En İyi, Hızlı Yağ Yakıcı Besin ve Yiyecekler Nelerdir?

Arkadaşlar selam, yağlarımdan arınmam gerekiyor. Son zamanlarda yağ yakıcı kitler duydum ama pek güvenmiyorum açıkçası. En iyi yağ yakıcı besin ve yiyecekler hangileridir? Biz organik yollardan yağ yakıcı besinlerle bu işi kotaramaz mıyız merak ediyorum. Lifli gıdalar yağ yakar mı mesela?

Teşekkürler şimdiden.
1 1

Çok Süper Cevap

 • En Hızlı Yağ Yakan Besinler, Yiyecekler Hangileridir?

  1- Zencefil

  Yağ yakan besinler arasında tarçın büyük bir yere sahip Metabolizmayı artırp, muhteşem bir şekilde yağ yakıyor. Özellikle yeşil çay ile tüketildiği zaman büyük oranda yağ yakmana yardımcı oluyor.

  Zencefil
  Zencefil

  2- Somon Balığı

  Balığın birçok faydasını biliyoruz bunlardan bir tanesi yağ yakımını hızlandırması. Özellikle somon balığı diyet yaparken tercih edilen balıklardan. Omega 3 sayesinde metabolizma hızlanıyor, yağ yakımını güçlendiriyor. Yağ yakan yiyecekler arasında özellikle diyet yapıyorsan mutalaka listene ekle.

  En İyi, Hızlı Yağ Yakıcı Besin ve Yiyecekler Nelerdir?

  3- Tarçın

  Tarçın kan şekeri regülasyonu sağlar bu da yağ yakımı ve kilo vermede işini kolaylaştırır. Özellikle yağ yakımını hızlandıran tarçın, çin tarçını olarak geçiyor. Aktarlarda rahatlıkla bulabilirsin.

  En İyi, Hızlı Yağ Yakıcı Besin ve Yiyecekler Nelerdir?

  4- Acı Biber

  Acı biber de en iyi yağ yakıcı besinler arasında. Vücut ısısını arttırdığı için yağ yakımını hızlandırıyor. Yağ yakarken aynı zamanda vücut enerjisini de arttırıyor.

  En İyi, Hızlı Yağ Yakıcı Besin ve Yiyecekler Nelerdir?

  5- Elma Sirkesi

  Elma sirkesi hem sindirimi kolaylaştırıyor hem de metabolizmayı hızlandırarak yağ yakmanıza yardımcı oluyor.

  En İyi, Hızlı Yağ Yakıcı Besin ve Yiyecekler Nelerdir?

  6- Avokado

  Avokado, Omega 9 yağ asitlerinden oldukça zengin olduğu için kilo vermene ve yağ yakmana yardımcı olur. Düzenli olarak tüketildiğinde kilo vermeni sağlar. Yani diyet listene yağ yakıcı besinler olarak avokadoyu ekleyebilirsin.

  En İyi, Hızlı Yağ Yakıcı Besin ve Yiyecekler Nelerdir?

  7- Yeşilçay

  En iyi yağ yakan çay diyebiliriz. Tüketildiği zaman hem tokluk hissi veriyor, hem metabolizmayı hızlandırıyor hem de yağ yakımını hızlandırıyor. Gün içerisinde korkmadan tüketebilirsin.

  En İyi, Hızlı Yağ Yakıcı Besin ve Yiyecekler Nelerdir?

  8- Chia Tohumu

  Son dönemlerde oldukça popüler olan chia tohumu, yağ yakıcı yiyecekler arasında. Tüketildiği zaman tokluk hissi veriyor. Metabolizmayı hızlandırıp, yağ yakımını hızlandırıyor.

  En İyi, Hızlı Yağ Yakıcı Besin ve Yiyecekler Nelerdir?

  9- Tavuk

  Diyet listelerinin vazgeçilmezi olan tavuk, doğru tüketildiği zaman yağ yakımını hızlandırıyor. Bir porsiyon tavuk günlük protein ihtiyacınızın yüzde 37’sini karşılıyor.

  En İyi, Hızlı Yağ Yakıcı Besin ve Yiyecekler Nelerdir?

  10- Greyfurt

  En hızlı yağ yakıcı yiyecekler arasında greyfurt da var. Greyfurt, vücudun şeker parçalamasına yardımcı olur. Metabolizmayı hızlandırır ve güçlü bir şekilde yağ yakmanızı sağlar. Ayrıca iştah keserek kilo vermenize yardımcı olur.

  En İyi, Hızlı Yağ Yakıcı Besin ve Yiyecekler Nelerdir?

  11- Yeşil Sebzeler

  Bunların en başında ıspanak geliyor. Yeşil yapraklı sebzeler, yağ yakımında yardımcı oluyor. Demir açısından yüksek olduğu için sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi sağlıyor.

  12- Yoğurt

  Özellikle acı biber ve yoğurdu birlikte tükettiğinizde inanılmaz şekilde yağ yakıyor. Sadece yoğurt tüketerek bile yağ yakabilirsiniz. Kilo vermede de çok yardımcı oluyor.

  13- Çörek Otu

  Günde aç karnına bir çay kaşığı çörek otu yutabilirsiniz. Metabolizmayı hızlandırıp, yağ yakmanıza yardımcı olacaktır.

  14- Yumurta

  Protein açısından oldukça zengin olan yumurta yağ yakmanıza da yardımcı oluyor. Hem tok tutma özelliği hem de yağ yakma özelliği ile diyet listelerinde bolca yer alıyor.

  15- Limon

  Limon da yağ yakan yiyecekler arasında. Özellikle içtiğin suya her gün bir limon sıkabilirsin. Bu sayede hem metabolizman hızlanır hem de hızlı bir şekilde yağ yakarsın.

  Böyleyken böyle... Elimden geldiğince, en hızlı yağ yakıcı besin ve yiyecekler nelerdir? Soruna cevap verdim. Umarım yardımcı olur ve yağlarından kısa sürede kurtulabilirsin. (:

En İyi Erkek Görüşleri

 • Yağ yakmanız için.
  Maydanoz Suyu İçmek:
  Vücutta biriken ödeme atmak için mükemmel bir yöntemdir.
  Bunun haricinde böbrek taşı, idrar yolları enfeksiyonu ve sindirim sistemi hastalıklarına karşı etkilidir.
  Maydanoz suyunun yağ yakıcı özelliği, cilde olan faydası, gençleştirici görünüm kazandırması ve parlak bir cilt için kullanılmaktadır. Ayrıca maydanoz suyu karaciğerlerdeki yağlanmayı da etkili şekilde önler.

  Hazırlanışı ve kullanımı.

  Maydanoz sapları ile birlikte yıkanır.
  Yıkanan maydanozlar ve sapları 2,5 bardak yaklaşık yarım litre suya konur, bu suda kısık ateşte 2-3 dakika kadar kaynatıldıktan sonra ocak kapatılır 10 dakika demlemeye bırakılır.
  Hazırlanan bu maydanoz suyu (İsteğe bağlı olarak limon sıkılır, daha etkili olması için) ılık olarak günün her saatinde arzuya göre tüketilir.
  Özellikle Gece yatmadan 1 saat önce içerseniz zayıflama için daha etkili olacaktır.

 • Yağ yakan besin değil yap yakımına yardımcı besin vardır. Yeşil çay gibi mesela. Yağ yakımı için kalori açığı oluşturup ödem atmaya yardımcı gıdalar ile kilo verebilirsin yağ yakabilirsin. Antrenman yap kardiyo ağırlıklı.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

6 0
 • Yağ yakıcı besinler tükettiğimde acıkıyorum içim kıyılıyor derler ya öyle oluyor (mesela elma ve chia tohumu) , sebebi ne olabilir

 • Hiçbir besin tek başına yağ yakmaz, yakmaya yardımcı olur belki ama yakmaz.

 • Yağ yakıcı besinler olarak net bir şekilde kategorize edemem fakat lif bakımından zengin tüm besinler sağlıklı kilo vermek için tercih edilebilir..

 • Sinameki otu

 • Meyve yağ yakıyor diye biliyorum birde salatalık ye bol bol bağışıklık hızlandırıyor yağ yakıyor

 • Kayısı
  Yogurt