Fitness vücut kas ölçüleri nasıl alınır? Kol, omuz ölçümü almam lazım?

Arkadaşlar selam,
Evde spor yapmaya başlayacağım ancak kas ölçülerimi merak ediyorum ve uygulamaya da girmem gerekiyor, bire bir antrenörüm istiyor bunu. Kendisine şu an soramadım ama yarın vermem gerekiyor, fitness için vücut kas ölçüleri nasıl alınır? Omuz, kol, bacak kas ölçülerimi nasıl alabilirim?
0 1

Çok Süper Cevap

 • Fitness Vücut Kas Ölçüleri Nasıl Alınır?

  Bütün ölçüler kasların soğuk haliyle alınır. Sıcak ölçü antrenman yapılırken kasların kanla dolduğu anda alınan ölçüdür ve soğuk ölçüye nazaran 1,2 cm. daha yüksek çıkar. Yani vücut ölçünüzü antrenman öncesi almanız gerekir.

  Mezuranın ölçülen yeri ve en yüksek bulunduğu noktayı tam sarması, ne bol ne de çok sıkı olmaması gereklidir, bunun için mezurayı hafifçe germeniz gerekir.

  Pazu (Biceps) Kas Ölçüsü Nasıl Alınır?

  Antrenman öncesi yani kol soğukken, normal durumdayken iyice kasılarak alınır. Ancak, biceps (pazu)’in en uç noktasından ve triceps (arka kol)’in en alttaki bombe yapmış kısmından mezuranın kolu tamamen sarması gerekiyor. Bu şekilde daha doğru doğru ölçü alabilirsiniz. Dik vaziyette ayağa kalkın, kollarınızı büküp kol kaslarınızı kasarak mezura ya da ipi tüm kol çevresine sararak ölçü alın.

  Fitness vücut kas ölçüleri nasıl alınır? Kol, omuz ölçümü almam lazım?

  Baldır ve Bacak Kas Ölçüsü Nasıl Alınır?

  Baldır ve bacaklarınızı iyice kasın. En fazla kabarıklık yapan yerinden sararak ölçüyü alın. Her iki bacağıda ayrı ayrı ölçün.

  Boyun Kas Ölçüsü Nasıl Alınır?

  Mezurayla çepeçevre boynun etrafını sararak doğru ölçüyü alabilirsiniz. Çene altından birazcık daha aşağıdan almak daha doğru bir sonuç verir.

  Omuz Kas Ölçüsü Nasıl Alınır?

  Ayakta dik bir şekilde, mezura ya da ipi omzunuzun en dik çıkıntılarının çevresine denk gelecek şekilde boydan boya sararak ölçü alabilirsiniz. Omuz yanlarından, en uç noktalarından itibaren sırtın alt kısmına kaçmadan ölçebilirsiniz.

  Fitness vücut kas ölçüleri nasıl alınır? Kol, omuz ölçümü almam lazım?

  Kalça ve Basen Kas Ölçüsü Nasıl Alınır?

  Mezurayı, basenlerin en uç noktasından çepeçevre kalçaların en dıştaki noktasından geçirerek ölçüyü alabilirsiniz. Kalça için tam arka taraftaki kasların bitiminden itibaren tüm bacağı sararak ölçü alabilirsiniz.

  Bilek ve Ön Kol Kas Ölçüsü Nasıl Alınır?

  Ön kolun ve bileğin tam ortasından, bileğinizi bükmeden mezurayı sararak ölçüyü alabilirsiniz.

  Her bölüm için fitness vücut kas ölçüsü bu şekilde alınır. Kolay gelsin.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 1

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?