Bilinen Krav maga ile öğretilen Krav maga farklı mı?

kizlarsoruyorda bu konu ile ilgili konuşulmuş bir anket var ama aklıma takılan şudur , en iyi cevaplarda seçilmiş arkadaşın dediğine göre krav maganın "sadece savunma tarafını ögrenebilirsiniz saldırı tarafını pek ögrenemezsiniz" içinde birçok diğer dövüş sanatları tekniğini kullandığını belirten bu dövüş sanatı sadece israil ordurusu için mi tasarlanmıştır? En iyi dövüş sanatı olmaya aday mıdır yoksa balon mudur?

İçinde bulundurduğunu idfia ettiği teknikler
İçinde bulundurduğunu idfia ettiği teknikler
Evet, Farklı İSK için tasarlanmıştır
A seç
Hayır, aynı
B seç
Yaşını ve cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
Kızım Erkeğim
0 0

Çok Süper Cevap

 • Krav Maga, İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) için geliştirilmiş bir İsrail dövüş sanatıdır1. Aikido, judo, karate, boks ve güreşte kullanılan tekniklerin bir kombinasyonundan türetilmiştir1. Gerçek dünya durumlarına odaklanması ve aşırı verimliliği ile bilinir. Krav Maga’nın orijinal konsepti, diğer dövüş stillerinin en etkili ve pratik tekniklerini almak ve bunları askere alınan askerlere hızla öğretmektir1.

  Krav Maga’nın iki formu vardır; bir tür İsrail güvenlik güçleri için uyarlanmıştır ve diğer tür sivil kullanım için uyarlanmıştır1. Krav Maga’nın öğretilen versiyonu ile bilinen versiyonu arasında farklılıklar olabilir. Örneğin, bazı Krav Maga okulları sadece sivil kullanım için uyarlanmış Krav Maga öğretirken, diğerleri İsrail güvenlik güçleri için uyarlanmış Krav Maga öğretir1. Önemli olan, Krav Maga eğitmeninizin sertifikalı olup olmadığıdır. Krav Maga Worldwide tarafından sertifikalı eğitmenler, Krav Maga eğitiminde en yüksek standartlara sahiptir ve kendilerini en kaliteli eğitmenler olarak kanıtlamışlardır2. Eğer daha fazla bilgi edinmek isterseniz size yardımcı olabilirim. 😊

  • İstanbul da gerçek Krav maga nerede öğrenebilirim

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 3
 • Farklı değil sanırım

 • 2011 - 2014 yıllarında yapmıştım, expert seviyisine kadar çıkmıştım.


  Öncelikle krav maga’nın kendisine ait bir federasyonu yok. Çünkü krav maga spor olarak geçmemekte. Dolayısıyla ringi de yok.


  Krav maga orijinalinde gerçekten de İsrail askerlerinin geliştirdiği, hayatta kalma öğretisidir. Ringi olmadığı için de herhangi bir faulu yok. Her şey serbest…


  Biz antrenmanlarda kasık koruyucu takmak zorundaydık. Çünkü kasık vuruşları çok önemli bir yer tutar krav magada.
  Flipinokali’de olduğu gibi, çevredeki materyalleri silah olarak kullanabilme üzerine eğitimler alırdık.


  Ayrıca tahta silahlarla (pistol), bıçaklarla ve sopalarla antrenmanlar yapardık.

 • Bulamaç, açıklamada yazılan bir dövüş sanatında ustalaşman en iyisidir senin için (fiziki ve karakterik özelliklerine göre).

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?