Evde Kol Kası Nasıl Yapılır?

Arkadaşlar selam, malum şartlar sebebiyle spor salonuna gidemiyorum. Salona gitmeden evde kol kası yapma hareketleri nelerdir? yardımınıza ihtiyacım var.
0 0

Çok Süper Cevap

 • Evde Yapılacak Kol Kası Hareketleri

  1- Ters Plank

  Sırtın yere doğru bakacak şekilde durup, avuç içlerini yerde, parmaklarını da bacaklarına dönük şekilde durduğunda ters plank pozisyonu almış olursun.. Bu esnada bacaklarınız öne doğru uzat, yalnız topukların yere değsin.. Ters plank halinde bacaklarını kaldırıp indirdiğinde kol kasları ekstra çalışır ve güçlenir.

  Ters Plank
  Ters Plank

  2- Şınav

  Normal şınav pozisyonu alıp vücudunu düz bir şekilde aşağı indirip yer ile bir karış boşluk bırakıp ardından eski pozisyona dönebilirsin. Sürekli olarak bunu yaptığında kol kasların güçlenecek, zamanla kol kası geliştireceksin.

  Şınav
  Şınav

  3- Triceps Egzersizleri

  Triceps egzersizi yapmak için köprü pozisyonu alıp dizlerini bük. Bu esnada avuç içlerin dışa dönük olsun. Kollarından destek alarak poponu aşağıya doğru indirip yeniden yukarı kaldır. Aynı zamanda kollarını dirseklerinden bük. Bu sayede arka kolların inanılmaz bir şekilde güçlenecek.

  4- Plank

  Kol kası hareketleri arasında plank yapmakta çok tercih ediliyor. Yüz üstü uzandıktan sonra ayaklarını omuz genişliğinde aç. Sonrasında kollarını büküp dirseklerinin üzerinde dur. Vücudun dümdüz halde uzanmasını sağladıktan sonra karın kaslarınızı sık ve durabildiğin kadar bu pozisyonda kal. Yaptığın bu egzersiz karın, popo ve kol kaslarını çalıştıracaktır.

  Plank
  Plank

  5- Frogger

  Evde yapabileceğin kol kası hareketlerinden biri frogger yani kurbağalama hareketidir. Şınav pozisyonu alıp, kollarını hareket ettirmeden, kurbağa zıplayışı ile bacaklarını kollarının yanına getirmen gerekiyor. Birkaç saniye sonra yeniden eski pozisyonunuzu alarak hareketi tamamlayabilirsin. Hızlı bir şekilde bu hareketi üst üste yaptığında kol kasların gelişecek.

  Frogger
  Frogger

En İyi Erkek Görüşü

 • Şınav en etkili kol kası yapma tekniğidir. Ancak tek başına bir işe yaramaz. Gün içerisinde kilonuz kaçsa +30 ekleyerek protein alın ve günde 100 şınav ile başlayın. Bu 100 şınavı 50/50 kol ve omuz olarak bölün. 2 ay sonra 500 şınava çıkacağınızı umuyorum. 2 gün spor 1 gün dinlenme veya 1 spor 1 dinlenme ile ilerleyin. 70 kiloysanız 100 gr protein alın. 80 kiloysanız 110 gram. Bu şekilde ilerleyin kollarınızın değişimine tanık olun.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 1
 • Alırsın benim gibi hatunu. Belinden tutup yukarı aşağı kaldırırsın iki günde kol kasın olur. :) <3
  Kol kası için ağırlık şart tatlım <3

 • Temiz bir şınav-barfiks-plank üçlüsü ile alıştır vücudu öncelikle.
  Sonrasında ağırlık seti alıp daha sağlam çalışabilirsin.

 • Ağırlık kaldır