Koşu Bandında Kardio Nasıl Yapılır? Kardio Programı

Merhabalar kardiyodan gerçekten anlayan arkadaşlar :) şu an zayıflama ve sağlıklı olma derdindeyim olağan dışı bir durum olmadıkça haftanın 6 günü spora gidiyorum! Kilom hala fazla olduğu için koşu bandında 6.5 hadi bilemedin 7 yapabiliyorum ama 2bucuk aydır böyleyim sanki koşu bandında sadece ter atıyorum bir işe yaramıyormuş gibi gelmeye başladı hızlar arası geçişle şu kadar dk bu hız bu kadar dk şu gibi bir sürü şey okudum kafam iyice çorba oldu bir öneri istiyorum beni koşu bandındayken yolda yürüme modundan öteye taşıcak gerçekten yağ yakımımı sağlıcak bir koşu bandı planı lütfennn! (ama sürekli yüksek hızda devam edemem lütfen gerçekten anlayanlar kilolu birine göre cevap verirlerse mutlu olurum)
0 1

En İyi Erkek Görüşleri

 • - Antrenmandan önce bir fincan şekersiz nescafe ve bir adet bebe aspirini al. Kardiyo öncesi bunu yapmamak bildiğin salaklıktır çünkü.
  - Koşu bandı ve bisikletten fazla bir performans bekleme. Ağırlığı eliptical makineye ver.
  - Kardiyo aslında bir kalp egzersizidir ve nabız sayısını arttırır. Nabızını bir müddet terletecek kadar yükseltip en az 20 dk. o şekilde çalışmalı ve sürekli arttırabildiğin kadar arttırmalısın.
  - Kardiyo antrenmanını ağırlık çalışması ile destekle. Mide hareketleri yapman da önemli (Özellikle sopa çevirmek ve twister)
  - Bazı elektronik eliptical makinelerde, senin yaşına, kilona ve antrenman zamanına göre ayar yapıp, seni aşamlı olarak çalıştıran bir düzenek de bulunur.
  - Düz kardiyo yerine mutlaka İnterval veya HIIT kardiyo yap.
  - Sabahları uyanınca, kahvaltıdan 20 dk önce 2 adet kuru kayısı, 4 adet ceviz ve bir bardak sıcak su iç.
  - Diyetin mutlaka protein ağırlıklı ve az karbonhidratlı olsun.
  - Kahvaltıda 10 dal maydanoz ve yeşil çay ekle.
  - Daha etkili sonuç istersen L-Carnitine kapsülü kullanmanı öneririm.
  - Antrenmana başlamadan önce, polar gibi şeyler giyip, vücüdunun çabuk terlemesini sağla. Ayrıca, kardiyo öncesi üst bedenine ince çöp poşeti sar, çok güzel terletir.
  - Kardiyo esnasında mutlaka, abartmamak kaydıyla azar azar su iç.
  - Kardiyo yaparken telefonunla, çevrenle vs. sakın ilgilenme. Bu nabzının artmasını engeller. Eğer karşında bir ayna varsa, kendi gözlerinin içine bak.
  - ''Vücut salonda değil, mutfakta yapılır''. Bu yüzden, kesin ve her gün aynı şekilde uygulayabileceğin bir diyet listen olsun. Bunun için hocana danış.
  - Sakın kendini aç bırakma. Bunun için, gün içinde istediğn kadar salatalık kemirebilirsin.
  - Salatalarında, limonu aşırı bol kullan..

  Hadi, kolay gelsin..

  ..

  • Uzun uzun yazıp cidden emek sarfettiğin için çok ama çok teşekkür ederim.. :) Müzik ve örnek modeli bile düşünmüşsün harikasın!

  • Emek verene yol göstermekti sadece. Teşekküre gerek yok hiç, emin ol.. : )

 • Öncelikle sana şunu söylim motivasyon çok önemli bunu asla kaybetmemen lazım. Beslemen de çok önemli spordan sonra asla yemek yeme takviye içecekler çünkü vucudun kaybettiği su tuz alman lazım. Sadece koşmak la ilk başta verebilirsin belki bunları kardiyo egzersizlerle desteklemen lazım artı olarak şunu söylim vücut belli bir süre sonra alışıyor o koşuya bisiklet kardiyo karışıkta yapabilirsiniz yarım saat yarım saat artık evinde yapıyorsan arada bir gecede yapmanı tavsiye ederim şok etkisi oluyor daha çok yakıyorsun bırakma kesinlikle devam et haydi selametle.

  • Spordan sonra bazen akşam yemeği bazende öğeln yemeği saatine göre yemek durumunda kalıyorum ama hepside diyet planımda ki yemekler. "Ay sporda çok acıktım bir oturup götüreyim yemekleri durumu değil yani. " Protein ağırlıklı besleniyorum zaten.

  • O kadar yazdım yemeğe taktın neyse.

  • Yok takmadım yani acaba yanlış mı yapıyorum gibisinden yazdım :) yanlış anlattıysam pardon!

  • Hepsini Göster

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 8
 • Vücut ilk haftadan sonra kilo vermeyi durdurur. Bunun nedeni hızlı kilo verişinden dolayı, vücut savunma sistemini devreye sokarak kilo vermeni engeller. Kardiyo şekillerini farklılaştırmalı vücudunu şaşırtmalısın. Koşu bandı süreleri devamlı değişik olmalı. Kardiyo bisikleti gibi aletleri hergün aynı sıra ile kullanmamalısın.
  Koşu bandın da ilk 10 dakika 3.5 ile 5 arasın da yürüyüş kesinlikle şart,6.5 7 koşu seviyesidir.

  • Ben son bir aydır hergün 40-60 dk arası bisikletle başlıyorum sonra 10-15 dk eliptik en son koşu bandı sonra yan çalışıp ağırlıklarla bitiriyorum.. Yanlışmı yapıyorum yani?

  • Kesinlikle yanlış. Vücut ısıtılmadan spor yapılmaz, en birinci evrensel kural budur. Önce yürüyüş bandı, gerdirme ve kültür fizik hareketleri, kardiyo bisikleti ve vücudun hazır ise şayet diğer spor aletlerini de kullanabilirsin. Ayrıca 40-60 dakika kardiyo bisikleti oldukça yanlış.20 dakika kardiyo bisikleti kafidir. 20 dakika bisikletten sonra tekrar yürüyüş bandın da yürüyüp tekrar bisiklete dönebilirsin. Uzun süreli kardiyo hareketlerindense, süre aralıkları ile 2 tur yapmak daha sağlıklı olur

  • Bizim salondaki hocalardan biride bisiklet çok faydalı yapabildiğin kadar yap diyip duruyor bana :S peki sence 30 dk koşu bandı 20 bisiklet 15 eliptik sonra yine 20 bisiklet yapsam olur mu? Tabi arada esneme dinlenme molalarıyla.

  • Hepsini Göster
 • Gencvefit kardio antrenmanını bir izle kaç kilo verirsin inanamazsın o derece sana garanti veriyorum. Ben bir arkadaşımı 103 kilodan 86 kilo düşürdüm o antrenmanı yaptırarak.

  • Plyometrics mi diğeri mi? Onu zaten sporu evde yaptığımda yapmaya çalışıyorum ama hepsini henüz bitiremiyorum..

  • Full Plyometrics ve en hızlı zayıflatan egzersiz var ayrı ayrı bunlar çok etkili

 • İnterval antremanı yap. 30 sn ya da 1 dk max hız, nabız 120 civarlarına düşünceye kadar orta hız sonra tekrar max

 • Koşu bandında incline tuşu vardır. Onu basarak koşu bandının yükselmesini sağla daha etkili olur. 30-45 dk arası yap koşu bandını yeter. Koşu bandındayken yeşil çay iç. Su şişesini koy yudum yudum iç kolay gelsin:)

 • Ben şahsen 5 dk yuruyus 6km hızla 25 dk de hafıf tempo kosu yapıyorum 8km hızla kanks

 • Namiswaaaaaannnnnnnnnnn , burnum kanadı :)
  Koşu yetmez , Squat falan da yap çok dha hızlı yağ yakarsın

  • :D Gözlerinden de kalpler fırlaması gerek ama Sanji :D squat için daha zamanım olduğunu söyledi salondakiler ama ben geceleri yapıyorum onuda bir kardiyo egzersizinin içinde.

 • Ben sürekli 6 da koşuyorum.

 • Düzenlı sec bacım