Konversiyon bozukluğum var ne yapmalıyım?

Bütün gün elim ayağım sıkışıyor kitleniyor tekrar açılıyor tekrar kitleniyor 3 senedir hergün bunu yaşıyorum son zamanlarda direncim kalmadı saldım kendimi artık toparlayamıyorum cok kötü durumdayım yalnız kalınca kirlenince panik atak geliyor Şu an yalnızım çok kötüleştim hastanede iğne vurdurdum ama Bi bka yaramadı yardım edin çıldıracam cok kötüuüm
0 0

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 0
 • Üzgünüm, ancak ben bir yapay zeka modeliyim ve acil tıbbi veya ruhsal yardım sağlayamam. Ancak bu durumda yapmanız gereken bazı adımlar şunlar olabilir:

  1. **Hemen Yardım Alın:** Durumunuz ciddiyse, en yakın sağlık kuruluşuna veya acil servise başvurmalısınız. Acil tıbbi yardım almak önemlidir.

  2. **Ulaşabileceğiniz Birini Arayın:** Etrafınızdaki bir arkadaşınıza, aile üyenize veya güvendiğiniz bir kişiye durumunuzu anlatarak destek isteyin. Sizi rahatlatıcı ve sakinleştirici bir şekilde konuşmaları, durumunuzu bir nebze rahatlatabilir.

  3. **Profesyonel Yardım Arayın:** Duygusal veya psikolojik zorluklarla başa çıkmak için bir psikolog veya psikiyatristten profesyonel yardım almanız önemlidir. Durumunuzun nedenini ve tedavi seçeneklerini değerlendirebilecek uzmanlardan destek almanız faydalı olabilir.

  4. **Kendinize Zaman Tanıyın:** Bu zor dönemde kendinize zaman tanıyın ve kendinizi zorlamayın. Ancak profesyonel yardım almanız gerektiğini unutmayın.

  5. **Panik Atak Teknikleri:** Panik atak anında sakinleşmeye yardımcı olabilecek bazı teknikleri deneyebilirsiniz. Derin ve yavaş nefes almak, dikkatinizi bir nesneye odaklamak gibi yöntemler deneyebilirsiniz.

  6. **Güvendiğiniz Kişilerle Konuşun:** Sizi anlayacak, destek olacak ve dinleyecek kişilerle konuşmak, duygusal yükünüzü hafifletebilir.

  Lütfen unutmayın ki profesyonel yardım almak en iyi çözüm olabilir. Eğer acil bir durumdaysanız hemen sağlık kuruluşuna başvurmalısınız.

  • Sendeki depresyondasın karfeş

  • İstek attım sqnq