Full Body programı nasıl olmalı?

Spora yeni başlayacağım, herkes ilk başlarda Full Body antrenman yapmamı söylüyor. Hızlı gelişim için Full Body programı nasıl olmalı?
0 1

Çok Süper Cevap

 • Tüm vücut antrenmanı olarak da adlandırılan Full Body programları büyüklük kazandırmayı amaçlayan programlardır. Bu programlar, bölgesel antrenmanlardan oldukça farklı. Bölgesel antrenmanlarda, sporun bir gününde sadece bir kas grubu çalıştırılırken, Full Body programlarında vücuttaki tüm kas grupları birlikte çalıştırılır. Örneğin bir sporcu için bacak grubu kaslarını geliştirmek için idman yapılacak gün ile kol kası idmanı günü ayrıdır. Ancak Full Body programı tüm bunları birlikte geliştirmeye imkan tanır.

  En İyi Full Body Antrenmanları Hangileri?

  1- Değişimli Üst ve Alt Vücut Egzersizleri

  Full Body programı nasıl olmalı?

  Vücudun alt ve üst kısımlarının iki ayrı parça olarak değerlendirildiği ve geliştirildiği antrenmanlar serisidir. Daha çok kas gelişimi sağlama amacıyla uygulanır. Alt ve üst vücut kasları ayrı ayrı çalıştırılsa da, odaklanılmayan kas grupları da bu egzersizlerden faydalanabilir.

  2- Hipertrofi Antrenmanı

  Full Body programı nasıl olmalı?

  Bu antrenmanın amacı kuvvet kazanmaktan çok kas kütlesini toplamak ve hacim kazanmaktır. Bu antrenman serisinde bir gün ara vermek önemlidir. Haftada 3 gün spor şeklindeki temel pratik burada da geçerlidir.

  3- Kuvvet Artırıcı Antrenman

  Full Body programı nasıl olmalı?

  Daha düşük tekrar aralıkları ile kuvvet artırmaya dönük antrenmanlardır. Daha uzun dinlenme süreleri ile kas hacmini artırmaktan ziyade güç artırmaya yöneliktir.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 1
 • full bir program olmalı

 • Bir günde vücudunun tüm bölgelerini çalıştıracaksın. İstersen ortak hareketlerle, ister ayrı hareketlerle.
  Youtube’dan kendine uygun videolarla başlayabilirsin ✩

 • Boy kilo kac