İlaç etki etmiyor?

Arkadaşlar merhaba biliyorum bunu doktoruma danışmam lazım ama benimle aynı ilacı kullananlar varsa belki bir görüş paylaşırlar diye sormak istedim. Ben Ritalin kullanıyordum ancak piyasada bulamadığımız için doktorum ilacımı değiştirdi ve Concerta 36 mg verdi ancak hiç bir etkisini görmedim. Ritalinin yarattığı etkiyi yaratmıyor. Doktoruma danışmadan da doz artırmak istemiyorum. Bu ilaçları kullananlar varsa benzer durumlar yaşadılar mı paylaşırlarsa sevinirim.

0 0

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 0
  • Ritalin ve concerta aslında aynı amaca hizmet eden ilaçlar değil. Ritalin daha dikkat toparlama için kullanılırken concerta daha ziyade hiperaktivite bozukluğunda tercih ediliyor. Bazen her ikisi veriliyor ama o hastalar direkt hiperaktivite bozukluğu ve dikkat eksikliği tanısıyla gitmiş oluyorlar. Doktorla tekrar görüşmekte fayda var. Bu arada bu tür ilaçlar bir anda başlanıp bırakılmaz, eğer bırakacaksan da dozu düşüre düşüre süreç ile bırakmak doğru olur.

    • Haklısın aslında ritalinin eş değeri medikinet ama doktorum ısrarla o olmaz aynı değil dedi. Concerta ya geçti bende anlamadım bence bir hata yaptı. Bırakmayı düşünmüyorum da doz artırsam fayda eder mi diye düşündüm.

    • Zannetmiyorum doz artırmanın fayda edeceğini. Etken maddeler farklı bir kere. Zaten doktora danışmadan da doz artırılmaz bu ilaçlarda, riski yani. Bence yine bir görüşmek en mantıklısı, farklı bir muadil düşünülmeli

    • İlaç bulmadığım süreçte baya bir aradım şimdi tekrar rahatsız etmek istemiyorum. O nedenle bir süre bekleyeceğim zaten diğer görüşmem Temmuz ayında ya görüşmeyi beklerim ya da bir süre daha ilacı kullanır ararım. Zaten artık başladım

    • Hepsini Göster