Hurma diyeti yapan var mı, hurma diyeti yapan yorumları neler?

Hurma diyeti diye bir şey varmış nasıl yapılıyor. Daha önce hurma diyeti yapanlar yorumlarınız neler?
Hurma diyeti yapan var mı, hurma diyeti yapan yorumları neler?
1 0

Çok Süper Cevap

 • Hurma diyeti hem göbek eriten hemde kilo verdiren bir diyettir her öğünde yedi adet hurma ve bir kafe light yoğurt olmak üzere günde toplam 21 adet hurma ve üç kase light yoğurt tüketilmesi gereklidir hurma yoğurt diyetini yaparken gün boyu bol su içerek diyetin etkinliğini artırabilirsiniz.

En İyi Kız Görüşleri

 • Hurma diyeti nedir?

  Hurma diyeti yapan var mı, hurma diyeti yapan yorumları neler?

  Hurma diyeti hem göbek eriten hem de kilo verdiren bir diyet türüdür. Sabah, akşam ve öğlen olmak üzere 3 öğün yapılır. Her öğünde toplam 7 tane hurma ve bir kase light yoğurt tüketmek üzere günde toplam 21 hurma ve 3 kase yoğurt ile tüketilen diyettir.

  Hurma diyeti yapan yorumları neler?

  • Hurma diyetini eşimle yaptık. Bu aralar eşim çok kilo aldı ve ben de hamilelikte aldığım kiloları verme dönemindeyim. Fakat hayatım boyunca diyet hiç yapmadım ve gerçekten hurma diyetine başlayabileceğimi sanmıyordum. Eşimle birlikte başladık ve bugün tamamlandı. Ben bir sefer kadar kaçamak yapsam da eşim gerçekten diyetin hepsine uydu. Ek olarak ben bebeğim olduğu için ve havalar da kötü olduğundan hareketsizdim. Hurma diyetinin sonunda ben 65 kilodan 61’e indim ve eşim ise 91’den 84 kiloya düştü. Bu diyet boyunca aynı şeyleri yemenin beni zorladığını söylemem lazım. Bunun dışında aç kaldığınız bir diyet değil. Bu diyeti yapacak kişiler bol su tüketmeli, hareket etmeli ve en önemlisi de sabretmeli.
  • Ben de hurma diyetini yaklaşık 1 hafta uyguladım. Toplamda 3 kilo verdim ve 61.8 kg’dan 58.30’a indim. Sonrasında ise beslenmeme dikkat ediyorum ve 57 kg küsürlerine inip çıkıyor kilom. Adet dönemim bittikten sonra hurma diyetine yeniden başlamak niyetindeyim.
  • Ben hurma diyetini yaptım ve hiçbir kaçamak yapmadım. Günde 3 kase yoğurt ile 21 tane hurma yedim. Günde 2 litre su içtim ve günde 1 saat yürüyüş yaptım. Ama 5. günde ölçtüm gördüm ki sadece 2 kg vermişim.
  • 1 hafta sonunda inanın hurmanın "h" sini bile görmek istemiyor insan ama vücudumdan giden atık su ile çok güzel bir hurma detoksu yapmış oldum ve 1 haftada 2 kilo düşüş sağladım. Hurma yoğurt diyeti yaparken maalesef spor yapamadım ama gündelik telaşla günlük en az 1 saat hafif tempo yürüdüm diyebilirim.
 • 2 buçuk gün yapabildim. Hurmayı ve yoğurdu çok sevmeme rağmen her öğünde tüketince bir süre sonra midem almadı. Sporla desteklendiğinde, gün içinde bol su tükelince karın bölgesinde etkisi görülüyor. 1 kilo verdim ben ama daha çok yapılırsa tabiki kilo verimi artacaktır. Ama bu tarz diyetler yerine sağlıklı ve sürdürülebilir bir beslenme tarzı edinmek gerektiğini düşünüyorum.

En İyi Erkek Görüşü

 • Büyük ihtimalle hurmanın tok tutuculuğu yüzünden böyle bir şey çıkmıştır ama hurmanın şeker yüzdesi fazladır. Gıdayı sınırlamak, adetlemek sağlık için sorun teşkil eder. Kilo vermek istiyorsanız şeker , tuz ve unu kesin. Kilo kendiliğinden gidecektir

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

3 1
 • Hurma iştah açar diye biliyorum ama..

 • İşe yaramıyor

 • Hiç duymadım. Hurma baya şekerli diyette nasıl kullanılır ki?

 • İlk kez duyuyorum, ne işe yarıyormuş?