Bir daha iletişim kurar mı?

Eski sevgilim ile 8 ay önce ayrıldık. Geçen hafta ailem ile iletişime geçmiş ve beni aradı. Sinirli ve öfkeli konuştum (ailemle görüştüğünü bildiğimi bilmiyor) sonra insanlık anlamında üzüldüm ve ertesi gün arayıp daha düzgün bir şekilde konuştum. O da aynı sakinlik ile konuştu yaklaşık 20 dakika sohbet ettik ve bazen geçmişteki hatalardan konuştuk. Bir daha birlikte olmamız imkansız ama böyle bir arkadaş gibi sohbet etmek fena değilmiş, bir daha iletişime geçer mi? Yoksa öyle bir kontrol amaçlı yoklama mı cekti acaba

0 0

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 1
  • Şimdi öncelikle ilişkin ne kadar sürdü? Ben ilişki sonrasında yürütülecek arkadaşlık ilişkisini doğru ve sağlıklı bulmuyorum. Muhtemelen iletişime geçer ama sanırım sen de bağ kopmasın istiyosun. Eğer önüne bakacaksan bağ kurmaması adına net çizgi çekmelisin arkadaşca konuşunca iyiymiş falan değil karşındaki aynı kişi sonuçta. Ama benim hala umudum var düzelebilir diyorsan bağı koparmazsın ki zaten kopmamış ailenle de görüşüyormuş.

    • 3 yıl sürdü; ayrıl barış durumlar yaşadık epey, zor zamanlardan geçiyorduk ikimiz de ve bizi bunlar da yıpratmıştı. Biz beraberken aileler tanışmamıştı. Kendi çabası ile aileme ulaşmış, kendini tanıtmış ve gayet sıcak kanlı konuşmuş. Benim hayatıma çok fazla girdi çıktı artık öyle saf sevgi, sevgililik gibi hisler olmaz, olamaz ama bu düzeyde ve sınır da sohbet edince arkadaş kalabilirim gibi hissettim. Zaten ben şu an aramayı yazmayı düşünmüyorum ama o böyle bir adım atarsa tekrar bu düzeyde cevap vereceğim.

    • Şimdi şöyle ki arkadaş kalmanız için ikinizin de birbirinize nötr duygulara erimiş ve birbirinize büyük oranda saygı duyuyor olmanız lazım. Yoksa senin veya onun hayatındaki gelişmeler ( yeni ilişkiler) sizin arkadaşlığınızdan kesinlikle olumsuz etkilenir. Ben arkadaş kalmayı denedim karşımdaki kişi ilişki yaptı. Ona saygı duyduğum bir evredeydim bunu anlayışla karşıladım. Sonra kendisi ilişkisini bitirdi ve kafayı bana taktı ve benim ilgimi kazanana kadar yapmadığı şey kalmadı. Bana kâbusu yaşattı sırf acı çekiyor diye. Demem o ki ikiniz de bu evreye gelebilirseniz arkadaşlık bakî. Yine de çok yanaşmamanı öneririm dediğim gibi ilerideki ilişkilerinde problem olur.

    • Anladım. Vakit ayırdığın için ve uzun uzun açıklama yaptığın için teşekkür ederim, söylediklerini dikkate alacağım

    • Hepsini Göster
  • Şu anlık bir yoklar özlemiştir ve bakar umut varsa devam eder