Spor Beslenme

Evde Bacak Kası Nasıl Yapılır? Egzersiz Öneriniz Var mı?

Arkadaşlar evde bacak kası yapılır mı? Sizce evde bacak kası yapmak için en uygun antrenmanlar hangileri? Şimdiden teşekkür ederim!
0 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Spor yapmak isteyen bir insan için en uygun ağırlık kendi vücut ağırlığıdır. Dolayısıyla evde bacak kası yapmak da ekipman, makine kullanmadan mümkün. Ancak yine de dumbell, barbell ve pilates topu gibi ekipmanları evinizde bulundurmanız, başka idmanlar da yapmanıza olanak tanıyacaktır.

  Evde Bacak Kası Geliştirme Egzersizleri Nelerdir?

  Kolaylıkla uygulayabileceğiniz evde bacak kası geliştirme egzersizleri ise şöyle:

  1- Goblet Squats

  Eller ile merkezi bir direnci tutarak yapılan bir antrenmandır. Direnç, yani ağırlık, vücudun denge noktası olacaktır. Bu sayede kasların kasılması ve gelişmesi mümkün olacaktır.Evde Bacak Kası Nasıl Yapılır? Egzersiz Öneriniz Var mı?Bu idmanda, merkezi ağırlık sabit tutularak, sporcu yere çömelip geri kalkar. Setler halinde, arzu edilen miktarda yapılabilir. Sadece bacak değil, karın kaslarını da çalıştıran bir antrenmandır.

  2- Walking Lunges

  Dirençli veya dirençsiz olarak yapılabilecek bir egzersizdir. Ağırlıklar aşağı doğru sarkacak şekilde eller ile tutulur. Bu şekilde diz çöküp kalkılarak tekrar edilir. Aynı egzersiz ayakta iken de dizler karna 90 derece olacak şekilde çekilerek yapılabilir.Evde Bacak Kası Nasıl Yapılır? Egzersiz Öneriniz Var mı?

  3- Jump Squats

  Squat hareketinin zıplayarak yapılan versiyonudur. Bacaklar dizden 90 derece kadar kırılır. Kollar yere paralel olarak ileri uzatılır ve ardından yukarı yönlü zıplanır. Setler halinde tekrar edilebilir. Ağırlık gerektirmez.Evde Bacak Kası Nasıl Yapılır? Egzersiz Öneriniz Var mı?

  4- Bridges

  Bilinen adıyla ters plank hareketidir. Dizler 90 derece kırılmış şekilde yere sırtüstü uzanarak yapılır. Kalça, bacaklardan destek alarak yukarı kaldırılır ve 5 saniye kadar bu pozisyonda beklenir.Evde Bacak Kası Nasıl Yapılır? Egzersiz Öneriniz Var mı?Evde bacak kası yapılır mı? Bacak kası yapmak için en iyi egzersizler nelerdir? Gibi soruları yanıtladım.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

0 2
 • youtubeda bir sürü video var tabi ki yapılır.
 • Evde her türlü kas yapılır

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?