HİRUDOİD krem ne işe yarar?

HİRUDOİD nedir ve ne işe yarar? Bilenler yardımcı olur musunuz?

HİRUDOİD krem ne işe yarar?
1 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • HİRUDOİD nedir?

  Hirudoid, kan pıhtılarını ve iltihabı tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır. Etkilenen bölgeye uygulanan topikal bir kremdir. Hirudoid, kan pıhtılarını parçalayarak ve iltihabı azaltarak çalışır. Tipik olarak bacaklardaki kan pıhtılarını (DVT) ve damar iltihabını (flebit) tedavi etmek için kullanılır.

  HİRUDOİD krem ne için kullanılır?

  Hirudoid krem, yüzeysel tromboflebit ve ilgili durumları tedavi etmek için cilde uygulanan bir ilaçtır. Hirudoid krem, morlukları tedavi etmek için cilde uygulanan bir ilaçtır. Deri altında biriken kanın parçalanmasına yardımcı olarak çalışır, bu da renk değişikliğini ve şişmeyi azaltır.

  HİRUDOİD nasıl kullanılır?

  Hirudoid'i kullanmak için, etkilenen bölgeye günde üç kez uygulamanız yeterlidir. Her uygulamadan önce bölgenin temizlenmesi önemlidir. Bunu yapmak için, sadece sabun ve su kullanın. Alan temizlendikten sonra kurulayın ve ardından ince bir Hirudoid tabakası uygulayın.
  Hirudoid doktorunuzun önerdiği süre boyunca kullanılmalıdır. Çoğu durumda, bu iki ila dört haftalık bir süre için olacaktır. Dört haftalık tedaviden sonra semptomlarınız düzelmediyse, doktorunuza danışmalısınız.

  HİRUDOİD Krem Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Hirudoid krem kullanmayı düşünüyorsanız aklınızda bulundurmanız gereken birkaç nokta var. Kullanırken dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir;

  1. Kremi uygulamadan önce daima etkilenen bölgeyi temizleyin.
  2. Etkilenen bölgeye ince bir tabaka krem sürün ve nazikçe masaj yapın.
  3. Kremi gözünüze veya ağzınıza değdirmeyin.
  4. Kremi uyguladıktan sonra ellerinizi yıkayınız.
  5. Sonuçları birkaç gün içinde görmeye başlamalısınız, ancak tam etkilerin görülmesi 2 hafta kadar sürebilir.

  HIRUDOID kreminin kullanımıyla ilgili herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa, doktorunuz veya eczacınızla konuşun. Hirudoid kremini günde üç defadan fazla kullanmamalısınız. Son olarak hamileyseniz veya emziriyorsanız Hirudoid krem kullanmadan önce doktorunuzla konuşmalısınız.

  HİRUDOİD Krem Yan Etkileri Nelerdir?

  Hirudoid kreminin birkaç olası yan etkisi vardır, ancak bunlar genellikle hafiftir ve meydana gelme olasılığı düşüktür. En yaygın potansiyel yan etki, kremin doğru şekilde uygulanmaması durumunda meydana gelebilecek cilt tahrişidir. Diğer potansiyel yan etkiler şunlardır:

  • Kırmızılık
  • Şişme
  • Kaşıntı
  • Morarma

  Genel olarak, Hirudoid krem, varisli damarlar ve diğer dolaşım sorunları için güvenli ve etkili bir tedavi olarak kabul edilir. Herhangi bir yan etki yaşarsanız mutlaka doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

3 6
 • pıhtı ile tıkanmış damarları açar, morlukları giderir, enfeksiyon sonrası oluşan granülasyon dokusunun dağılmasına yardımcı olur

 • Darbe ya da başka sebepten olan cilt morluklarini gidermek için kullanılır

 • Şiş için kullanmıştım ayak bileğine iyi geliyor.

 • Dışarıdan aldığın darbe vs. Yüzünden aldığın morluk ve kızarıklıkları geçirir ve ağrısını biraz azaltır

 • Her evde olması gerekir. Vucutta kan toplanmasını ve şişlik oluşmasını önler. Göze sürmeyin sakın. Haricen kullanılan faydalı bir pomat. Çarpma ve yaralanmalarda etkili

 • Genellikle burkulma ezik gibi olaylarda kullanılıyor

 • Morlukları gideriyor, ödem dağıtıyor.

 • Ödem ağrı falN diye biliyorum internete bak sen yinede

 • Bu krem bir ameliyattan sonra ya da estetik ameliyatı vs olduktan sonra mor yerlere sürülen jel faydalı yani morluklara sürülüyor kullaniyorum ondan