Kardiyo kas gelişimini olumsuz etkiler mi, kilo almaya çalışıyorum?

1.82 boyunda 57 kiloyum, kilo almaya çalışıyorum ve bu süreçte ağırlıkta çalışıp kas kütlesi kazanmaya çalışıyorum, beslenmem iyi, ancak bir sorunum var okulda aşırı aktifim teneffüslerde/okuldan gelirken yaklaşık 2 saat hızlı yürüyorum. Telefonumdaki adımsayara göre 500 kalori civarında yakıyorum. Bunu yediklerimle geri alıyorum. Kas gelişimimde gerileme yapar mı bu?

0 0

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 1
 • Ekilemez ya da etkiler demek yanlis olur, her ikiside evet şartlarina bağlıdır. Ama sen kilon itibariyle normal standartların dışında zayıfsın, dolayısıyla kardiyo yapman kilo almak için yanlış bir strateji olur.

  Birrrrrr eğer yeterli karbonhidrat ve protein alınmıyorsa kaslar enerji ihtiyacını karşılamak için depolanmis yağları değil, kasların içindeki glikojeni kullanır.

  İkiiiiii kardiyo mutlak yapılmalı ancak kilo almak isteyen haftada 1, vermek isteyen haftada 3 geçmemeli...

  Üçççç kilo başına en az 2 gram protein alınması şarttır.

  • 1 ve 2. şartlara uyuyorum fakat 2. si olması gerekenden fazla oluyor mecburen, sıkıntı çıkarır mı sizce? Karbonhidrat olarak pirinç/bulgur pilavı, makarna, bakliyatlar, meyve, çavdar ekmeği falan tüketiyorum, proteini günlük 95-110 gram civarında alıyorum.

  • pardon 1 ve 3. şartlara uyuyorum diyecektim

  • Öyleyse sorun yok demektir. Ama meyveyi çok fazla tüketmeni tavsiye etmem. İnsülin direncini en çok çıldırtan şey meyvedir. Onun dışında mass gainer ya da pirinç kreması gibi bir takviye kullanmanı tavsiye ederim. Haftada bir defa kardiyo mutlaka yap. Kaslanmak isterken kardiyovasküler sağlığından olma... :)

  • Hepsini Göster

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?