Bilek Güçlendirme, Kalınlaştırma için Antrenman Önerileri Nelerdir?

Arkadaşlar bileklerim çok zayıf, bilek güçlendirme ve kalınlaştırma için antrenman önerileri var mı? Nasıl yapabiliriz? Bileğimi geliştirmek ve kalınlaştırmak istiyorum.
0 0

Çok Süper Cevap

 • Bilek Güçlendirme, Kalınlaştırma Antrenmanları Nelerdir?

  1- Dumbbell Wrist Flippers

  Bilek güçlendirme için iki adet dumbellı elinize alın. Avuç içleriniz yere bakacak ve dirsekleriniz 90 derece kırık olacak şekilde dumbbelları önünüzde tutun. Daha sonra yavaşça bileklerinizi avuç içleriniz yukarı bakacak şekilde çevirin. Bu hareketi, sürekli tekrar edebilirsiniz.

  2- Palms Up Dumbbell Curl

  Bilek antrenmanı olarak bu hareketi yapabilirsiniz. Bir sehpanın üzerine dirseklerinizi bilekleriniz dışarıda kalacak şekilde koyun. Başlangıç pozisyonunda avuç içleriniz yukarı ve karşıya bakacak şekilde olsun, elinizde de dumbbeller olsun. Daha sonra bileklerinizi aşağı doğru eğin ve dumbbelları tekrar yukarı kaldırarak hareketi tekrarlayın. Bu hareket bileklerinizin güçlenmesine yardımcı olacaktır.

  3- Reverse Barbell Curl

  Bu hareket için iki elinize bir bar alın. Avuç içiniz kendinize bakacak şekilde barı aşağıda ve önünüzde tutun. Hareketi yaparken kolunuzu 90 derece karşınızda olacak şekilde dirseklerinizden yukarı kaldırın tekrar başa dönerek hareketi tekrarlayın.

  Bilek Güçlendirme, Kalınlaştırma için Antrenman Önerileri Nelerdir?

  4- Metal El Yayları Sıkma

  Metal el yayları doğrudan crush gripi geliştiriyor. Yeni başlayanlar için ezme için yapılabilecek en uygun antrenman bu tarz gripperlar ile yüksek tekrarda çalışmak. Elinize metal bir yay alıp sıkıp sıkıp bırakın. Bilekleriniz ve parmaklarınız güçlenecektir.

  5- Havlu Sıkma

  Belkide en kolay bilek güçlendirme egzersizlerinden biri. Islak ve kalın bir havluyu bir kovanın içinde sıkıp sıkıp bırakabilirsiniz. Kollarınız yorulana kadar bu hareketi tekrarlayın.

  6- Statik Barfiks

  Çeneniz barın üzerinde kalacak şekilde kendinizi çekin, pozisyonunuzu bozmadan bu şekilde bekleyin.. Statik bir hareket olduğu için belinize ağırlık bağlayarak da yapabilirsiniz..

  Ayrıca Bkz: Kaç Ayda Vücut, Kas Yapabilirim?

  Bilek güçlendirme egzersizleri nelerdir? Sorusunu cevapladım, umarım yardımcı olur.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 1
 • el yayı ve bazı dövüş sanatları hareketleri. (karate)

  • Ağırlık kaldırmak bilek güçlendirmez. Bilekte hissedeceğin herşey güçlendirir ama kaldırma gücüyle bilek güçlenmez. Sadece spor yaptığından dolayı dinçlik ce güç verdiği için bileklerinde enerji dolu olur. Protein ağırlıklı beslen balık flnde tüket, aşırı protein atımı olan bi iş var ondan uzak dur.

 • dumbell kaldır