Her gün 60 gram protein tozu zararlı mı?

1.70 boy 69 kiloyum 3 aydır spor yapıyorum ve hocanın verdiği beslenme programına yetecek bütçem yok o yüzden spora gitmeden 40 50 dakka önce 30 gram protein tozu kullanıyorum spordan çıkınca 40 50 dakka sonra da bi 30 gram daha kullanıyorum bu benim sağlığıma zararlı mı hocaya sordum ters ters cevap verdi sanki küfür ettim sordum bilmediğim için bilmediğin şeyi neden alıyorsun dedi azar işittim bilmiyom ki soruyom işte bilen biri varsa cevaplarsa sevinirim.
0 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Bence salonunu hemen değiştir. Böyle hocalık mı olur. Madem bilmediğin şeyi neden alıyorsun diye sana kızıyor, önce kendine bir baksın yeni başlayan birine bu ürün hakkında neden tam adam akıllı bilgi vermiyorsun? Bilgi verse böyle bir soru almazdı hocan zaten.
  Hadi bilgi vermedi ya da az verdi, sorulan şeye azarlayarak mı yanıt verilmez.
  Protein tozu kullanımı 30 dakika antrenmandan önce ve antrenmandan hemen sonra olarak kullanılmalı.

  Bana kalırsa doğal beslenme odaklan sadece antrenman sonrası için protein tozu tercih et.
  Sana başka tavsiyem ise protein tozu gibi şeyleri internetten bilindik sitelerden al hem belli alışveirş sonrası indirim hakkın oluşuyor hemde hediye seçebiliyorsun yanında. Bende shaker zibil gibi dolu keyfine çöpe attıklarım bile oluyor.
  Kilo başına 1.6 gram protein yeterlidir. 70 diyelim sana 112 gram protein almak idealdir sana göre. Yeşil mercimek tercih edebilirsin hatta bu sana protein tozundan bile ucuza gelir. Makarnada bile 11 gram civarı protein var. Migros makarnaları yanlış hatırlamıyorsam 2.50 liraydı 500 gram filan olsa bu 100 gramdan 70 küsür karbonhidratla beraber 11 gram protein alırsın 50 kuruşa.
  Fıstık gibi kuruyemişlerde olabilir. Nohut, fasülye gibi seçenekler de var. Tavuk ciğeri tercih edebilirsin. Aslında doğal ürünlerin bazıları gıda takviyelerinden daha ucuza geliyor. Kırmızı et veya ton alıcam dersen o zaman iş değişyor gıda takviyesi daha ucuza geliyor.
  • Lor peyniri gibi seçeneklerde eklenir.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 4
 • Bir sefer iç spordan önce olur spor esnasında olur spordan sonra olur içinden çıkan kaşıkla 1 ölçek iç yeter o
 • Zararları
 • Bence hiç kullanma
 • Kullanma bence hiç.
 • spor hocan kim la gym lerde artislik yapan pıclerden mi :D :D
 • Bilmemek