzgünüm ama bunlarda yasak. Meyve suyu içeceksen kendin evde taze taze sık İç.
  • Her acıktığında bir şey yemeye kalkma önce bir şeyler içmeyi dene; bitki çayı ya da maden suyu eğer saat geç vakitse bir bardak az yağlı süt.
  • Yukarda az yağlı dedim bunu dikkate al mümkün olduğunca çok az yağ tüketmelisin. O yüzden eve aldığın peyniri, sütü bile az yağlı seçmelisin.
  • Ve tuz da yasak her şeyi az tuzlu yemelisin. Çünkü tuz da vücutta su tutar ve ani kilo alırsın. Unutma vücudumuzun % 70‘i su.
  • Kilo verdirdiğini savunan bitki çayları ve zayıflama haplarından da uzak durmalısın bunlar sadece vücuttaki suyu atar ve sen kilo verdiğini zannedersin yanılırsın. Zayıflamak için vücuttan su değil yağ gitmesi gerekir

  Senin yağ yakman için spor yapman lazım.

  Vücudumuz spor yapmaya başladıktan en az 20 dakika sonra yağ yakmaya başlar. O yüzden günde en az 1 saat spor yapmalısın.
  Şimdi gelelim asıl meseleye, bunları tek başına yaparsan yine işe yaramaz beraberinde spor da yapmalısın. Herkesin yapabileceği sevdiği bir spor vardır ama en ucuzu ve en rahatı en kolayı benim gibi uzun tempolu yürüyüşler yapmaktır. Günde en az 5 km ile başla. Sonra 10- 15 km artırsın. Bu yürüyüşü yaparsan çok hızlı kilo verirsin tecrübe ile sabittir. Tabii yavaş yavaş zayıflamaya başladıkça artık bu yukarıda yazdıklarım senin yaşam biçimin olmalı yani yine her gün olmasa da haftada birkaç gün sporunu yapmalısın, daha çok sağlıklı yiyeceklerle beslenmelisin. Çünkü zayıflamakla iş bitmiyor vücudunun tekrar eskiye dönmemesi için sporunu aksatmayacaksın sağlıklı besleneceksin. Yasak olan şeyleri çok az tüketeceksin. Sonra bir bakmışsın fıstık gibi olmuşsun😁 Sana başarılar diliyorum inanırsan yaparsın.
  • Bu nasıl bir görüş böyle, bayıldım. <3

  • Hayrimm teşekkür ederim ❤️❤️❤️❤️

 • Öncelikle sağlıklı günler diliyorum.. Sağlık her şeyden önemli. Sadece sağlığın için zayıflamayı amaçlamalısın.
  Zayıflamanın sırrı sürekliliktir, hiçbir şekilde vazgeçmemelisin 💪
  Sağlıklı bir şekilde zayıflamak istiyorsan bir uzmandan destek almalısın, kafamıza göre şok diyetler yapmamalıyız
  Sağlıklı bir şekilde zayıflamak istiyorsan bir uzmandan destek almalısın, kafamıza göre şok diyetler yapmamalıyız
  Bedenine işkence etmeden, yemen gerekenden daha az yemeden zayıflamalısın.
  Eğer yemen gerekenden daha az yersen kendine işkence edersin ve yağdan kilo vermezsin, sağlıklı bir şekilde kilo vermezsin.
  Verdiğin kiloları da daha hızlı bir şekilde alırsın.
  Kesinlikle sana tavsiyem;internetteki şok diyetleri asla yapma, öncelikle Devlet Hastanesindeki Dahiliye doktoruna git, diyet için tahlil vermek istediğini belirt ve Diyetisyene yönlendirecek Dahiliye doktoru seni ve tahlil sonuçlarına göre diyet listesi verilecek sana.
  Kesinlikle kan değerlerini ölçtür Zayıflamanın önünde belki senin bilmediğin bir sebebin var, bunu öğrenmek için işte Dahiliye Doktoruna gitmen şart.
  Dahiliye doktoruna gitmelisin, bilinçli bir şekilde zayıflamalısın.
  Dahiliye doktoruna gitmelisin, bilinçli bir şekilde zayıflamalısın.
  Ve evinde, mutfağında hassas terazi olmalı bence, bir tane hassas terazi olsun.
  Hassas terazi sayesinde daha iyi bir şekilde kalori hesabı yapacaksın..
  Hassas terazi sayesinde daha iyi bir şekilde kalori hesabı yapacaksın..
  Bu anlamda hassas terazi yaşamını kolaylaştıracak.
  Yiyeceğin besinleri hassas terazide ölçebilirsin
  Yiyeceğin besinleri hassas terazide ölçebilirsin
  Başarılı bir şekilde zayıflayan harika sonuçlar elde eden insanlar var, bu insanlar zayıflama konusunda ilham veriyorlar.

  Onlar da obezdi, ölümcül obezdi ve onları gören insanlar şunu düşünüyor;
  Bende yapabilirim, ölümcül obez bir insanın içinden iki kişinin çıktığını görüyoruz ve o insan zayıflama yolculuğuna çıkan insan için ilham, umut oluyor.
  Altan Öğretici'yi örnek vermek istiyorum.
  Altan Öğretici'nin doktoru Gürkan Kubilay'dir ve 120 kilo verdi 18 ayda..
  Eminim ki senin o kadar fazlalığın yok
  İçinden iki adam çıkmış 👏
  İçinden iki adam çıkmış 👏
  Ne de güzel ilham oldu umutsuz olan herkese. Her diyetisyenin yoğurt yiyişi farklıdır elbette. Sende kendi diyetisyenini dinle.
  Diyetisyen yol gösterir, seni zayıflatmaz, zayıflayan sen olursun. Zayıflamak için tonlarca para dökmene gerek yok.
  Sadece yöntemin doğru olsun ve vazgeçme yeterli.

  Instagramda'da zayıflayan insanlar var, onlar da umut veriyor.
  Instagramdan onları takip edebilirsin.

  Yemek için değil, yaşamak için yemeyi hayat prensibi edin kendine.

  Zayıfladığını gördükçe, hissettikçe kendini beğeneceksin, özgüvenin artacak, yürüyüşün bile değişecek.

  Before After yap hep. Önceki ve sonraki resimlerle kıyasla kendini, aradaki farkı gördükçe umudun artacak, daha çok inanacaksın kendine.

  Bol su içmelisin
  Su içmeden zayıflayamazsın. Sürahinin içine ılık su döküp limon sıkabilirsin. Limonlu su da zayıflamana yardımcı olur.
  Su içmeden zayıflayamazsın. Sürahinin içine ılık su döküp limon sıkabilirsin. Limonlu su da zayıflamana yardımcı olur.
  Tabiki hareket etmelisin, yürüyüş yap, kendine hareket edecek işler çıkar. Hareket ederek sıkılaşırsın. Zayiflamak için spor salonlarına gitmene gerek yok, dışarda parklarda spor salonları var, onlardan faydalanabilirsin.
  Hemde ücretsiz. Zayıflamak artık çok kolay
  Hemde ücretsiz. Zayıflamak artık çok kolay
  Evin içinde bile yürüyüş yapabilirsin müzik dinleyerek. İstedikten sonra hiçbir şey imkansız değil

  Kimbilir belki sende birilerine ilham olursun, belki senin de zayıflama hikayen umut olur umutsuzlara..

  Sağlıklı günler diliyorum 🌷
  • müthiş bir görüş müthiş <3

  • Çok teşekkür ederim 🌷❤️

 • Öncelikle merhaba.
  Ben bir diyetisyen değilim fakat bu konuda çok fazla bilgi sahibiyim çünkü kilo verme üzerine deneyimim var ve de çok fazla diyetisyenlerle görüşmeler yapıp sorular sordum. Yani demek istediğim bu konu hakkında oldukça bilgili birisiyim.Yapman gereken şeylere gelelim.

  Kilo Vermek İçin Neler yapılmalı?

  • Kilo vermene engel olabilecek bir genetik hastalığa sahip misin (şeker hastalığı gibi) onu öğrenmeli ve bir uzmandan yardım almalısın.
  • İyi bir diyetisyene gidip diyet yazdırmalısın. Fakat lütfen dikkat et dediğime "iyi bir diyetisyen" böyle diyorum yoksa: (mesela devlet hastanesindeki diyetisyenler) sana normal bir diyet kağıdı üzerindeki sayıları değiştirerek herkese verdikleri diyetten verirler. Ki bu da sana özel bir diyet olmaz ve sana özel olmadığı Içinde çok da işe yaramaz.
  • Spor yapmalısın. Ben kilo vermeye çalıştığım zamanlar yürüyüş yapıyordum ve çok işe yarıyordu. Ilk başlarda yürüyüş yapmanı ardından form kazandıktan sonra ise koşmaya başlamanı öneririm. Bu sadece bir örnekti. Bunun yerine başka şeylerle de (mesela sevdiğin herhangi bir spor) uğraşabilirsin, yeter ki seni oldukça hareket ettirecek şeyler olsun.

  Bu üsttekileri yaparsan %99 ihtimalle istediğin görünümüne kavuşursun. (%1 de olsa olmama ihtimali her zaman vardır). Ve gelelim 4. Maddeye. Bu madde en önemli madde bence.

  Sonunda istediğin kiloya ve görünüme ulaştın diyelim.Artık geriye yapman gereken tek bir şey kalıyor: kilonu korumak. Peki ya bunu nasıl yapacaksın?

  Kilomuzu Korumak İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  • Eski yeme alışkanlıklarına geri dönmemelisin. Yoksa verdiğin kiloları geri alırsın.
  • Sağlıklı beslenmeyi yeme felsefesi edinmelisin.
  • Günlük alman gereken kaloriyi geçmemen gerekiyor ve bu alacağın kalorileride sağlıklı beslenerek alman gerekiyor.
  • Tabi ki bu demek değildir ki asla yemeği sevdiğimiz fakat sağlıklı olmayan şeyleri sonsuza kadar yemeyeceksin. Onlardan da yiyeceksin fakat ara ara.

  Bu yazdıklarımın dışında istisna durumlar olabilir ve bu yüzden de farklı yollar izlemek durumunda kalabilirsin elbette.
  Sağlıklı günler dilerim.
  • Şahane bir görüş gerçekten, eline sağlık <3

 • Kilo verme yöntemim neler?

  Özellikle pandemi dönemi döneminde çoğu insanın sorunu alınan kilolar oldu. Benimde aynı şekilde. Boyum 1.60, 58 kiloyla başladığım pandemi dönemine 5 ay sonra 70 kilo olarak çıkmıştım. O 5 ay yani evde durduğumuz süre de kilo aldığımın farkında bile değildim. Evde baskül de yok tabi. 5 aydan sonra kilomun farkına vardım ve zayıflamaya karar verdim. Çünkü aynadaki kişi ben değildim. Karar verdikten yaklaşık iki ay sonra 10 kilo verdim. şu an 60 kiloyum ve kilomu sabit tutmaya çalışıyorum.

  PEKİ, NASIL ZAYIFLADIM?

  Nasıl zayıfladığıma başlayacak olursam
  • İlk olarak zayıflamak için kesin karar verdim. Karşıma ne engel çıkarsa çıksın vazgeçmeyecektim.
  • Kilo alışverişimi kontrol altına alabilmek için ilk işim eve bir tane baskül almak oldu. Ve tartılıp sonucumu not ettim.
  Başarılı zayıflama hikayeleri, gerçek kilo verme yöntemleri nelerdir?Ben iki aylık zayıflama sürecimden bahsettim. Sizlere günlük sürecimi özetlemeye çalıştım. Unuttuğum bir şey olamadığını düşünüyorum. Bu süreçte doğru yaptıklarım kadar yanlışlarımda vardır belki bir uzamandan yardım almadım. Ama detoks tarzı şeylerde uygulamadım. Zayıflamak için değişik çaylar içmedim. Sadece sağlıklı yaşamaya çalıştım. Bu yüzden ters bir şey yaşamadım. Yazımı okuyanlara şimdiden teşekkür ederim.
  • Gece 7'den sonra bir şey yememeye özen gösterdim.
  Başarılı zayıflama hikayeleri, gerçek kilo verme yöntemleri nelerdir?
  • Her sabah düzenli olarak internet üzerinden sporcu eşliğinde spor yaptım. Gün içerisinde vakit bulabilirsem ( yasaklarda yoksa ) yürüyüşe çıktım.
  Başarılı zayıflama hikayeleri, gerçek kilo verme yöntemleri nelerdir?
  • Aburcubur türlerini haftada bir ve çok az tükettim. ( Ben aşırı derecede tatlı ve çikolata düşkünüydüm tatlı türlerini kestim.)
  • Ekmekte tercihimi kepekli ekmekten yana kullandım. ( Ekmek , makarna ve pilavla aram zaten iyi değildir.)
  • Karbonhidratlı yiyeceklerden çok lifli gıdalara ve sebzelere ağırlık verdim. Günlük olarak bir kase yoğurdu ve meyveyi kesin yedim.
  • Bir bardak yeşil çay içtim.
  • Evde kendime ait bir su şişesi yaptım. Günlük 2,5 -3 litre arası su içtim.
  • süper bir görüş bu, bayıldım <3

  • @KürkMantoluHayri çok teşekkür ederim 😘

 • 1 ayda 6 kilo
  bel :85 ten 80 e
  kalça:105 ten 100 e
  kilo :68 den 62 ye
  yağ oranı %25 ten % 16 ya
  bugün tam bir ay oldu
  1. kural : Kendinizden hoşlanmayın (motivasyon için )
  2. kural : en sevdiğiniz elbise ye giremeyin
  3. kural : ayna karşısında yerinizde zıplayın sallanan şeyleri görünce rahatsızlık duyuyorsanız eziyete hazırsınız demektir.

  Ne yaptım?
  Kalori saydım... Hiç bir diyete sadık olamıyordum.. My fitness Pal uygulamasını telefona indirdim. Ne yediysem ne içtiysem kaydettim Aslında her şeyi kaydettim. Birde gaz veriyor 5 hafta sonra şu kadar kilo olacan diye aman yeme de yanında yat Farkettim Günde 2000 küsur kalori alıyormuşum... sonrada ne kadar harcadığımı hesapladım bunun için internette programlar var harcamadığım kalori bana yağ olarak dönmüş haberim yok hedef koydum 1000-1200 arası alacaksın fazlası yok şartla kendini
  Diyetlerin bir çoğu sana yağ yaktırmıyor hafifliyorsun ama sıkı bir vücutla değil o yüzden karbonhidratlar piiiiiiissssss ama azcık ye proteinler süper onları arttır sporla birlikte kasları koru yağları yok et

  Spora başladım... Oldum olası spor salonlarını sevmem. Cardio yu keşfetttim evde yaptım hiçbirşeye ihtiyacın yok sadece bedenin 10 gün fitness Blender da kelly ablamızla 40 dk da 400 kalori yaktım kasları topladım. Kas yokmuş ya bende boşuna değilmiş oturduğum yerden kalkamayışım. Varlığını bilmediğim kaslar ağrıdı ya 1 hafta kilo verdim mi 2 kilo falan ama o da suydu sanırım... Kas ağrıları bitince daha sağlam bir şeye başladım İnsanity Workout 3. haftasındayım sayesinde 2 beden inceldim ben artık 38 bedenim acayip sıkılaştım... doğuştan gelen ayva göbeğim neredeyse yok günde 30-40 dk ama seni halıya yapıştırmaya yeter aşağı yukarı 400- 800 kalori arası yakıyorsun bunu da Myfitness pal'a giriyorsun ve arada diyet kaçamakları yapabiliyorsun..

  vazgeçme sakın

  kolay gelsin
  • Bu bahsettiğiniz my fitnes uygulamasında hangi sporları yazacağımız da yazıyor mu?

 • Her gün mutlaka 2-3 porsiyon taze meyve yiyin. Taze meyvedeki enzimler ve vitaminler metabolizmanızı hızlandırır. Her ana öğünde; sabah, öğlen, akşam mutlaka çiğ sebze veya salata tüketin. Öğünlerinizde yediğiniz salatalarınıza mutlaka zeytinyağı kullanın. Kilo vermek istediğiniz dönemde diyetisyeninizin önerisine kulak verin ve asla kızarmış yiyecekler yemeyi Bütün diyetisyenlerin hem fikir olduğu üzere haftada en az 1 öğünde mutlaka kurubaklagil yemeği tüketin Bezelye, barbunya, mantar gibi protein oranı yüksek güçlü sebzelerden kaçmayın. Diyetisyeninizi dinleyin ve mevsimi olduğu döneme dikkat etmek şartı ile sofranızda bu sebzelere de yer verin Her gün en az yarım saat orta tempoda hareket etmelisiniz. Diyet yaparken her gün yarım saat yapacağınız yürüyüş kilo vermenizi garanti eder Her gün en az 2 litre su içmelisiniz. Su tüketimi günün istediğiniz saatinde, istediğiniz şekilde, istediğiniz sıcaklıkta olabilir. Diyetisyenler çok su içmek konusunda hem fikir, ancak nasıl içmeniz gerektiği konusu muallakta. Su içerken kendinizi dinleyin, ne zaman nasıl içerseniz için ama mutlaka diyetisyeninizin önerdiği su miktarını tamamlayın. Su içme alışkanlığı kazanmak zamanla yavaş yavaş olur Kilo verirken kendinize süre sınırı koymayın. Hedef sağlıklı kilonuza inmek, indikten sonra da kazandığınız sağlıklı yaşam ve beslenme alışkanlıklarını ömür boyu devam ettirmek olmalıdır. Vermeniz gereken kiloyu ve süresini diyetisyeninizle belirleyin ama takıntı haline getirmeyin Süt ve yoğurdu tam yağlı olarak tüketin. Yağsız ve diyet sütlerin glisemik indexi düşük olduğu için daha çabuk acıktırır. Kilo vermek istiyorsanız çok yemek yemekten değil aç kalmaktan korkun. Diyet kelimesiyle aç kalmak kelimesini bir tutmayın. Diyetisyenlerin yolu aç bırakarak kilo verdirmek değil.😊😊
 • Zayıflamak İsteyenlere En Etkili Zayıflama Yöntemleri Önerilerim Neler?

  Gerçekten zayıflamak istiyorsan sadece diyet ya da sadece spor işe yaramaz. Hem diyet hem spor beraber yapman gerekir.

  Bu kuraları uygularsan hızlı bir şekilde kilo verebilirsin ( Bu kuralları uygulayarak 23 kilo verdim. Hem de toplam 4 ayda. )


  • Uyanınca 1 bardak limonlu su içmelisin. Bundan 30 dakika sonra da kahvaltı etmelisin.
  • Ekmeği hayatından çıkartmalısın. Ya da en fazla 1-2 dilim kepek ekmeği tüketmelisin.
  • Yemeğin suyunu aslaaa yememelisin. Çok kilo aldırıyor. Tuz ve yağın hepsi suyunda çünkü.
  • Her gün en az 30 dakika egzersiz 20 dk yürüyüş yapmalısın.
  • Abur cuburu ve tatlıyı hayatından çıkartmalısın. Eğer çok canın çekerse haftada 2-3 defa 1-2 parça bitter çikolata yiyebilirsin.
  • Her gün en az 2 litre su içmelisin.
  • Uyumadan önce 1 bardak tarçınlı yarım veya az yağlı süt içmelisin.
  • Yemek saatlerin olmalı ve her gün aynı saatte yemelisin.
  • Asitli ve gazlı hiçbir içeceği tüketmemelisin. Çünkü içlerinde aşırı derecede şeker bulunuyor.
  • Yemeğe başlarken önce 1 bardak su içip sonra yemeğe başlamalısın.
  • Sakız çiğnememelisin çünkü sakız şişkinlik yapıyor.
  • Çok tuzlu ve yağlı yememelisin.
  • Yediklerinde aşırıya kaçmamalı ve her yiyeceğin yanında yeşillik yiyerek daha çok doyabilirsin.
  • Gün içinde 1-2 bardak yeşil çay içmelisin.
  • eline sağlık gerçekten, çok güzel bir görüş olmuş. :)

  • Yeşilçayı da bilinçli olarak tüketmek gerekiyor. Tansiyon rahatsızlığı olan birisi için iyi gelmiyor maalesef

 • benim çok güzel bir yöntemim var 30 gün hiç tatlı yeme yemeklerini yarı yarıya azaltıyosun bide bifit diye spor salonları var fiyatı makul yazıl ona mutluluğunda artar ama biraz acıktırıyor spor ama biraz zaten havada ısınıyor yürüyüşte yaparsın yeşil çayda içebilirsin kilo oturmakan olduysa vücut ödem yapmıştır o hareketlerle kaybolur verirsin böyle

En İyi Erkek Görüşleri

 • 6 ayda nasıl kilo verdim?

  6 ayda 33 kilo verdim. İnanmayanlara instagram hesabımı özelden atabilirim.
  Neyse nasıl başardığıma gelirsek. Öncelikle beyinde bitirdim diyebilirim Fena hırs yaptım. Ne yapmam gerektiğini planladım hiç bir şekilde spor salonuna vs. gitmedim. Tamamen evde kendim zayıfladım. Yaptıklarıma gelirsek Öyle spor salonlarındaki gibi haftada 3 gün spor değildi benim. Benim formülüm haftanın en az 6 günü düzenli spor yapmak idi. 1 gün bazen kendime ayırabiliyordum.

  Dediğim gibi spor salonuna gitmedim. Ancak evimde koşu bandı olduğu için her gün günde 50 dakika tempolu yürüyüş yapıp sırılsıklam halde iniyordum o banttan. Peki bunla yetiniyor muydum? Tabiki de hayır. Bunların üzerinde haftanın 3 günü aralıklı şekilde ( 1er gün ara vererek) 1 saat dambıl, plank, şınav, mekik çalışıyordum.

  - Burada motivasyonun kaynağı şudur. Asla pes etme ve en kötü gününde bile yapman gerekeni yap ( En kötü hissettiğin günde bile olumsuzluklar yaşadığın günde bile).
  Bir çok yabancı ve türkçe motivasyon kanallarını dinleyerek motivasyon spor müzikleri ile birlikte sporumu yapan birisiydim bu arada.

  Zayıflamak için nasıl beslendim?

  Gelelim beslenmeye ben öyle diyetisyenlerin kafasında sık sık ye az az ye kafasında beslenen birisi değildim. Kendi diyetimi yapmam gerekeni kendim oluşturdum. Karbonhidrat ihtiyacımı makarna v. b yemeklerle alıyordum sadece. Ekmek asla yoktu. Hiç olmadı hayatımda kepeklisi bile. Bunların dışında günde 2 öğünden asla fazla yemiyordum 3 öğün diye bir şey yoktu hayatımda. 2 öğün ama oda şöyle bir öğün çok sağlam yiyordum oda spor öncesi diğer öğünde ise öyle aşırı yemiyordum. Günde 1 öğün geçirdiğim bazı günler oldu. Çok mu acıktım diyelim midemi kandırıyordum ufak ve az kalorili besinlerle.( İşin özeti PROTEİN ağırlıklı beslenmeydi)

  Ayrıca burada beslenmen sağlıklı vs değil diye boş yapmayın. 33 kilo verdim. Hiç bir şekilde sağlığım bozulmadı. Hiç bir sarkmam olmadı. Sarkma olmamasının sebebide ayda 5-6 kilo arası verdiğimden ve vücudumu sıkılaştırıcı plank şınav mekik dambılla hareketler yapmam sayesindedir. Ben inandım ve başardım. Zaten bir zaman sonra spor hayat tarzınız oluyor.

  DİPNOT: Bu anlattıklarım zayıflamaya kilo vermeye yönelik yaptıklarım. Amaç kas yapmaksa bunları uygulamak yanlış olur.

  5 ay öncesine kadar da kasa yönelik beslenme tarzımı ve spor tarzımı gene spor salonsuz değiştirdim. Belli bir başarıya ulaştım. Ama evde bir yere kadar olduğundan farklı kas gruplarını çalıştıramadım. Ayrıca benim dediğim natural kas öyle kreatanin kullanarak yok supplement kullanarak vs değil. Kendi vücudumu doğal yiyecekler ile belli düzene soktuğumu söyleyebilirim. Tabi bu süreçte bilinçli olarak spor sonrası yemek durumunda kaldığımdan 10 kilo civarında aldım. Ama bu beni korkutuyor mu? Tabiki de hayır. Zayıflamak benim için çocuk oyuncağı. Yalnızca istemem yeterli oluyor. Çünkü kendime o güven geldi artık. Bu arada ben zayıfladığımda sağlam zayıflamıştım. Çevremde herkes tarafından ilginç tepkiler de aldım. Neyse anlatacaklarım bu kadar. Bu işin taktiği şudur: ASLA PES ETME!

  Pain İs Temporary. Quitting Lasts Forever.
  • Başlamadan önce ilk kilom: 104. 6 ay sonrası son halim 71. Bu anlattığım olaylar 2 sene önce falan yaşandı. Şu an kasa yönelik çalıştığımdan son halim: 82 kg. Boy: 1.83

  • İnsülin direnci hakkında bilgi almak isterseniz. Bu konuda da bilgi sahibiyim. Ekleyebilirsiniz. Neyse benden bu kadar.

  • ne güzel bir görüş böyle, eline sağlık gerçekten :)

  • Hepsini Göster
 • 5 ayda kilo verme yöntemlerim neler?

  5 ayda 32 kilo veren muz'un hikayesi buyrunuz;
  118 kilodan 86 kiloya nasıl düştüğümü neler yaptığımı tek tek anlatıyorum
  Öncelikle kiloyu nasıl aldığımı anlatayım çoğu kilolu insanın attığı klise yalan vardır ya.
  "Çok yemiyorum büyük bir ameliyat geçirdim o yüzden kilo aldım" diye
  Bende bu durum gerçekti ve ameliyattan sonraki 3 aylık dönemde kullandığım kortizonlu ilaçlar çok fazla kilo almama sebeb oldu...
  2014 yılından 2019 yılına kadar 5 yıl boyunca fazladan 30 kilo ile yaşadım.

  Spora başladım ama devamı gelmediği için veremedim.
  Yüzmeye gittim ama ondada devamlılık sağlayamadım yine veremedim.
  Diyet yaptim ama yaptığım diyetler bana uygun değildi yine veremedim.

  Kilo verme konusunda olan kararlılığım pantolonlarım yüzünden başladı. Aldığım pantolonları en fazla 5 - 6 giyiyordum çünkü apış araları kilolu olduğum için sürtüp deforme oluyordu. Beni çok rahatsız etmeye başladı çünkü severek aldığım pantolonlarımı en fazla 5 - 6 kez giymek bana koyuyordu ve net olarak beni tetikleyen olay bu oldu.
  Aydınlanma sebebi :D
  Aydınlanma sebebi :D
  En sonunda 1 hafta boyunca istinasız yediğim ve içtiğim her şeyi not aldım.

  Notlara bakınca Fark ettim ki benim sorunum spor falan değil benim sorunum fazla yemek o yüzden sağlam bir diyet uygulamaya karar verdim. Ama kendimi mahrum bırakacak ve aç kalacak bir diyet bana göre değildi çünkü başaramıyordum.

  Notlara bakınca;
  İş yerinde çok fazla içicek tükettiğimi ve akşamları bilgisayar başında ve dizi - film izlerken çok fazla atıştırdığımı fark ettim.
  Öğünlerde de çok yiyordum özellikle akşam yemeklerinde şişene kadar yiyordum.
  O yüzden karar aldım atıştırmalıkları ve akşam yemeğine dikkat etmem gerekiyordu. 5 ay boyunca sadece bu 2 kritik olaya dikkat ederek 32 kilo verdim.

  Yani ÖNEMLİ OLAN KENDİNE TANIMAK YANLIŞLARINI NET OLARAK BELİRLEMEK VE ISTİKRARLI KARARLAR ALIP UYGULAMAK.
  • eline sağlık, çok doyurucu bir görüş olmuş gerçekten :)

 • Gerçek Kilo Verme Yöntemlerim Neler?

  - Sağlıklı yaşam tarzına geçin. Kilolar kendiliğinden azalıyor. Kalıcı kilo vermiş oluyorsunuz. Hızlı yolu yok.
  - Gün içinde fiziksel olarak aktif olun.
  - Önemli olan yağdan vermek. Sirkeli limonlu su için gibi tarifler kalın bağırsağı temizler ve kilo verdiğini zannedersin. Kabız olmamanız lazım.
  - Düzenli olarak Yürüyüş, esnetme ve direnç egzersizleri yapın. En fazla 2 saat vaktinizi alacak.
  - Ben günlük 10.000 yürüyüş, 100 push-up, 100 chin-up ve pull-up, 100 squat ve 2 dakika Plank duruşunu yapıyorum. Karın hareketi yapmasanız bile yağ oranı düştükçe karın kasları belli olmaya başlıyor. Önemli olan hepsini aynı anda yapmamak. Gün içine yayın. Ben 1 saatimi veriyorum ve egzersizlerimi tamamlıyorum.
  - Hareketler zamanla alışılır. Eğer kilonuz gerçekten fazlaysa squat yapmayın, diklerinize zarar verebilirsiniz.
  - Kas yapmayı ihmal etmeyin. Her kas daha hızlı kilo vermenizi sağlar.
  - Uzun ve zorlu bir süreç. Yaklaşık 1 senede 120 kg -> 85 kiloya düştüm. (Bir ara sağlık problemi yaşamıştım.)
  • Merhaba, bende 130 kiloyum ve 18 yasindayim, yazda geldi, 4 ayda 40 kilo verebilirmiyim

 • Tecrübeme dayanarak söylüyorum ki, en iyi kilo verme yöntemi merdiven, merdiven çıkıyomuş gibi çalıştığın aletler de var. Onun yanında pump ı kaçırmadım, yeni harekete geçceğin zaman 40 saniyeden fazla beklememek gerekiyor ama bunların içinde en önemli kısım, hangi bölgeyi eritmek istiyorsan oraya çalışman gerektiği. Özellikle en büyük sorun karın oluyo, Diğer bölgeleri ağırlıkla çalışırken, insanlar genelde karnın sadece mekikle eritildiğini sanıyolar ama şu gibi hareketler karnı eritmek için birebir. Ama en önemlisi tekrar söylediğim gibi, merdiven görevi gören aletler karnı eritmek için yine birebir çünkü merdiven çıkarkan bacağın karnına doğru hareket ediyor.https://www.youtube.com/embed/nG2akYidQ2Ahttps://www.youtube.com/embed/goCLce32DOEhttps://www.youtube.com/embed/zLsC2YXZDp0https://www.youtube.com/embed/eOMzyWPy2eg
 • 122 kiloydum bir seneye yakın bir zamanda 84 kiloya indim düzenli beslenme ve kendim spor yaparak sonuca ulaştım diyeti kafama göre uygulamadım diyetisyene danıştım spor tamamen kendi imkanlarımla haftada 3 gün koşuyorum 1 saatten fazla koşuyorum diğer günlerde ise youtube da genç ve fit diye bir kanal var oradaki programları uyguluyorum.

  Mutlaka diyet konusunda profesyonel yardım al beslenmeyi düzene sokup düzenli olarak spor yapmaya başlarsan 4 hafta içinde kendini daha iyi hissetmeye başlayacaksın 3 ay içinde gözle görülür bir değişime şahit olacaksın bütün bunlara başlamadan önce boy aynasında şu anki halinin fotosunu çek ve bunu her ay yap değişimi kendin görünce zaten daha sıkı sarılıyorsun .

  Yaza kadar önemli ölçüde yol almış olursun mutlaka biran önce başlamalısın...
 • bir dönem neredeyse hiç ayık gezmiyordum her gün 8-10 tane bira hafta sonu rakı.eeee bunlar tek içilmiyodu fındık fıstık(bira için)kızartma haydari vs vs(rakı için)e alkoldan sonra iştah da açılıyo.zaten mide alkol ve meze ile dolu bir de evde yemeği indiriyodum aşağı...derken bir gün banyo yapmadan önce teraziye bir çıktım aman allahım! ben hayatımda böyle bişey görmedim.benim boyum 1,90 her zaman kilom 78-80 arasıdır resmen 98 kilo olmuşum.göbek chevrolet tamponuna dönmüş odaya benden önce giriyor.aynı gün alkol ve sigarayı bıraktım ve bisiklet aldım.her akşam günde 1 saat bisiklet sürdüm 1,5 ayda 10 kilo verdim sonra bu düşmeye devam etti sonuçta 3 ay sürmedi eski halime geldim şükür şimdi dipçik gibiyim.
  • abi bu azminin kaynağı nedir peki 😄

  • Sadece bisiklet sürerek mi kilo verdiniz ek olarak neler yaptınız yazabilir misiniz acaba. Ben de 1 ayda 6 kilo vermek istiyorum da

  • Bisiklet sürmeyi bilmeyen ben sjsjsj

  • Hepsini Göster

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

110 117
 • gerçek kilo verme yöntemi, en iyi yöntem az yemek, bol su yani sıvı tüketmek, ve yürüyüş yapmak ekmek kesinlikle yemeyeceksin. 1 ay içinde istediğin kiloya düşersin.
 • İyi zayıflama yöntemi kalorisiz yiyip açlığı yatıştırmak ve çok ama çok acıkırsan da biraz yemek yiyip çok su içmek, benim yöntemin, bence çok da başarılı, en azından bende işe yarıyor:)
 • 1 yıl öncesinde başladım ben spora diyete şu an istediğim kilodayım. Kafanda bitir ilk. Aslında ne yedugjnin önemi yok kalori açığı oluştursan herşey okey.
 • Şekeri tuzu kes sebze ağırlıklı beslen. Ve eğer varsa imkanın günde 1-2 saat yüz. Yüzmek en iyi spor benim için. Yazları sadece yüzerek bile kilo verebiliyorum. Sana da tavsiyemdir
 • Sağlıklı olduğu hakkında bilgi veremem ama su diyeti yaptım ve yeşil çay haftada bir gun kaçamak yapıyordum ama makarna vs bir haftada 5 kilo verdim 1 ayda 10 kiloya ulaştım 😅😅
 • ben 3 ayda 10 kilo verdim hiç diyet yapmadan sadece günde iki öğün yiyordum ve en fazla öğlen 3. öğünü yiyordum başka ara öğün falan yemeden 3 ayda 10 kilo vermiştim
 • Şimdi ilk olarak tempolu bir şekilde yaklaşık 1 km yürürsen 2 günde bir birde su içerken limon damlatirsan 16,17 damla zaten zayiflamana yardım eder. Bolca su iç ben böyle 1 ayda 8 kilo verdim
 • Tiroidden dolayı 87 kiloya kadar çıkmıştım. Şu an63 kiloyum :) azıcık azim, biraz da fedakarlık yetiyor
 • 1,5 ayda 8 kilo verdim. Ekmek sadece her ögünde bir dilim ve kepekli,buğday,çavdar yedim. Şekeri tamamen kestim. Ve zumba yaptım düzenli hergün :)
 • yaz boyu ful zayıflama gevreklerini yedim vedüzenli spor istedigim kiloya düştüm bu 3ayda
 • Yiyip yiyip kilo almıyorum formül bu teşekkür ederim evren
 • Diyet programı nı söylüyorum sana en saçma şeyi bile dert etmeye başla sinirlen stres yap sevgilünden ayrık üzül al sa ana kilo kaybı
 • Yicen yicen şişicen hiçbir elbiseye giremiceksin ondan sonra kafana dank edicek. Bende öyle oldu şahsen 😂😂
 • Tabi ki ben... Spor ve doğru beslenmeyle 6 ayda 15 kilo verdim.. Daha da devam ediyorum
  • az bence

 • dengeli beslen ve bazı spor hareketleri var aşırı işime yaradı benim denemelisin
 • Güzel bir dertlenme programıyla zayıflayabilirsin 10 kilo verdim😊
 • Bu görüş burda kalsın da girip girip yorumları okuyayım...
 • Maydonuzu kaynat suyunu iç çok iyi kilo verdiriyor veya suyun içine limon kabugu karanfil koy onu iç
 • Bende zayıfladım 3 ayda 40/45 kiloya düşmüştüm 60 kilodan. güzel bir dert edinmen yeterli
 • Ben kilo almaya çalışıyorum siz nasil aliyorsunuz ya
 • Hergün sabah aç karnına limonlu su iç.
  Yarım saat geçtikten sonra kahvaltını yap.(Biraz yakabilir ama birşey olmuyor normal 😊)
  Akşam 5-6 dan sonra yemek yemeyi bırak sadece su ve meyve olabilir abartmadan🙂
 • Sabah çikolata yedim nesfitli, öğlen yaprak sarma ve döner ara öğünlerde cips yidim. Akşam da iskender ve puding yiyip yattım sabah vermiştim.
  • Ukalalık neden?

  • Bu soru sorman için.

  • komik mi olduğunu sanıyon

  • Hepsini Göster
 • Belirli spor videolari izle ve hergun düzenli olaraj yürüyüse çık cardio yap ve yemene icmene dikkat et hemen degil ama 1 ay sonra faydalarını görmeye basliycaksin
 • Başarılı der misiniz bilmem ama 2 ayda 11 kilo verdim 65ten 54e düştüm yaptığım tek şey sabah 9 da uyuyup akşam 6-7 gibi kalkmaktı güzel bi uyku düzensizliğiyle iştahınız hemen kapanır
 • seher Akgül takip et..
 • En önemlisi bol bol suu ve spor kesinlikle
 • 1 yıl geçmiş, zayıfladın mı bari
 • kendini kasma çok su iç mutlu ol bende aşırı kiloluyum ama problem yapmıyorum
 • 3 beyazdan uzak dur un şeker gelinlik çünkü tuzsuz yemek olmaz:D
 • valla yolunu bulursan bana da söyle :((
 • 6 da sonra bişey yemeyip günde en az 3 lt su içip zayıfladım 6 kg nasıl oldu bende anlamadım
 • herşey beyinde biter dostum :)
 • Tek söyleyeceğim BMRını ölçtür internete hesaplayıcılar var basal metabolic rate, sakın onun altında yeme kendine çok zarar vermiş olursun.
 • umarım benimde bir hikayem olur :D
 • Sağlıklı beslenip düzenli spor :)
 • Ayrılık acısı çek bak nasıl gidiyor kilolar
 • Hepp aynıyım veremedimm 36 beden olmak isterdim
 • Günde 4 5 bitki çayı iciyom biisi olur mu?
 • Kesinlikle spor ve düzenli beslenme, kalori hesabı
 • Iradeli sabırlı olursan başarırsın.
 • Doktora git en iyi tavsiye budur bence
 • Çalışıyorum
 • Az yemek ye biraz kahır çek 😇
 • Çokk basit Kendinizden şişman arkadaşlar edinin
 • Duzenli spor saglikli beslenme
 • Kalori azaltma yap
 • Yeme
 • Diyet
 • Az yiyin
 • Biberiye çayı 🤝
 • Aşık olmak :D
 • Zayıflama çayı, bitkisel haplar, limonlu su gibi seylerle zayıflayacagınızı düşünüyorsanız hiç boşuna umutlanmayın asla zayıflayamazsınız. Çünkü zayıflamanın mantığı şudur, aldığınız kalorinin günlük kalori ihtiyacından az olması. Mesela günlük kalori ihtiyacınız 2000 ise 1500 alırsınız sonra 1 saat yürürsün bu 300 kalori daha azaltır günde 800 kalori az almış olursunuz. Bu düzenle ayda 24000 kalori yakmış olursunuz. 7500 kalori 1 kilo yağa denk geldiğinden bu da yaklaşık 4 kilo vermeniz demektir. Bu arada önemli bir detay daha var kilo verirken kas kaybetmemeniz için aldığınız 1500 kalori protein ve sebze ağırlıklı olmalı. Hem daha doyurucu olur hem de daha sağlıklı bir şekilde kilo verirsiniz. Bunun yanında 2.5 kilogram bir dambılla vücudunuzu düzenli çalıştırıp kaslarınızı zinde tutmanız gerekir. Bu düzenle kendinizi çok zorlamadan kilo vermiş olursunuz. Hem de kasları da koruyacagınızdan kilo verdiginiz de diri bir görünüm yakalarsınız. İşin özü budur arkadaşlar. Diyetisyenler de zaten bu mantıkla çalışır. En sağlıklısı da bu şekildedir. Birden ağır diyetlere girerseniz ya iki gün sonra bırakır diyetten soğursunuz ya da sağlığınızdan olursunuz söyleyeyim.
  • Ve bu arada ağır bir diyete girip başarsanız bile birden verilen kilolar aynı hızla tekrar alınır. Bunun araştırmaları da mevcuttur.

 • Ben askere 92 kilo olarak gittim. Döndüğümde 60 kiloydum. Tam tamına 12 ayda 32 kilo verdim. Bunun nedeni askeri sistemdeki disiplin. Öğün saatlerin belli, kalori düzeni belli, uyku saatleri belli. Bu harika düzeni insan kendi yaşamına aksederse eminim muazzam sonuçlar alabilir. Günlük toplam öğününüzün kalorisini sabit tutun. Bu kaloriyi değerini fazlasıyla vücut yaktığında, düzenli bir yaşamla beraber inanılmaz sonuçlar alacaktır. Spora gerek bile yok ama sporla beraber hem güzel bir vücuda hemde sağlıklı kilo vermeye adım atmış olursunuz. Kısacası "asker" olmanız gerekiyor.
 • 2 kez 20 şer kilo verdim 3 er ayda. 105 ile 85 arasında gittim geldim yine 100 oldum ve tekrar başladım. İşin çözümü diyet yapmak değil. Yaşam şeklini değiştirerek bundan sonra hep öyle beslenmek. Mesela ben spor yapmayı pek sevmem. Diyet zamanlarında hem yemeklerime dikkat edip hemde spor yaptım ve verdim. Fakat zayıfladım hadi herşeyi bırak dediğin zaman eskisi gibi oluyorsun. Onun için beslenme şeklini tamamen değiştirip hayatın boyunca o düzende yemen gerek. Sporda elinden geldiğince yapman gerek. Yani olaya rejim, açlık olarak bakma.
 • Şimdi buna tıklıyorsun Google görseller etli pide burada gördüğün her şeyi tüketiyorsun ben denedim işe yarıyor zayıflıyorsun. :D Senin sağlam bir programa ihtiyacın var burayı iyi oku program hazırla buraya göre link ve yaptığın programa uymak için elinden geleni yap kararlı ol. Buradaki bilgileri iyice öğrendikten sonra kola verdikten sonra yine istediğin şeyleri yiyeceksin ama az yiyeceksin.
 • Basarılı hikayeui. herkes kendi yazar. Önce gercekten isteyecek sonra azimli olacaj diyetine sadık olacak. Yediği içtiği kaloride hesaplamayı düzgün yapacak. Bunu yaparken ufak kaçamaklar asla yapmayacak. Her gün diyet yapmak yerine duzenki az beslenmek yapıp haftada bir ödül gunu verip abartmadan sevdiği yiyeceği yemek biraz bol porsiyonlu. Mideyi şaşırtarak kilo verebilirsin. Bunun yanında yurmek ya da koşmakngibi spor yaparsanız bu kilo verme işi oldukça iyi olur. Ama herseyden önce ilk baştada dediğim gibi azim ve gercek istek.
 • Ben 94 kilodan 73 e inmiştim. İlk olarak beslenme alışkanlığımı değiştirmiştim. Mesela şekerli yiyecekler yiyordum, şeker ihtiyacımı meyvelerden almaya başladım. Bir kaç az kalorili gıdayı açken kendimi tutmak için yiyordum. Pek kilo aldırmayan tok tutan bir yiyecek Uno Denge çubuk kraker ve yoğurt yerdim. Ekmek yemeyi bıraktım, yemeklere hafif acı , baharatlar katardım, metabolizmamı hızlandırsın diye. Yemekten önce iki bardak su içerdim yine metabolizma hızlansın diye. Arkadaşımla spor salonuna gidiyorduk. İlk başta kardiyo ağırlıklı çalışmalar yapıyorduk sonra ikinci bir motivasyon olrak kas geliştirmeye başladık. Benim kilo vermem bu yüzden oldu. Arkadaşım benim kadar kilo veremedi çünkü beslenmeye dikkat etmedi. Benim zayıflama hikayem böyle.
 • yaklaşık 5 yıl önce göbegim vardı. çok araştırdım sonunda bulabildim. şu an pişmanım. çünkü artık ne kadar çaba göstersemde kilo alamıyorum. tam tamına 5 yıl oldu aynı kilodayım. benim kendi düşüncem. bütün insanların hayatının %90 nı psikolojiye dayalıdır. ben hiç yemek yemiyordum kilo vermek için aksine alıyordum. kendi psikolojimi tersine çevirdim. artık kilo almak istiyorum günlerce kendime söyledim. beynimi sonunda kandırmayı başarmıştım ve kilo vermeye başladım. çok yedim asla yemekten taviz vermedim. şimdi iste eski halime gelmek istiyorum ama başaramıyorum. sadece bunları bunları söyleyebilirim. asla kafana takma kiloluymuşum gibi sözler kullanma. umursama aksine kilo almak iste o zaman başarırsın ben böyle başardım.
 • Spor düzenli beslenme hamur işi ve kızartmalardan uzak durarak ekmeği minimuma indirerek kilo verebilirsi. En etkilisi de düzenli beslenmeye başladıktan sonra düzenli spora başlaman lazım. Spor sadece kilo vermek için değil sağlıklı yaşam için de lazım. Ben düzenli en az 5-10 km arası yürüyüşle 1 ayda 6-7 kilo vermiştim. Pandemide tine aldım bugün itibariyle bisiklete başladım bugün 10 km tempolu sürüş yaptım istikrarı sağlayabilirsem 1 ayda 10 kg veririm diye düşünüyorum...
  Sporsuz oturduğum yerden yiyerek kilo vermeyi unutun.. Haydi hareket enerji sinerji durmayın hadi gidecek bu kilolar 😄😄😄
 • Başarılı zayıflama hikayem yok ama yöntemlerim var kendime göre ;
  1-Abur-cubur kesmek.
  2-Ekmeği kesmek.
  3-Spor olmadan zayıflamak ne mümkün :)
  Günlük en az 1-2 saat spor yapılması lazım yemek yedikten 2-3 saat sonra daha etkili olur ve uzmanlar doktorlar bilenlerde bu şekilde beyan etmektedir.
  4-Bol su metabolizmayı güçlendirir çalıştırır.
  5-Maden suyu ter ile atılan mineralleri vitaminleri ve su kaybının yerine geçerek yerini doldurur ve sağlık açısından da önemlidir.
  6- Bana göre akıllı bileklikler kilo verme de yağ yakma da öncülük yapan bir etmen çünkü günlük ne yaktığını kaç adım attığını gösteriyor ve bir gaza gelmek hareket ettirme ihtiyacı sunuyor sana özgüven katıyor ben de en kısa süre bir akıllı bileklik almayı düşünüyorum.
 • Daha Fazla (107)