Bunun herhangi bir zararı olur mu? Bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?

Aşırı derecede sinirli biriyim ve sinirlendiğim zaman çevreme veya kendime zarar vermek istiyorum. Ayrıca solağım ve sol elim sağ elime göre çok daha güçlü. Son zamanlarda sinirlendiğim zaman sol elimle sol göğsüme, kalbime sertçe yumruk atıyorum. Bunun herhangi bir zararı olur mu?
0 0

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 0
  • Kafani dagitmak icin hobiler edinmelisin ve sosyallesmelisin

    • Aslında hobilerim var. Mesela farklı bir şehirde ( Konya haricindeki bir şehirde ) gezmeyi, yeni yerler görmeyi, bir yerlerde oturup kahve, kokteyl benzeri bir şeyler içmeyi falan çok severim; ama Konya'yı sevmiyorum, o yüzden Konya'dayken dışarı fazla da çıkmıyorum. Birkaç günlüğüne farklı bir şehre gidip kafa dağıtmak istiyorum, ama ona da ailem izin vermiyor.

    • Zaten egitim almaya gidiceksin bir kac haftaya yine de sen kafani dagitmaya calis spora vs. Yazilabilirsin.

    • Ben de hem kafa dağıtmak, hem de eğlenmek, vakit geçirmek amacıyla kitap okuyorum; bahçeye inip orada çay, kahve falan içiyorum, ama arkadaşlarımın neredeyse hepsi tatile vb. yerlere gitti. Ben ise hiçbir yere gitmedim, 3 aylık yaz tatilinde sadece günübirlik İzmir'e gidip geri geldim. Hiçbir yere gitmememe rağmen ailem hâlâ benden şikayetçi olup sürekli bir şeyler yapmamı, bie yerlere gitmemi söylüyor. Bir süre keyfi olarak gezdiğimde ( kafelere, avmlere gittiğimde ) ise hemen gözlerine batıyorum ve bana " Boş boş gezme, babanla işyerine git, gittiğin yerler sana bir şeyler öğretecek yerler olsun " demeye başlıyorlar.

  • psikolojik destek alman ve ilaca başlaman en doğrusu olur, ben de öyleydim ama artık sinir kontrolümü eskisine göre daha çok sağlayabiliyorum