Evde Boy Uzatma Egzersizleri ve Hareketleri Nelerdir?

Öncelikle sormam gereken şey, evde boy uzar mı sizce? Evde boy uzatma egzersizleri ve hareketleri nelerdir? Bildiğiniz, şunu yaparsan evde egzersiz olarak, boy uzamasında etkili olur diyebileceğiniz hareket var mı? Evde yapılacak en güzel spor hangisi özellikle boy uzatmak için?

Şimdiden çok teşekkürler!
1 1

Çok Süper Cevap

 • Evde Boy Uzatma Egzersizleri ve Hareketleri

  1- Bar Hanging (Çubukta Asılı Durma)

  Evde Boy Uzatma Egzersizleri ve Hareketleri Nelerdir?

  Bunun için yatay bir çubuğu, vücudun rahat hareket etmesi ve uzamasına izin verecek şekilde odanın bir bölgesine yerleştir. Çubuğu tutarken, avuç içlerin dışarıya bakacak.

  Asılı vaziyette duruyorken kollarını, omuzlarını ve kalçanı mümkün olduğunca rahat bırak, böylece yer çekimi etkili bir şekilde vücudu daha fazla çekecektir.

  En az 20 saniye asılı kalmalısın. 3-4 kez bu şekilde tekrar yapabilirsin. Boy uzatıcı egzersizler arasında en iyi seçenektir.

  2- Dry Land Swim (Kuru Zeminde Yüzme)

  Evde Boy Uzatma Egzersizleri ve Hareketleri Nelerdir?

  Boy uzatma hareketleri arasında bir diğer etkili şey ise kuru zeminde yüzme hareketidir. Öncelikle karnının üzerinde yere yat. Vücudunu dümdüz bir şekilde uzatmalısın. Kollarını düz bir şekilde avuçlarını yere doğru bakacak şekilde yere koy. Sol kolunu, sağ kolundan daha yüksek bir şekilde kaldır.

  Bacakların bu esnada düz olsun. Sadece sağ bacağını zeminden uzak olacak şekilde havaya doğru kaldır. Bu şekilde en az 5 saniye bekle ve aynı şekilde sol bacağınla hareketi tamamla.

  3- Cobra Stretch (Kobra Tipi Esneme)

  Evde Boy Uzatma Egzersizleri ve Hareketleri Nelerdir?

  Bu hareket omurganı gerdirerek daha esnek ve yumuşak hale getirir. Omurganın arasındaki kıkırdak büyümesi için dikey yüksekliğinde bir artışa neden olur. Yere avuç içlerini omuzlarının altında tutacak şekilde yüz üstü uzan.

  Omurganı yukarıya doğru kamburlaştır, çeneni de yüksek bir açı oluşturacak şekilde yukarı kaldır. Sırtını mümkün olduğunca uzağa olacak şekilde kamburlaştır. Bu hareketi 30 saniye sürecek şekilde 3-4 kere yap. Boy uzatan hareketler arasında en etkili yöntemlerden bir tanesi.

  4- Pilates Roll Over

  Evde Boy Uzatma Egzersizleri ve Hareketleri Nelerdir?

  Bu hareket hem omurganı uzunlaştırır hem de gövdenin üst kısmının uzamasına yardımcı olur. Yere sırt üstü uzanıp, kollarını yanlarına ve avuç içlerini aşağı bakacak şekilde yere yerleştir.

  Bacaklarını bir arada tut, düz bir şekilde tavana doğru uzat ve geriye doğru bükerek zemine temas etmesini sağla. Kendini ne kadar esnetirsen omurgan o kadar uzar.

  5- Evde İp Atla

  Evde Boy Uzatma Egzersizleri ve Hareketleri Nelerdir?

  Boy uzaması için yapılan egzersizlerden bir tanesi ip atlamaktır. İp atlamak bütün kaslarını harekete geçirir, kemik ve kaslarını güçlendirir. Zamanla boyunun uzadığını göreceksin.

  6- Bacak Germe Hareketi

  Evde Boy Uzatma Egzersizleri ve Hareketleri Nelerdir?

  Temel boy uzatma egzersizlerinden bir diğeri olan bacak germe hareketinde bacaklarını yanlara doğru açarak otur ve başını dizine doğru yaklaştırarak elinle ayak parmaklarına kadar uzan. Ama bu hareketi yaparken dizlerin düz omurgaların dik olsun. Omurga ve bacaklar esneyip, çalışacaktır. Bu hareketi her gün düzenli olarak uygula.

  7- Köprü Egzersizi

  Evde Boy Uzatma Egzersizleri ve Hareketleri Nelerdir?

  Boy uzaması için yapılan egzersizler arasında köprü hareketi de var. Yere sırt üstü yat, bacaklarını kalça genişliğinde aç ve kollarını iki yana aç. Dizlerini kır, ayaklarını yere bas. Alt gövdeni kaldırarak, kalçanı olabildiğince yukarı kaldır. Köprü pozisyonunu alınca bu şekilde 10-15 saniye bekle. 3-4 kere bu hareketi tekrarla.

  8- Omuzlarının Üzerinde Dur

  Evde Boy Uzatma Egzersizleri ve Hareketleri Nelerdir?

  Bunun için yere sırt üstü uzan. Kalçanı olabildiğince yukarı dikerek alttan elinle belini destekle. Bacakların yukarıya doğru ve dik olmalı. 3-4 saniye bu şekilde durup, hareketi 5-6 kere tekrarla.

  Boy uzatma egzersizleri bunlar. Umarım faydası olur.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

3 6
 • Ben uygulama indirdim deniyorum yeni kullanmaya basladigim icin etkisi hakkinda kesin bi sey diyemiyorum. Yorumlar olumlu yondeydi indirdim adi boy uzatma egzersizi

 • Heves kırmak istemem ama bilimsel çalışmalar genelde bu egzersizlerin hikaye olduğunu söylüyor..

 • Evde boy uzamaz hatta bazı kişiler 2 santim uzayabilmek icin ameliyat oluyor

 • Bar demiri kullan.

 • 1.70im bu soruya cevap verecek durumum yok 😂

 • Play storeye gir boy uzatma egzersizi yaz çıkar yap olur

 • Kankam sadece zipla asil digerleri hep boş inanma

 • İşe yarıyor mu egzersizler

 • 18 yaşından büyüksen zaten deneme uzamaz