Göz altı morluklarım nasıl geçecek?

Geçen yaz saçlarımı 3e vurduğum için çok mutsuzdum uyku düzenim mahvoldu göz altlarımda ki morluklar çok belirgin hale geldi kısaca depresyon gibi bişey nasıl kurtulabilirim işe yarayacak ilaç var mı? yüzüm de çöktü gülesim bile gelmiyor artık.

0 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Göz altı morluklarının nasıl geçeceğine dair evde uygulayabilecekleriniz:

  Sağlıklı Uyku Uyuyun: Göz altı morluklarının sebebi sağlıksız ve yetersiz uyku olabilir. Uyku kaliteniz göz altı morlukları için belirleyicidir. Başınızın altına koyduğunuz fazla yastıkları kaldırmanız göz altı morlukları ve şişliklerin geçmesine yardımcı olabilir. Sırt üstü uyumaya çalışın1.
  Salatalık Koyun: Salatalık, yorgun gözlerinize iyi gelip şişliğin azalmasında etkili olabilir. Salatalığı dilimleyip göz kapaklarınızın üzerine koyabilirsiniz1.
  Buz küpleriyle ya da soğuk salatalıklarla göz altı morluklarını ve şişkin görünümü azaltmak mümkün. Soğutucu göz maskeleri de soğuk kompres için uygun bir çözüm olacaktır2.
  Patates: Patatesi halka şeklinde kesin, 5 dakika kadar soğuk sütte bekletip gözlerinize bağlayın. Bu şekilde 10 dakika daha bekleyin. Bu yöntem göz altı morluklarınızı gözle fark edilir şekilde azaltacaktır3.
  Göz altı morluklarının tedavisinden önce iyileşme görülmezse tıbbi yardım alınabilir1. Hidrokinon ve tretinoin veya ikisini birden içeren kremler kullanabilirsiniz. Göz altı morlukları için kremlerden sonuç alınabilmesi için en az 3 ay kullanmak gerekebilir. Göz çevresi için kullanılan ürünlerin yağlı pomad yerine krem tarzı tercih edilmesi daha uygundur

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 3
 • Cigra falan icmiyosan gecer kanka

 • Düzenli uyu bol su iç ve sağlıklı beslen

 • Dinlenmen gerek kanka

 • 2 tane yemek kasigini islat, koy buzluga. Sabah ve aksam göz altlarina tut. Ise yaradi bende, burun ameliyatimdan sonra çok morarmisti o yontem ise yaradı.

 • 31 i bırak geçer