Gün boyunca açılamıyorum?

Beslenmem iyidir hem sebze hem et, fastfood çok yerim, uyku düzenim fena değil günlük en az 9-10saat uyurum. Ama ayılamıyorum, sabah kalkamıyorum gözlerim acıyor, yanıyor gibi hissediyorum. Bir süre böyle normal bakamıyorum gibi biraz sert bakıyorum. Beynimde bi bulut var sanki böyle o an dünyada değilim, bir şey düşünemiyorum. Akşama doğru bunlar geçiyor gece uyuyasım gelmiyor. Sizce sebebi nedir?
0 0

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 1
  • Tek başına hiçbir besin kişinin sağlıklı bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi için gerek duyduğu besin öğeleri ve enerji miktarını karşılamaya yetmez. Bireyin yaşı, cinsiyeti, yaşam tarzı ve sağlık durumu göz önüne alınarak ve kalori sınırlarına dikkat edilerek tüm gıda gruplarından sağlıklı seçimleri birleştirip yeterli ve dengeli bir beslenme programı uygulaması önemlidir. Ancak bazı besinler günlük beslenme programına eklendiğinde enerji metabolizmasını destekleyerek gün boyu zinde kalmak için vücudu destekleyebilir.

    Her ne kadar zayıflama diyetlerinde uzak durulsa da karbonhidratlar, enerji metabolizmasında önemli rol oynayan besinlerdir. Vücudun birincil enerji kaynağı olan karbonhidrat, ruh halini dengeleyen serotonin seviyesinin yükselmesine destek sağlar. Ancak bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta karbonhidrat türü seçimidir. Basit karbonhidratlar olarak nitelendirilen rafine şeker içeren besinler, kan şekerinde ani yükselmelere ve ardından düşmelere neden olarak yorgunluğa ve kendinizi kötü hissetmenize yol açabilir. Gün içinde dinç olmak için tam, kepekli ya da çavdar ekmeği, esmer pirinç, bulgur, yulaf gibi tam tahıllı karbonhidratları tercih edebilirsiniz. Bu besinler yüksek oranda lif içerdikleri için kan dolaşımına yavaş geçer ve kan şekerini yavaş yavaş yükselterek enerji seviyesinin korunmasına yardımcı olur. Sabah enerji veren yiyecekler listesine yulafı ekleyerek süt, yoğurt, meyve ve ceviz ile birlikte hem lezzetli hem de sağlıklı bir kase hazırlayabilirsiniz.

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?